>
>
>

страница 1 от 6

1 2 3 4 > >>
Публикувано на 25-02-2009 15:16 | Langdon Manor Farm
didi81
Потребител

В тази тема се коментират единствено условията във фермата - работа, живот, заплащане.

Всичко останало, което не попада в тези неща ще бъде изтривано.

Уговорки си правете в "Аз отивам - ти отиваш"!

Тук трябва да остане само полезна информация за фермата!

Адрес на фермата:
B R Brooks & Son
Langdon Manor Farm,
Head Hill Rd,
Goodnestone,
Faversham, Kent,
ME13 9DA
Редактирано от Ivo на 21-03-2013 21:35
Публикувано на 26-02-2009 18:11 | RE: Langdon manor farm
Nqkoi si
Потребител

didi81 писа:
Ako nqkoi e bil tam ili ima nqkakva informaciq za tazi ferma,molq pishete vav foruma.thanks

Миналата година бях там. Бил съм няколко години на бригада и съм бил в 4 ферми. Langdon manor farm : ) се намира близо до Faversham, който е малко градче до него се ходи с такси, което излиза около 2.5 паунда в едната посока. Работата там е бране на ягоди има и малини, но са много малко и само отбрани хора пращат там : ) Фермата Langdon manor farm има 2 машини за бране на ягоди, на които слагат най-слабите берачи. Няма сепариране на ягодите (като ги береш да ги подреждаш по големина), което е в голям плюс, защото няма да си губиш времето с глупости : ) . Друго важно нещо е че берачите берат на земя и на норма. Работата не е лека както е във всяка друга ферма за ягоди, така че да го имавпредвид всеки, който мисли да ходи на бригада, но за сметка на това ,ако сте попаднали на ДОБРА ФЕРМА ще изкарате добри пари.
За парите в Langdon manor farm - най-бавните берачи взимаха около 25-30 паунда (което си е проблем там, защото не се даржат добре с тях, даже викаха ПСИХОЛОГ за слабите берачи , а и постоянно ги заплашваха че ще ги пратчят в БГ), Най- бързите взимаха 60-70 паунда което е дневен лимит за фемата
За условията на живот в Langdon manor farm - не са добри, но се свиква. Няма вода в караваните, нито кухня, нито тоалетна, а за баня да не говорим всичко е общо, но се поддържат в добро състояние. Ток в караваните има и е безпатен. Ако искаш да имаш телевизор в караваната трябва да платиш 200 паунда ТАКСА ТЕЛЕВИЗОР no , изобщо ако искаш да ползваш електроуред трябва да се иска разрешение от баба Керъл.
За момичетата обаче има и нещо друго, мениджъра там е голямо говедо. Става въпроос за Крис - това е един възртастен дядка на около 55 годиини. Имаше момичета които си имаха проблем с него защото ги беше харесал, тупаше ги по дупето, опипваше ги по краката и други подобни, но това е друга тема.
Общо взето фермата е средна работа, с изключение на лошото отношение на мениджъра към всички бъллгари, заради което много хора си трагнаха по рано. Ако те интересува нещо друго питай
Публикувано на 26-02-2009 18:36 | RE: Langdon manor farm-
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Евала за добрия пост!

clap
Публикувано на 07-03-2009 12:27 | RE:
mpmvt_usa
Потребител
mpmvt_usa

Bqh na brigada v UK minalata godina i sum dovolen s malki izklu4eniq kato: v karavanite nqma6e voda, banq i toaletna, nqma6e i Wireless v karavanite, a samo na edno mqsto ima6e net. Ina4e karavanite bqha dobre obzavedeni. Bqh v "Langdon Manor Farm". Ako nqkoi zaminava za tazi ferma da vnimava s menidjura Kris!!! Otvratitelen e!!! Mnooogo lo6o se durji s bulgarite. Osobenno iskam da kaja na MOMICHETATA da vnimavat s nego, zashtoto dosta 4esto se slu4va6e da poplqskva momi4etata po dupeto i da gi obarva. Se6tate se 4e koeto momi4e se durpa jivota mu vuv fermata stava AD !!!! Ina4e kato cqlo sum dovolen i tazi godina pak 6te zaminavam, no za druga ferma.
Публикувано на 19-03-2009 00:52 | RE: Langdon manor farm-
dibk
Потребител

Значи от това,което прочетох по-горе май условията във фермата не са никак добри,пък и гледах едни снимки на караваните в тази ферма-не са особено впечатляващи.Не очаквам кой знае какъв лукс,ама да има само една баня и тоалетна за сумати народ си е супер гадно.Аз вече съм подписала договор за тази ферма(ще бъда с приятеля ми) и вече няма връщане назад.Ще заминаваме на 15 май.Надявам се поне да има работа и да няма проблеми със заплащането.Оф притеснявам се,щото ще заминавам за пръв път,пък и като ви прочетох мненията...Да има някой друг,който ще ходи във тази ферма?А някой с още впечатления или мнение?razz
Публикувано на 19-03-2009 20:40 | RE: Langdon manor farm-
mini
Потребител

dibk
vsichko koeto pishat e vqrno.i az bqh tam i za pyrva godina sym mnogo dovolna.luks-nqma,no se svikva s vsichko,zavisi pak s kakva karavana shte te nastanqt.po golemite karavani sa po hubavi,a malkite deto sa za 3ma choveka ne struvat. ti s koq kompaniq shte letish na 15 mai?za pyrvi pyt li shte hodish na brigada?
Публикувано на 23-03-2009 23:04 | RE: Langdon manor farm-
Teda
Потребител

Как случайно попаднах на тази тема?!?! Бях в тази ферма цели 3 години (човек да не повярва). Що се отнася до Крис "сопола"- винаги си е бил такъв, аз лично не съм му цепила басма, проблеми не съм имала. Макар че се опитваше да се заяжда все с някой. Баба Пени все философстваше за телевизори и т.н., но тъй като си я познавахме, много много не й обръщахме внимание и на нея. Дано състоянието на караваните да се подобрило малко, макар че не ми се вярва, като имам предвид "Чичо Ал".
Публикувано на 23-03-2009 23:06 | RE: Langdon manor farm-
Nasko Ivanov
Потребител

Здравей, работих в тази ферма през 2003 година, от горните мнения разбрах за мое голямо съжаление, че нещата не са се променили. Реших да пиша, защото мнението ми ще е обективно и актуално, въпреки изминалите години. Условията за живот са поносими, но трудно се свиква с тях особено ако си жена, мъжете лесно привикват към казармен начин на живот. Живее се в каравани, които нямат мивка, санитарен възел, предлага се единствено електричество и газова бутулка за печка с два котлона, към караваната се предлага и електрическа печка за отопление. Тоалетните и банята са на разстояние и ако си в крайните каравани си е неприятен преход. Същото се отнася и за помещението за готвене и TVroom- a. Имате голям късмет, че ще сте там след 15 Май. Избягвате от невероятно влажните и студени пролетни нощи, както и от доста тежката и подготвителна работа на полето. Ще сте там в момент когато ягодите тъкмо започват да зреят. Първоначално ще полагате слама между редовете и евентуално ще се строят тунели за по-късните сортове ягоди, също още няма и да е приключила работата по засаждане на бързорастящи и съответно зреещи ягоди. Тези които ще Ви посрещнат там ще са озлобени и ще Ви плашат с работа, защото те наистина са видели доста трудности (аз бях там от 1 март), но не се притеснявай, защото ти няма да достигнеш техните премеждия. Повярвай те това се повтаря всяка година. Отиваш и започва брането, за някои е много трудно, за някои е направо песен (аз брах 3 дена, но усетих кошмара който връхлита берачите)- ягодите са ниско и през цялото време си наведен или клекнал, нормите които определят не са много достижими, защото има голяма разлика в брането на отделните берачи, ощетени са всички (нямам идея кой до каква степен, защото и най-добрия берач не беше във възторг). За съжаление, жените нямат възможност да са на привилигирована длъжност - евентуална възможност има да си помощник на супервайзора, но тези места по принцип са заети отдавна. Брането започва в 6 часа сутринта и приключва към 2 и 30 след обяд, почивките си ги определяш ти, но за сметка на парите които губиш през това време. Не искам да те плаша, но от 150 души във фермата, от тях може би 120 берачи едва ли е имало 20 доволни от заплащането. По цел ден наблюдавах изтормозени и нещастни лица. Така и така вече отиваш там - един съвет: Не бързай за никъде, оглеждай се добре в хората и обстановката, слушай всичко което се говори, говори по-малко и само премерено и на място. Големи интриги!!! Българите сме ненадминати в интригите!!! Подготви се физически, за да предотвратиш мускулни трески и схващания, ще ти загубят времето, ще се бавиш и супервайзорите това и чакат да те набедят за мързел.
Персонала е коректен в по-голямата част от нещата. Проблеми създават супервайзорите, но това им е работата, защото пък мениджъра и собственика Алистър постоянно тормозят тях за изпълнението на задачите. Човека си влага парите, имуществото има договори със супермаркети - няма време за губене това, че вали не го интересува, а иска да се свърши работата и за това плаща - прав си е човека, макар и на нас да не ни харесва. Стария Крис е още там, има малки забежки към момичетата, но Ви уверявам че е безобиден, макар и да изглежда психопатско поведението му понякога (неговите похождения за нищожни в сравнение с нападките на подпийналите и загорели студенти в петъчните и съботните вечери в TV room-a . Когато аз работих в тази ферма имаше едно по-голямо зло - единият супервайзор беше една полякиня на име Ела, живееше в къщата срещу фермата, за наше огромно съжаление се оказа много озлобена към българите (но показа уважение към сериозните и добронамерени хора). Не забравяйте - поляците са винаги привилигировани, а българите са прецакани. Само и ако най-мързеливият поляк е зает с нещо ще повикат българин на скатана работа и добре платена разбира се.
Подчертавам, че аз имам много розово мнение за тази ферма, бях привилигирован, но заплатих за това с много труд и сериозно отношение дори и към най-елементарната работа. Спечелих уважението и доверието на всеки от ръкодството, като започнем от най-ниско стоящите супервайзори. Затова пък ставах в 4 и 30 сутринта и се прибирах в 19:30 вечерта в разгара на сезона. Работих на почасовка, стандартното заплащане тогава беше 4,30 лири за час, но при мен беше 5,90 на 7,50 (за 2003 година) за след осмия работен час на деня. Това показва, че се случват чудеса в тази ферма, но предимно на мъже и то на около 5 на брой за продължителен период от време, иначе и другите виждат по някой друг ден хубава работа. Ключовите качества за работа в тази ферма са - сила, бързина, издръжливост, умения за полска работа и здрава психика. Накратко, на сън да Ви бутнат трябва да можете, да корените ягоди, да садите, да плевите, да поливате, да мятате въже, да опъвате найлон, да нямате алергия към пчели, слама и жега (в тунелите става над 40 градуса - припадат хора), а само за мъжете важи и това да могат да карат мотокар и трактор - има шанс на някой да му проработи късмета. Това не е летен лагер, никой няма да Ви съчувства за болка, натоварване и каквото и да е било (освен приятелите Ви).
Аз имах късмет и съм благодарен на Алистър и тогавашния мениджър Стийв, че ми дадоха добра работа и наблюдавах останалите студенти и приятелите си от височината на един стар трактор и един зелен микробус, който и още служи вярно на фермата. Има няколко добри момента, които се повтарят всяка година - разходка до Лондон, Кеймбридж, Оксфорд, Доувър, Париж и др., които домакинката организира срещу символична сума и ествествено едно барбекю горе на поляната над караваните.
В заключение тази ферма не е най-подходящото място за формиране на добър доход. Според приятелите ми които бяха с мен там - те не препоръчват тази ферма. Прибраха се изтормозени с малко пари, но много хубави спомени, вече са забравили лошите. Въпреки уважението ми към собственика и ръководството там, аз също не бих препоръчал фермата, макар и да си тръгнах от там с чувството, че получих максималното което можах.
Пожелавам Ви късмет и успех през престоя Ви в Langdon Manor Farm.
Публикувано на 23-03-2009 23:15 | RE: Langdon manor farm-
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Супер подробно обяснение. clap

а 2003та...тия пари за които си работил е повече от перфектно. clap

Иначе повечето от нещата изписани горе важат за почти всички ферми.
Публикувано на 23-03-2009 23:21 | RE: Langdon manor farm-
Teda
Потребител

Наско, аз бях след теб -от 2004 та. Ела вече я няма, след караниците които постоянно имах с нея - не можехме да се понасяме или поне аз нея. Много се карахме и на следващата година разбрах, че вече я няма (т.е. от 2005-та). Аз бях на нейното място след това. Стийв също го няма. Но като чета какво е било преди мен и какво е сега - нищо не се е променило.
Ако сте готови да работите - няма от какво де се притеснявате. Колкото до условията - едни подходящ начин да се калите физически и психически.

страница 1 от 6

1 2 3 4 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23367 | Форумни мнения 29375 | Качени: 3017 снимки
Посетители онлайн в сайта: 55 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: silviq dondeva
Бригадири в момента или преди малко във форума:
bimog27 kontrola88 ninja303030 georgid mitko55 emo-ivanov djevdet Flo_wer pavkonti1 Elektra jojko89 Boyadzhiev miro75 valio407 DS elena0809 honey SenseiElectron Vencidospat geri_74kn KIBRIT Ivo ag_s tishokirilov atanasov_eu

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2018 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти