>
>
>
Публикувано на 18-12-2014 18:02 | Мога ли без НИН да си получа У1?
nikolino30
Потребител

Значи тази година работих в англия,за пръв път ми беше.Та,на проблема.Проблема ми е че нямам НИН,и като пращах документите за У1 има графа ако нямаш НИН да попълваш там.Дотук добре,ама няма ги документите вече месец и половина и днес се обаждам да попитам и таз ми казва да си кажа НИНа.Добре,ама като нямам!??! Нямало как да ме намери в системата,а и без НИНа нямало да ми издадат У1то.Доколкото знам и пей таксата е с У1. Та въпроса ми е ,мога ли без НИН да си получа У1то,и ако е да-как да процедирам.

Ми смо си Ми
Редактирано от Ivo на 04-03-2015 16:05

Публикувано на 18-12-2014 19:57 | RE: Дайте съвет моля!
Brigadir4e
Потребител

Откъде подаваш документите? България или Англия? Англия мисля, че беше около 2-3 седмици, докато за България е около 2-3 месеца. Плащал ли си осигуровките си ? Погледни пейслиповете. Ако си работил нелегално нищо естествено няма да ти издадат. Аз доколкото знам У1 е справка за осигурителния ти номер, а ти нямаш такъв.
Публикувано на 18-12-2014 23:54 | RE: Дайте съвет моля!
Bazuka
Потребител

Така беше и при мен първата година. Не ми издадоха НИН, та като първа година си работих без да съм на ясно как стоят нещата. Такси всякакви приспадаха в пей слипа, може би са ходили в джоба на шефа. Плюс беше, че след това не съм се занимавала с издаването на въпросния документ. Не мога да кажа със сигурност, но според мен без НИН няма как да стане. На следващата година попаднах на друг работодател, който нямаше как да си позволи да ме остави без НИН, там нещата бяха уредени. Т.е. без НИН работиш нелегално, както е казал колегата по-горе, а аз например за цяла една година не се отворих какви тъпотии прави шефа, ма като ти спре всички възможни данъци в пей слипа и си мислиш, че нещата са наред. Реално хитреца си ги е прибирал в джоба. Дори на вторато място от офиса ми казаха, че аз щом съм работила в ЮК, трябва да имам НИН и аз явно не съм разбрала, ако звъннели да ме проверят в Хоум офиса сигурно съм щяла да фигурирам и объркването е било мое. Аз си настоях и казах, че нямам НИН и така се оказа. Занапред да си знаеш.
Публикувано на 19-12-2014 07:55 | RE: Дайте съвет моля!
nikolino30
Потребител

Абе фермата не е разбойническа.Напротив,голяма и уважавана ферма.Когато пусках документите за У1то,там ,мисля че на 3стр пише-да се попълни ако лицето няма НИН. Е ако няма как,за къв чеп тогава това ще е там и да се попълва ако нямаш НИН????????

Ми смо си Ми
Публикувано на 19-12-2014 09:45 | RE: Дайте съвет моля!
nikolino30
Потребител

И друго се сетих! Нали на пейслипа отдолу,където е НИНа имам номер,временен доколкото знам,със него не става ли,предполагам че по него са ми удържани всички данъци и такси.

Ми смо си Ми
Публикувано на 21-09-2017 18:33 | RE: Мога ли без НИН да си получа У1?
Kapka
Потребител

При мен положението в момента е същото-работих без НИН и сега не знам дали ще имам право на обезщетение.Иначе във всеки пейслип си имах удръжки за НИН,но нямам дори временен такъв.На вас дадоха ли ви обезщетение?
Публикувано на 14-10-2017 17:10 | RE: Мога ли без НИН да си получа У1?
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Намира се в: София
Като се попълва онлайн формуляра тук дава опция да избираш имаш или нямаш NIN и ти задават въпроси относно данни за работодателя и т.н., тъй че не би трябвало да има проблем.

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!
https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Прехвърли се към форум:

Приятели
Литературен клуб
Работа в България
Бланка CV за работа
Какво се търси?
Регистрирани в сайта: 23032 | Форумни мнения 28954 | Качени: 3011 снимки
Посетители онлайн в сайта: 64 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Borislav888
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 ninja303030 miama bimog27 kontrola88 d georgieva Djako mariq73 Barragan fytbolistkata14 Elektra Borislav888 Ivo mitko55 ivelina95 bLqsuchko mimozi sisoko81 Milko mutiev s_vd kalata-glasgow D_silva sixkiller12 mitk012 kostadin90

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2017 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти