>
>
>
Публикувано на 15-10-2013 23:23 | Бригада в САЩ след 4 курс?
aleksa1391
Потребител

Здравейте, студентка съм последна година и искам да замина на бригада в САЩ. Интересува ме дали това е проблем,относно издаването на виза? Досега не съм била на бригада. Моля, някой който е бил в моя случай да ми даде съвет. Ако ми остане само държавния изпит, дали това би било по-голяма "застраховка" на интервюто, че наистина ще се върна да си довърша образованието ?
Публикувано на 15-10-2013 23:42 | RE: Бригада в САЩ след 4 курс?
petroff
Потребител
https://www.facebook.com/mr.Petroff

И мен ме е трогнал този въпрос, но имам и някакво решение, а това е вариантът H2B. И аз като тебе реших, че ми се ходи натам след дъжд качулка. Колко е възможно с J1 виза да заминеш така нямам идея. Лошото като цяло с H2b е, че работните оферти са по- малко, а хубавото, че идва по- евтино като цяло.
Публикувано на 16-10-2013 08:53 | RE: 4ти курс и бригада САЩ
HarmonyConsult
Потребител
rosiharmony https://www.facebook.com/profile.php?id=554515835

Засега по съществуващите условия можеш да кандидатстваш за програмата Work & Travel USA. Казвам засега. Ако има нови неща, фирмата, която избереш, ще те уведоми.
След като си последен курс, има по-голям шанс да ти откажат виза, в сравнение със студент 2ри или 3ти курс, но ако си нормална студентка, вземаш си изпитите и т.н., шансът ти за виза е много голям. Фактът, че ще ти е за пръв път, е предимство.
Публикувано на 17-10-2013 20:43 | RE: Бригада в САЩ след 4 курс?
Klaus
Потребител

HarmonyConsult писа:
Засега по съществуващите условия можеш да кандидатстваш за програмата Work & Travel USA. Казвам засега. Ако има нови неща, фирмата, която избереш, ще те уведоми.
След като си последен курс, има по-голям шанс да ти откажат виза, в сравнение със студент 2ри или 3ти курс, но ако си нормална студентка, вземаш си изпитите и т.н., шансът ти за виза е много голям. Фактът, че ще ти е за пръв път, е предимство.
Напротив! Точно защото е за първи път шанса и е по-малък!Факта ,че е четвърти курс допълнително утъжнява положението.Не казвам ,че е нвъзможно да вземеш виза , не се отчайвай,но ще бъде много трудно.. що се отнася до изпитите ,това вече не го гледат кой знае колко.. миналата година един приятел с 3 ликвидации замина.. , също така четвъртокурсник на 27 също взе виза , но много му помогна това че беше ходил минали години и винаги е бил изряден! И до късмет си е все пак, различните конули ,различни неща гледат... пожелавам ти успех
Публикувано на 18-10-2013 08:51 | RE: 4ти курс и бригада САЩ
HarmonyConsult
Потребител

До Клаус

ОК. Имаме 15 годишен опит в това, но щом смяташ така - твоя работа. Само не стряскай студентите с твоето мнение, което едва ли се базира на опита на повече от неколцината ти приятели...

До Алекса:

Момиче, не слушай "градски легенди". Гледат изпитите МНОГО, това е идеята на програмата. Другото са изключения Имаш голям шанс.

Успех на всички кандидат-заминаващи за лято 2014
Публикувано на 18-10-2013 10:49 | RE: Бригада в САЩ след 4 курс?
Klaus
Потребител

HarmonyConsult писа:
До Клаус

ОК. Имаме 15 годишен опит в това, но щом смяташ така - твоя работа. Само не стряскай студентите с твоето мнение, което едва ли се базира на опита на повече от неколцината ти приятели...

До Алекса:

Момиче, не слушай "градски легенди". Гледат изпитите МНОГО, това е идеята на програмата. Другото са изключения Имаш голям шанс.

Успех на всички кандидат-заминаващи за лято 2014
Вижте господа , знам че желаете от дън душа да си пълните джобовете , това ми е ПРЕДЕЛНО ЯСНО!Относно това кой заблуждава студентите може да поспорим.Щом имате такъв опит,сигурно сте чели в официалния сайт на посолството какво пише относно пърокурниците и тези последна година? Или опита ви позволява да игнорирате това? Алекса , не слушай мазните приказки на хора обвързани по каъвто и да било начин с агенции и организации занимаващи се с бригади и други студентски програми , те ще ти кажат това което искаш да чуеш , само и само да ти гушнат паричките . Говори с хора които са били в твоето положение и знаят как стоят нешата от ОПИТ!Решението си е изцяло твое , но ако искаш ОБЕКТИВЕН съвет , който отговаря на действителността , а не приказки за лека нощ, не се подлъгвай по приказките на "експертите".Аз казвам това което са ми видели очите! Хора с по 6 ликвидации са заминавали , също така и хора с перфектен английски и прекрасни оценки са били отхвърляни!!! Всичко е много относително и неможе да твърдиш със сигурност на кой какво ще се падне!Дано си късметлийка, пожелавам ти го , но не се подлъгвай , за да не съжеляваш след това. Упех )
Публикувано на 18-10-2013 11:24 | RE: 4ти курс
HarmonyConsult
Потребител

Трудно ми е да коментирам горното мнение с нужния добър тон, а и няма смисъл.

Алекса, успех!!! Не искам да ти "гушна паричките". Пожелавам ти едно страхотно лято в САЩ, което без съмнение ще имаш, ако отговаряш на повечето изисквания и говориш добър английски.

И нашият опит показва, че безпричинни откази няма.
Публикувано на 07-11-2016 14:20 | RE: Бригада в САЩ след 4 курс?
samodiva92
Потребител

Знам, че много време е минало, но Алекса, ако е удобно, може ли да кажеш какво се случи? Успя ли да вземеш виза? Благодаря ти!
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23530 | Форумни мнения 29606 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 78 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: gen4eto
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 [email protected] gen4eto t0sheftw1 skresh evyevy mitko55 plamen365 Dakr003 rusirusev ivo_dv mirrrkooo Ulka76 emo-ivanov outofthegame... Flo_wer manekena_1 veronika123 Ivo Gerry Elektra derada5 dilqnadmihaleva Nikiforof striim

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти