>
>
>

страница 1 от 4

1 2 3 4 >
Публикувано на 19-05-2011 15:03 | Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
moni_money
Потребител

Инфо за ROSEMOUNT FARM ,Blairgowrie, Scotland?
Редактирано от Ivo на 03-12-2011 08:46
Публикувано на 03-12-2011 04:06 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
miroslav_kj80
Потребител

mai az ti pisha malko kasno ot datata na zaminavaneto haresa li ti v tazi ferma clap

Ivo: пиши на кирилица!
Редактирано от Ivo на 03-12-2011 08:46
Публикувано на 10-01-2012 15:13 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
gentleman88
Потребител

няма ли някои да даде малко инфо за фермата или толкова на север никои не е стигнал още laugh
Публикувано на 10-01-2012 17:02 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
Elektra
Модератор

Едни приятели от моята ферма им направих трансфер в тази и бяха доволни. Август някъде работиха от понеделник до петък по 8 часа, но мисля, че беше на касетка, събота и неделя почиваха. После като са останали малко хора са бачкали и събота и неделя на часовка. Има и каравани и кабини Това е, което знам.

Публикувано на 10-01-2012 18:09 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
gentleman88
Потребител

благодаря за бързия отговор
най-важното е да има работа с другото се свиква
Публикувано на 16-03-2012 20:41 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
red_fly
Потребител
stiuan http://www.facebook.com/stefan.nedyalkov

Фермата не е лоша и заплащането не е зле, в сравнение с другите ферми. Единственият проблем е единият мениджър Пааво (Пачо), както и това, че малко се е превърнала на Румънска ферма. Този човек се е самозабравил и се мисли за някакъв. Тези две причини ни накараха, мен и моята приятелка, да си тръгнем, след като бях 2-ра година, а тя 3-та и то доста добър пикър. Освен нас си тръгнаха и други добри работници от България, поради същите причини. Успех на всички, които ще бъдат там. Фермата наистина е хубава, но не се връзвайте много на началниците и бъдете по-задружни, като Румънците.
Публикувано на 17-03-2012 22:12 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
bendjamin
Потребител

В тази ферма се отглеждат само ягоди. Повечето от ягодите са високи.
Фермата има и голям пакхаус(цех за пакетиране на плодове и зеленчуци). Мениджърът на пакхауса е румънец и разбира се повечето работещи в пакхауса са румънци.
Кампът се състои от каравани и порткабини. В караваните има кухненска част и тоалетна. Газта се плаща в караваните,но електричеството не се плаща.
Порткабините са отделени на стаички и вътре има само легла. За работниците,които живеят в порткабините има обща кухня, обща баня и тоалетни,които много често се проверяват и са винаги в добро състояние. Живущите там не плащат за газ и ток! Не е проблем общите помещения да се ползват и от живущите на караваните.
Геим залата е доста голяма. Музиката е винаги на 6 . Там се събират всички след работа. Там стават най-яките купони и се връзват добри приятелства kiss. Има и безжичен интернет.
Най-бризкия град е Блаирговрие. На Теско се ходи и пеша за около 30-45 мин..
Релефа е като в нашите Родопи. Много уютно и красиво място(лично мое мнение). Най-добрите берачи от няколко години са двама братя от Смолян,на които пожелавам още толкова години да са най-добрите.
Това са нещата, които си спомням. Ако имате въпроси,задайте ги ще се опитам да ги отговоря.
П.С.Само искам да кажа две думи за Пааво. Той е естонец и е леко комплексиран от факта,че е източноевропеец. Държи да се бачка мн. здраво и самият бачка здраво. Говори много (глупости) и не обича да му се отговаря,но е точен човек. Първото впечатление е мн. важно при него.
Пожелавам успех на всички,които заминават за там.cool
Публикувано на 19-03-2012 19:56 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
red_fly
Потребител
stiuan http://www.facebook.com/stefan.nedyalkov

Само малко уточнение, понеже последните 2 години бях в тази ферма и доста от нещата не са точно така. Първо тази ферма няма собствен Пакхаус, а се пътува до един Пакхаус. Вече тока не е безплатен, а се плаща частично. По-точно казано до определена консумация е безплатен, но след това се доплаща. Газта е доста скъпа в сравнение с други ферми, последно я направиха 80 паунда. Колкото до общите помещения, кухните не могат да се ползват от караваните, а са само за порт кабините. Колкото до Пачо Естонеца, неснам кое в него е точно, но е страшно комплексарче. Иначе като цяло фермата е добра. Незнам кога е бил последно Бенджамин, но последните няколко години най-добрия пикар е румънеца Костика, но доколкото разбрах се е махнал и той като мен и още няколко други стари работници, тъй като вече нищо не е както преди. Имам доста по-кофти ферми от тази, така че никой да не съжалява ако е за там и пак казвам не се връзвайте на Пачо.
Публикувано на 04-01-2013 14:41 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
Canislav
Потребител

Някой може ли да ми даде инфо дали мога да си подам документите директно към фермата или трябва да кандидатствам чрез посредник от България ?
P.S. рових в гооглето но нищо не можах да открия за фермата като сайт примерно
Публикувано на 31-01-2013 21:41 | RE: Blairgowrie, Scotland, ROSEMOUNT FARM
Denz3l
Потребител

Такам от писаното по горе 90% от нещата са верни. Колкото за пакхауса мениджъра си е чист шотландец... супервайзъра е руманец и има почти еднакъв брой българи и румънци работещи там, това го знам зашото миналата година бях точно в този пак. За самата ферма откъм камп мисля че е отлична управителя на кампа постоянно работи и е супер точен човек на име Марек. Има си баскетболно, волейболно и футболно игрище така че начини за разпускане колкото искаш. От берачите съм чувал и позитивни и негативни неща. Имаше 1-2 месеца с много слаба работа нямаше плод сички се оплакваха и много хора направиха трансфер ноо след тези месеци берачите нямаха време да се обърнат.. тогава пък почнаха да се оплакват, че има прекалено много работа. Относно ягодите има и високи има и ниски но повечето са ниски, говореше се, че за тая година ще има още едно голямо поле което означава повече работа (надявам се да е така).

страница 1 от 4

1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23547 | Форумни мнения 29621 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 58 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: biser69
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 Elektra kai4o79 pi6tova84 biser69 prevoz emo-ivanov Gerrard miteva99 mitko55 fire1914 radost_maiden Flo_wer art30 mir8611 kserx76 Nrusev71 [email protected] denislav994 Ivo Plamenpenev12 plamen365 bobinka dan4odida AgopArytun

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти