>
>
>
Публикувано на 14-04-2010 22:23 | Northiam farm
krasimir_bekriev
Потребител

Някой знае ли нещо за тази ферма???
Публикувано на 15-04-2010 12:34 | RE: Northiam farm
krasimir_bekriev
Потребител

Никой ли не е бил в тази ферма?
Редактирано от krasimir_bekriev на 15-04-2010 12:35
Публикувано на 22-04-2010 12:10 | RE: Northiam farm
krasimir_bekriev
Потребител

Никой ли не знае нищо за тази ферма аз знам че се намира близо до град Horsmonden,Kent и че се отглеждат круши и ябълки. Някой може ли да сподели нещо за работата за живота там за отношението на шефовете към работниците ????
Публикувано на 24-04-2010 03:12 | RE: Northiam farm
cnapku
Потребител

интересно.. още малко и няма да съществува, а
и аз съм за тая ферма, но не мога да намеря никъде информация
Публикувано на 24-04-2010 22:16 | RE: Northiam farm
krasimir_bekriev
Потребител

Ами явно все още никой не е бил там ние ще сме първите!!!
Публикувано на 15-05-2010 10:07 | RE: Northiam farm
nikval
Потребител

Не мога точно сега да пиша по-обстойно за фермата, бил съм там, фермерът е напълно коректен, изкарах сносни пари, минусът е че караваните са малко старички, проветриви са,а през нощта там е доста хладно, така че на всяка цена си вземете хубави спални чували. Ще пиша пак, просто сега нямам време. Имате късмет, повярвайте ми, мястото е доста добро. Ще берете най-вече ябълки. Круши ще берете най-много 3-4 работни дни. Останалият месец, месец и половина ще берете ябълки. Фермерът - Джордж Чеймбърс се казва човекът - има и пакетажно, така че има и шанс да поработвате и вътре, но обикновено пращат момичетата там - и там не е лоша работата, но е доста монотонна. Аз отидох там 25 юли и първо не брахме ябълки, а махахме болните неузрели плодове от дървото, така че останалите да се доразвият по-добре. Бях там преди две години. Супер е че ще сте поне двама българи там - и аз бях с още едно момче. Има рутер в пакетажното и те ни пускаха там да си ползваме интернет, не беше кой знае колко бърз, но става за разговори по скайп. Демек лаптоп ще ви е от добра полза. Кога отпътувате? Gatwick ви е най-удобното летище, преди две години Easy Jet летяха до там, не знам сега как е, ако можете си вземете билет сами, а не се уповавайте на агенцията (Конкордия или който и да е там), защото, повярвайте ми, те слагат надценка. Аз се минах да дам на Конкордия 130 евро за самолетен билет и си мислех че ще летя с Bulgaria Air примерно, обаче ядец, дават ми самолетния билет предишния ден преди да замина и той е за Easy Jet. Проверявам в нета същия ден колко е цената на Easy Jet за следващия ден, когато летя и дори тогава, когато се предполага, че ще е най-висока щото е вече последния момент, пак беше 100 евро. Тъй че най-малко 30 евро дадох на Конкордия ей тъй, да кликнат 5 пъти с мишката в сайта на Easy Jet. Ако са го купили още по-рано, сигурно са ме овътрили още повече. Както и да е, стига излияния, ако вече имате дата, моят съвет е още сега да си купите билет, защото ще ви е доста евтино, от порядъка на 30 - 40 евро. Gatwick пак казвам ви е най-удобното летище. От подземния етаж на летището хващате влак до градче на име Paddock Wood, един час е пътя до него с влака и цената на билета е около 10 паунда. Като пристигнете там или може да се обадите на фермера да дойде да ви вземе (направете това е моят съвет, може и да ви откаже но все пак пробвайте, няма да ви гледа накриво 100 процента, както казах фермерът е наистина свестен) или да си хванете такси, като му дадете адресът на фермата: Schoolhouse lane и т.н. Ще се ориентира, няма къде да ходи. Ние хванахме такси и ни излезе (двама души бяхме) 25 паунда ако не се лъжа. Има и автобус, ако не се лъжа, който е от Paddock Wood до въпросното село Horsmonden, което се намира на миля от фермата, той е доста евтин, но нямам идея за разписание и откъде точно да го хванете. Трябва да ставам. Питайте ако има нещо.
Публикувано на 16-06-2010 19:15 | RE: Northiam farm
krasimir_bekriev
Потребител

Здравей мерси за информацията.Искам да те питам там на заработка ли си бил или на час и горе долу на ден колко си изкарвал ако си бил на заработка ???
Публикувано на 18-06-2010 01:55 | RE: Northiam farm
nikval
Потребител

През целия период там бяхме на час. Минали години разбрахме, че са били и на заработка, но от алчнотия и съответно бързане, работниците много са натъртвали плодовете и са му попрецакали продукцията, така че беше решил годината, в която аз бях там да сме изцяло на часове. Много е коректен в овъртайма и холидейпейа, смяташе ни работното време до 1\4 от часа, демек в пейчека ти пише че си работил 50 часа и 15 минути, демек наслагват ти се тея петнайсетина минути на ден и си изкарваш допълнителния час. Заплащането както се досещате е минималното за тоя сектор по закон демек някъде малко под 6 паунда, овъртайма - малко под 9 паунда. Отначало правихме по 38-40 часа седмично. Демек около 200 - 220 паунда седмично - това бяха първите 2-3 седмици, когато чистехме от заболелите плодове - много лека работа. Когато започва брането сме стигали инцидентно 2-3 седмици до 350 - 400 паунда. Общо успях да заделя за 2 и половина чисто около 2000 паунда.Ама що годе се стисках, освен за храна почти нищо не купувах. Освен часовата ставка, за да насърчи скоростта на бране, Гошо, както наричахме ние фермера, даваше и един бонус от 2 паунда за всеки набран "бин" - средно се правят между 6 - 9 бина на ден - ето ти 12 - 18 паунда отгоре в периода на бране. Аз за първи път отивах на бригада и хората дето ги заварих там, поляците, унгарците, казаха че имам късмет че съм попаднал точно в тази ферма, заради що годе нормалните условия за работа и нелошите пари. Кога заминавате?
Публикувано на 20-01-2015 23:59 | RE: Northiam farm
p_sokratova
Потребител

Здравейте а ще може ли да дадете някакъв имейл за връзка или сайт да може да се свържа с тази ферма ???? Благодаря
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23547 | Форумни мнения 29621 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 76 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: biser69
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 Elektra kai4o79 pi6tova84 biser69 prevoz emo-ivanov Gerrard miteva99 mitko55 fire1914 radost_maiden Flo_wer art30 mir8611 kserx76 Nrusev71 [email protected] denislav994 Ivo Plamenpenev12 plamen365 bobinka dan4odida AgopArytun

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти