>
>
>

страница 2 от 2

< 1 2
Публикувано на 19-12-2014 22:11 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
bump
Потребител

Аз бях 2008 там (ех спомени спомени),вайзерите бяха българи 99% и мениджъра също и всичките бяха добри момчета със чувство за хумор.Пари ,ако береш бързо ще изкараш и все пак това беше 2008 ,сигурно доста работи са се променили ,но аз пазя хубави спомени.
Публикувано на 20-12-2014 12:11 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
f0r3v3r__
Потребител

Ясно
Публикувано на 27-12-2014 14:42 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
casablanca
Потребител

Така да напиша аз за фермата...започва се работа в 7ч. , стараят се да ти намират работа до поне 14ч. но не се работи до много късно има само високи ягоди и малини. Мениджъра е българин, супервайзерите и вайзерите също с изключение на 2 румънки. Лъжат мноооооого с часовете може да бачкаш и 10 часа но винаги се пише 6 ч. което значи че нормата всеки ден се върти около 40 паунда... ниски цени на касетките така че не може да се направят особено много пари. Ако не си бърз берач не можеш да изкараш много пари а си взимаш само тези 40 паунда . Гонят се няколко групи хора през около месец, когато работата намалее. Това доколкото знам е практика всяка година. Общо взето доста побългарена ферма, дебитни карти не правят всяка седмица пишеш колко пари искаш да ти се дадат на ръка, някой от караваните са кофти но поне всичко има в тях( тоалетна, баня, кухня). Ако някой се интересува от друго да пише.
Публикувано на 07-01-2015 20:20 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
f0r3v3r__
Потребител

някой друг
Публикувано на 05-04-2018 15:45 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
anaknightley
Потребител

Здравейте! Има ли някой, който заминава май 2018?
Публикувано на 11-04-2018 11:14 | RE: BALHUNGIE JOHN G PORTER - 15 май
shoshi87
Потребител

Ако имаш възможност се откажи от тази ферма!!!! По-зле сигурно няма..... Работи се стресово, тоест постоянно ти се крещи как не се справяш, как трябва да си по-бърз. Толерират се само старите работници, от които не всички. Престоят ти е на симпатии. Караваните са пробити, имат дупки по пода, а ще имате и нежелани съквартиранти - мишки. Берат се ягоди и малини предимно, има и боровинки. Забранено е да ядеш плодовете, така едно момче го наказаха с 2 дни дей оф, защото си набра шепа боровинки. Който се уреди на картофите е щастливец. Няма много работа, гонят много хора. Уговорката отначало за 2 седмици да се научиш да си спазваш нормата е, да ти се покрива разликата от това, което си изкарал и от нормата, но реално ти се плаща това, което си заработил. Не се изкарват много пари, но зора е голям. Работи се най-късно до 15 часа, следователно никога не можеш да си направиш 8 часа, че да ги минеш и да имаш овъртайм. Когато останат малко работници, заради ежедневното гонене на работната ръка, се работи до по-късно, но овъртайма никога не ти се плаща. “За берачите овъртайм няма“ са думите на супервайзърите. nono Мисля, че съм бил доста изчерпателен. Дано съм ти бил полезен! Вече си решаваш дали да заминеш, или да бягаш с 200 от тази ферма. А също ако те изгонят и искаш трансфер - пращат те във ферма, която е на братовчеда/брата (някакъв роднина) на собственикаа на Балхунги. Там пълъжението е абсолютно същото....coolcool

страница 2 от 2

< 1 2

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23368 | Форумни мнения 29377 | Качени: 3017 снимки
Посетители онлайн в сайта: 74 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: kyos80
Бригадири в момента или преди малко във форума:
SenseiElectron emo-ivanov kontrola88 Asq Atanasova bimog27 kyos80 kinggod miro75 Marto_5 mitko55 Mimi_75 Emilova Ivo Vencidospat ag_s miama Vania901 georgid aleksandra12345 ninja303030 djevdet Flo_wer pavkonti1 Elektra jojko89

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2018 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти