>
>
>

страница 1 от 4

1 2 3 4 >
Публикувано на 14-02-2011 11:54 | Пътуване от БГ към Англия с кола
Me4e
Потребител

Интересува ме кой е препоръчителния маршрут за отиване към Англия с кола с БГ номера. Знам, че за коли с английски номера, които се връщат от Англия е по-добре да минават през Румъния, тъй като застраховката не важи за страни извън ЕС и е доста голяма застраховката в Сърбия. Но до колкото знам българската застраховка заедно със зелената карта, която правят застрахователите си важи за Сърбия. Кажете с една дума маршрута зa отиване до Англия, ако може по градове. Благодаря предварително!
Редактирано от Me4e на 14-02-2011 11:57
Публикувано на 14-02-2011 12:07 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
curata
Потребител

колко излиза горе - долу на човек отиването с кола?
Публикувано на 14-02-2011 12:24 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Аз на прибиране от Англия пуснах един маршрут на Google Maps и си го нагаждах. )
Можеш да направиш същото в обратна посока.

Иначе зависи колко ти харчи колата и колко човека сте.

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Публикувано на 14-02-2011 12:51 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
Me4e
Потребител

Ами още не знам дали ще сме 3-ма или 4-ма човека, но няма да ни излезе повече от 300 евро с всички такси и горивото. Много зависии от колата с която се пътува. Ние ще сме с Рено Лагуна 2003 година, дизел, с 6 скорости, което дава много приличен разход на дълъг път.
Публикувано на 14-02-2011 15:14 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
nenko8710
Потребител

Маршрут поне моя от ноември месец 2010 е следния и най добър според мен. София-Калотина-Ниш-от тук почва магистралата- Београд- Нови сад- Суботица- от тук вече влизаш в унгария и гониш за Будапеща - преди Будапеща се появява и за Австрия Виена - от там за Линц и Пасау (това е границата с Германия) и от там Нюрнберг и от там вече сам прецени накъде да хванеш 2 варианта- към Кюлн и ААхен и влизаш в Белгия и оттам за Брюксел, после Лил и след това Кале или Дункер или другия вариант е по долната част на Германия и минаваш през Люксембург (целта на Люксембург е евтината нафта 1.02 беше края на ноември) после пак влизаш в Белгия и от там пак същото за Франция. Като разлика в километрите по двата маршрута няма кой знае колко фрапантна. Чукни ги в гугъла и ги прегледай. Като пари ти давам магистрали в сърбия към 13-14 евра после унгария винетка 6 евра австрия 7.90 германия няма белгия люксембург франция няма . Ферибот ако е натоварено и нямаш резервация около 95 евро. Грубо 270-300 евро таван.
Публикувано на 15-02-2011 14:33 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
Me4e
Потребител

Ей nenko8710 благодаря ти много, а исках още да те питам за българските застраховки нали важат в Сърбия със зелената карта, която издават. Нали не е нужно да си купувам сръбска застраховка, както когато си се английски номера на колата А и още нещо исках да те питам, тъй като знам, че ако си резервирам ферибота по интернет ще ми излезе доста по-евтино, горе долу за колко време се стига до Кале или Дюнкерк от България, за да знам за кога мога да си резервирам място на ферибота?
Редактирано от Me4e на 15-02-2011 14:42
Публикувано на 16-02-2011 14:19 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
sepuko
Потребител

Здравей,гледам че си отправил въпросите си към Ненко,но ще се опитам и аз да отговоря,ако нямаш нищо против.
Българската зелена карта напълно важи за преминаване през Сърбия,но си я вземи от застрахователя преди да тръгнеш,не само полицата от ГО.
Освен това,английските застрахователни компании вече издават зелени карти и за Сърбия срещу малка допълнителна сума след като си застраховал при тях.
По отношение резервацията за ферибот.Трудно е точно да предвидиш кога ще си във Франция предвид дългия преход до там.Става въпрос за точен час все пак,а всичко може да излезе по пътя и да се забавиш.Как процедирам лично аз?Тръгвам от Бг и правя резервацията малко преди да напусна Германия или вече във Белгия като ползвам нет от веригите големи бензиностанции,където винаги има безплатен Wi-Fi .Другия вариант съм правил,след предварителна уговорка с мой близък му звъня по телефона да резервира за удобен за мен час.Но от Бг наистина ми е трудно да предвидя кога точно ще съм на ферибота.
Дано съм ти бил полезен.

Публикувано на 16-02-2011 17:58 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
Me4e
Потребител

Да, много ти благодаря, наистина ми беше много полезна информацията ти. Сега вече мога да съм по-спокоен за пътуването. С ферибота наистина, като че ли е най-добре да резервирам билета по време на път. Другия вариант също не е лош. Аз горе долу пресметнах, че за около 35-36 часа се стига до Дюнкерк, но никога не се знае както и ти каза какво може да ме очаква по пътя.
Публикувано на 16-02-2011 18:01 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

по-добре както Sepuko казва..защото тва не можеш да го предвидиш колко часа ще ти отнеме вариантите са по-скоро да го изпуснеш...или да седиш там дълго време.

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Публикувано на 04-09-2011 17:34 | RE: Пътуване от БГ към Англия с кола
edin
Потребител

Интересна тема, обаче от известно време ме мъчи един въпрос за който не намирам коментари в Гугъл:

- как стои въпроса с покупка на автомобил в БГ но десен волан (може и с УК номера) и придвижване след това с автомобила до УК (целта е да е по-лесно ползваем там, съответно и превоз на мах.количество багаж).
Интересува ме - изисквания, продажба придвижване до УК с УК номера (ако е възможно в смисъл да не са някакви временни) и регистрация след това в УК.
Вероятно ще изникнат още въпроси, но за сега това се сещам.
Мерси предварително.

страница 1 от 4

1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23511 | Форумни мнения 29581 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 74 | Логнати бригадири: 1 | Най-нов бригадир: Georgi86
Бригадири в момента или преди малко във форума:
1m1m1 skresh Vladislav8901 derada5 zoriii Djako emo-ivanov brobro88 DS mitko55 megastas miro75 Fatmeosman Atipov93 ivo_dv didistasi fox1983 Ivo manekena_1 plamenht Simensa miama miroslava999 ag_s dzhemal

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти