>
>
>
Публикувано на 14-11-2014 10:18 | Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
faith
Потребител

Здравейте. Положението при мен е такова - завършвам магистратура януари 2015г в НБУ. От няколко агенции ми завиха, че не мога да се явя на интервю в посолството (април) с книжка със семестриално завършване, а е необходимо да се водя редовен студент в деня на явяването.
Проучих в университета какво може да се направи и се установи, че имам право да запиша след семестриално завършване - димпломантски семестър (до края на септември 2015), с който имам пълни студенстки права, заверяване на книжката, възможност за издаване на уверения, подготвяне на дипломна.
От Юзит (за момента само с тях говорих след като разбрах) отново ми заявиха, че няма да ми дадат виза в посолството, защото трябва да имам текущи изпити и лекционни курсове през семестъра. Казаха, че няма да ми откажат документите, но ме предупредиха, че е почти сигурно, че ще загубя част от парите, т.е за интервюто + 250$ от програмната им такса като неустойка, че не съм получила виза.....

Някой бил ли е в моето положение, някой успял ли е да замине за САЩ на бригада след магистърско завършване, след семестриално завършване изобщо - зимен семестър?
Публикувано на 14-11-2014 12:30 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
army_8807
Потребител

Миналата година имаше няколко такива случая и на всички ,които знам им отказаха виза .Но от опит глава не боли само дето може да загубиш парички.....
Публикувано на 14-11-2014 15:42 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
mikvo
Потребител

и аз така знам че шанса е нулев да получиш виза като си последна година дори
Публикувано на 14-11-2014 19:08 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
army_8807
Потребител

Не последна година не е проблем да вземеш виза има повечко скъсани дето са последна година ,но като цяло не е проблем има много хора дето си вземат визи и си заминават и така.
Публикувано на 20-11-2014 16:13 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
Elilito
Потребител

Сигурна ли си,че имат неустойка?Навсякъде рекламират пълно връщане на таксата при отказ на виза...аз бих те посъветвала да опиташ,въпреки рисковете.

faith писа:
Здравейте. Положението при мен е такова - завършвам магистратура януари 2015г в НБУ. От няколко агенции ми завиха, че не мога да се явя на интервю в посолството (април) с книжка със семестриално завършване, а е необходимо да се водя редовен студент в деня на явяването.
Проучих в университета какво може да се направи и се установи, че имам право да запиша след семестриално завършване - димпломантски семестър (до края на септември 2015), с който имам пълни студенстки права, заверяване на книжката, възможност за издаване на уверения, подготвяне на дипломна.
От Юзит (за момента само с тях говорих след като разбрах) отново ми заявиха, че няма да ми дадат виза в посолството, защото трябва да имам текущи изпити и лекционни курсове през семестъра. Казаха, че няма да ми откажат документите, но ме предупредиха, че е почти сигурно, че ще загубя част от парите, т.е за интервюто + 250$ от програмната им такса като неустойка, че не съм получила виза.....

Някой бил ли е в моето положение, някой успял ли е да замине за САЩ на бригада след магистърско завършване, след семестриално завършване изобщо - зимен семестър?
Публикувано на 20-11-2014 17:45 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
army_8807
Потребител

Има дребен шрифт ,но сумата не е толкова голяма все пак и си струва
Публикувано на 24-11-2014 17:17 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
faith
Потребител

Доколкото бях запозната, при отказ от виза, се възвръщат всички пари, без таксата за интервю. Нормално.

Но в офиса на Юзит, на място, ми беше съобщено така: "Ние не можем да ви откажем записване по програмата. Но почти ви гарантираме, че виза няма да ви бъде дадена, защото не се водите редовен студент с текущи изпити и лекции. В такъв случай ще загубите не малко пари - таксата за интервю и 250$ от нас за програмста като неустойка."
Не би трябвало да има индивидуални сценарии, но да не би това да е продиктувано от тяхната убеденост, че ще ми бъде отказана виза... те ми казаха - "като застраховка за нас"....

Не държа по принцип да пътувам с Юзит, просто адски харесах една тяхна оферта и това е мястото, където ми се иска да отида... Но все повече ми се убива ентусиазмът с такъв риск, когато съм предупредена. Не ми е до загубата на 160 $ за интервюто.

Затова и ми беше любопитно някой срещал ли еподобна ситуация.

ОСНОВНИЯ ПРОБЛЕМ при мен е, не че съм последна година, а че завършвам януари/ февруари 2015, а не летния семестър.
Редактирано от faith на 24-11-2014 17:23
Публикувано на 25-11-2014 09:48 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
Elektra
Модератор

faith писа:

Не държа по принцип да пътувам с Юзит, просто адски харесах една тяхна оферта и това е мястото, където ми се иска да отида... Но все повече ми се убива ентусиазмът с такъв риск, когато съм предупредена.

След като не държиш на тях, поразходи се и попитай и в други агенции, обясни ситуацията, да видим какво ще кажат. Но предполагам, че щом са такива правилата и вече имаш предупреждение, че шансът да се случи е малък, най-вероятно няма да стане. Просто чуй и други мнения и тогава решавай.

faith писа:Не ми е до загубата на 160 $ за интервюто.

Щом тези пари не са ти проблем, рискувай. Щом има дори и 1% шанс, може пък да е с теб. Ти си знаеш, но моят съвет е първо чуй още мнения (било то от хора или фирми) и тогава действай

Публикувано на 25-11-2014 10:01 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
army_8807
Потребител

Виж по-другите агенции има много такива разпитай на сам на там най-добре не им обяснявай подробно казуса си просто си се запиши направи си застраховките ,с които няма как да ти откажат да ти върнат парите по програмата те са около 70 евро и действай не се чуди знаеш ли току виж пък си минала .
Публикувано на 07-11-2016 14:29 | RE: Заминаване след семестриално завършване/ с димпломантски семестър
samodiva92
Потребител

Здравей, faith, въпреки че е минало много време се чудя дали можеш да споделиш какво се случи с кандидатстването ти? Получиха ли се нещата, замина на лятна бригада? Благодаря ти от все сърце!
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23530 | Форумни мнения 29606 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 72 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: gen4eto
Бригадири в момента или преди малко във форума:
[email protected] gen4eto t0sheftw1 skresh evyevy mitko55 miro75 plamen365 Dakr003 rusirusev ivo_dv mirrrkooo Ulka76 emo-ivanov outofthegame... Flo_wer manekena_1 veronika123 Ivo Gerry Elektra derada5 dilqnadmihaleva Nikiforof striim

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти