>
>
>
Публикувано на 17-10-2011 12:04 | blue card
kash
Потребител

здравейте на всички които искат да имат сини карти ето няколко съвета от мен които лично сам тествал и работят
има няколко варянта за издаване на синя карта и те са
1 да се омъжите / ожените за някои с такава
2 при вече семейна двойка един от двамата трябва да е работил 1 година легално било то под формата и на селф емплоъед при което втория кандидат подава документи въз основата на първия той придобива синя карта а след това първия въз основа на синята карта на втория също се сдобива с такава .Тук искам да допълня нещо за което сам сигурен но несам го пробвал а то е .в обединеното кралство двойка която е повече от 6 месеца заедно придобива права които се казват цивиц партнерс тези права са еднотипни с правата на брака НО несам сигурен дали може да се кандидатства по тази линия
3 вариант които всички знаете записвате се да учите и след една година хоп троп
чмн полезен за всички които са на бригади при постъпване в фермата която сте си отваряте селф емплоъед след приключване на работа ест с помоща на счетоводител подържате фирмата да е реална и да се пускат данъчни декларации запомнете вие сте управител на фирмата и имате вид бизнес не е нужно да сте в страната фирмата ви да работи !!!
5присъединяване на родите казва се депендант в продължение на 6 месеца се пращат педовно всяка седмица пари от вашата сметка в сметката на дадения родите сле дтова се изисква bank statement с които това се доказва и въз основа на това че родителя е депендант от вас той има право да синя карта и от там познатия филм се завърта сбенефитите и къщи и прочие и прочи
надявам се да съм ви полезен

Публикувано на 17-10-2011 12:22 | RE: blue card
Tatko Barba
Потребител

Намира се в: ALWAYS SOMEWHERE

kash писа:
здравейте на всички които искат да имат сини карти ето няколко съвета от мен които лично сам тествал и работят
има няколко варянта за издаване на синя карта и те са
1 да се омъжите / ожените за някои с такава
2 при вече семейна двойка един от двамата трябва да е работил 1 година легално било то под формата и на селф емплоъед при което втория кандидат подава документи въз основата на първия той придобива синя карта а след това първия въз основа на синята карта на втория също се сдобива с такава .Тук искам да допълня нещо за което сам сигурен но несам го пробвал а то е .в обединеното кралство двойка която е повече от 6 месеца заедно придобива права които се казват цивиц партнерс тези права са еднотипни с правата на брака НО несам сигурен дали може да се кандидатства по тази линия
3 вариант които всички знаете записвате се да учите и след една година хоп троп
чмн полезен за всички които са на бригади при постъпване в фермата която сте си отваряте селф емплоъед след приключване на работа ест с помоща на счетоводител подържате фирмата да е реална и да се пускат данъчни декларации запомнете вие сте управител на фирмата и имате вид бизнес не е нужно да сте в страната фирмата ви да работи !!!
5присъединяване на родите казва се депендант в продължение на 6 месеца се пращат педовно всяка седмица пари от вашата сметка в сметката на дадения родите сле дтова се изисква bank statement с които това се доказва и въз основа на това че родителя е депендант от вас той има право да синя карта и от там познатия филм се завърта сбенефитите и къщи и прочие и прочи
надявам се да съм ви полезен

За цивил партнерс двойката трябва да докаже поне 2 години съвместно жителство със съответните сметки,банкови извлечения и т.н..

Моля, пишете на кирилица!
Мойта лесна, аз съм прост. Да му мислят по простите!
БЕБО ИМА ПИШКА
Публикувано на 17-10-2011 12:25 | RE: blue card
kash
Потребител

може аз и по рано казах че това несам го правил несам мн на ясно в това доколко чух от познат полицаи англичанин ми каза че е 6 месеца може и да се променило

Публикувано на 17-10-2011 12:31 | RE: blue card
kaka_draka
Потребител

Само да вметна по темата, че Civil partners се използва за еднополови съжителства, иначе двойката е само Partners, да не объркваме хората

Публикувано на 17-10-2011 12:39 | RE: blue card
Fairy
Модератор
http://www.facebook.com/Fairy.Brigadiri

Намира се в: SW1A 1AA

Колко време си ги чакате сините карти, знам че легалният срок е 6 месеца, но има хора на 2-я им ги дават.
Къде е по- добре ( моля хората с опит) - интервю в Кройдън или по пощата в Шефилд?

Публикувано на 17-10-2011 12:42 | RE: blue card
kash
Потребител

значи първо когато влезе това понятие беше up то 6 веекс сега последно когато правимхе на един романец се беше изменило up то 6 моунц !!!!
къде е по добре
несам ходил там лично и не познавам хора които са ходили всичко сам правил аз по пощата но си мисля че ако отидеш там ще е по добре незнам sad

Публикувано на 17-10-2011 13:38 | RE: blue card
Tatko Barba
Потребител

Намира се в: ALWAYS SOMEWHERE

Fairy писа:
Колко време си ги чакате сините карти, знам че легалният срок е 6 месеца, но има хора на 2-я им ги дават.
Къде е по- добре ( моля хората с опит) - интервю в Кройдън или по пощата в Шефилд?

Аз имам приятели ,които наскоро ходиха за подновяване.Бяха си направили апойнтмънт по телефона,но чакаха около месец и нещо до датата.Хубавото в случая е, че ти дават резултат веднага.Въпреки че като цяло вероятността да вземеш карта си остава 50/50.Разликата е само във времето.

Моля, пишете на кирилица!
Мойта лесна, аз съм прост. Да му мислят по простите!
БЕБО ИМА ПИШКА
Публикувано на 25-11-2011 21:43 | RE: blue card
lik79
Потребител

Ние с жената чакахме около 4 месеца,а колегите започнаха да ги вземат на втория вече.Имам и колега който си направи резервация по нета-отиде на място и си я взе за 3 часа.Досега при нас все още няма отрицателен отговор и дано да няма.

Публикувано на 27-11-2011 15:27 | RE: blue card
qzasam
Потребител

След склиочване на брак(civil партнерс) и получаване на синя карта,и след това веднага развод какво става с правата и синята карта уставът ли си?

Прехвърли се към форум:

Защо искате да работите в чужбина?

За да спестя пари

Защото не ми се живее в България

За да видя свят

За разнообразие

Трябва да влезете в профила си, за да гласувате.

taxi

cargo

Приятели
Литературен клуб
Работа в България
Връзки
Как се попълва cv за работа и други съвети
Какво се търси?
Регистрирани в сайта: 20670 | Форумни мнения 36770 | Качени: 2961 снимки
Посетители онлайн в сайта: 35 | Логнати бригадири: 2 | Най-нов бригадир: stan4o0
Бригадири в момента или преди малко във форума:
MiLchooo desinkata92 miro75 J_L_Nikolay stan4o0 vanpersi Emil87 pitbg vladiradi80 vikita93 paky tit101 thedriver Blagovest1 bloodyroot Yankee sstoychevv Djako puma_93 nachevv rita7 ivan_093 manekena_1 Ivo atanasov_eu

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2015 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти