>
>
>

страница 12 от 14

<< < 9 10 11 12 13 14 >
Публикувано на 30-10-2012 11:32 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
boriana_
Потребител

Ами предпочитам да отида някъде, където мога да си спестя малко пари. Относно това да видя Америка, мога да го направя и 5-тия месец предполагам. За какво е този номер, който спомена .. нещо не съм наясно sad
Публикувано на 30-10-2012 22:28 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
estrellita
Потребител

boriana_ писа:
И на мен това не ми харесва, че работните оферти излизат Ноември, а агенциите тогава вдигат цената на програмата.. Мисълта ми е, че щеше да е по-удобно, ако можехме да си изберем агенцията според офертите, които ни интересуват. Примерно аз искам да отида в Аляска, но ако се запиша сега в Ориндж, може да се окаже, че Интеграл имат по-добри и разнообразни оферти за мястото, което ме интересува...

Всъщност работните оферти излизат, когато спонсорите от САЩ ги пуснат към агенциите в БГ. А за да ги получат спонсорите е необходимо американските работодатели да си направят сметка на база приключилия сезон, колко хора ще са им необходими за следващия. Много тъпо се получава, когато един работодател наеме 40 човека, а се окаже че му трябват 20 и уволнява останалите или реже часовете на всички. Ако агенция ти покаже оферта в началото на октомври имай едно на ум, че нещо не е ОК и това най-вероятно не са актуални работни позиции, а са стари на база предишна година. Не е драма и да не вземеш работа още при първите оферти - повечето агенции имат опции до април месец включително и някои от най-добрите позиции са именно накрая.
Публикувано на 02-11-2012 16:26 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
AdemBostanjiev
Потребител

Здравейте на всички,много се радвам че открих толкова сплотен и организиран форум на тази тема.Аз съм на 20г. от Търговище и не съм студент,търся си работа в чужбина и много ми хареса идеята за Аляска.Може ли да ми кажете дали има точно определени срокове за подаване на документи,какво представлява интервюто за кандидатстване и горе долу какви са разходите?
Благодаря ви,предварително
Публикувано на 02-11-2012 16:32 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Здрасти,
за нестудентите » http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=179

Иначе за Work and travel - догодина запиши студент и тъй

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Публикувано на 03-11-2012 03:05 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
boryan_paskov
Потребител

Здравейте.Аз се записах тази година с Юзит Колорис и имам въпрос към хората с по-голям опит от мен в бригадите(за първи път отивам).
Очаква се скоро да излезнат първите оферти за работа CIEE HAIR(по малки организации) и интервютата са декември в София и Варна. Въпросът ми е:
Кога е най-добре да си избереш работодателя.Смисъл сега още на първите срещи с по-малки фирми или да чакам срещите с големи работодатели(JOBS FAIR) ?
Публикувано на 04-11-2012 16:02 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
boriana_
Потребител

И аз ще ходя за първа година на бригада и също не съм наясно с тези неща ..От агенцията, с която се записах - Ориндж, ми казаха, че ще добре да отида декември при един работодател, но всъщност съм харесала повече друга оферта за Fairbanks, но там интервютата са февруари ... Ако отида декември, това означава ли, че при евентуално получаване на работа, губим възможността да се явим и за други оферти :?
Публикувано на 04-11-2012 23:49 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
boryan_paskov
Потребител

Пффф така ли няма някой който да ги знае тези работи и да бъде така добър да ги сподели nono
Публикувано на 05-11-2012 08:45 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
HarmonyConsult
Потребител
rosiharmony https://www.facebook.com/profile.php?id=554515835

Нали сте се записали в съответните агенции - всяка агенция си има различни правила, прочетете си договорите и ги питайте...
Някои агенции разрешават само един Job Fair, други - повече..
Освен това, ако се явиш сега и някой работодател те хареса /нали знаете, че не само вие си избирате оферти - и работодателят трябва да ви вземе също/, няма как да те чака да решаваш до март и да чакаш дали пък случайно няма да се появи по-добра оферта
Редактирано от HarmonyConsult на 05-11-2012 08:46
Публикувано на 05-11-2012 09:05 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
emkata
Потребител

Публикувано на 05-11-2012 13:07 | RE: Work and Travel 2012 - Аляска
estrellita
Потребител

Здравейте,
ако сте си харесали оферта от тези за декември месец е добре да се възползвате и да отидете и да се срещнете с американците. Ако се харесате взаимно подписвате договор на момента и се задейства обработката на документите за издаване на работно разрешително. Няма как да се откажеш впоследствие, защото си харесал друга оферта на по-късен етап. Или ако се откажеш със сигурност ще имаш глоба и много разправии. Идеята на тези срещи е да се ходи на тях само ако наистина някоя работна оферта ти е допаднала и си склонен да подпишеш договор.

страница 12 от 14

<< < 9 10 11 12 13 14 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23536 | Форумни мнения 29616 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 71 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: krasikomma
Бригадири в момента или преди малко във форума:
krasikomma plamen365 mir8611 miro75 mitko55 Rusalen73 cecinka9 begleca_1 emo-ivanov Milena92 Pirin Flo_wer miroslavba vania22 Svetlozara ssnowy401 ottuka3 Ruskiq93 bogin4e kserx76 simeonuk NGB Consulting DS [email protected] didistasi

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти