>
>
>

страница 1 от 8

1 2 3 4 > >>
Публикувано на 15-03-2009 12:51 | Clock house farm?
vankata_85
Потребител

Хора някой знае ли нещо за ферма clock house ferm, областта Kent в Англия,доколкото ми казаха от фирмата става въпрос за ягоди,ако някой има представа да пише
Публикувано на 21-03-2009 16:48 | RE: Clock house farm?
Angelche
Потребител
angelche_77

Az bqx tam minalata godina.Ne e losha fermata.Ima qgodi, malini, qbulki i edno pole s krushi i mai edno sus slivi.Ne e ot nai-xubavite fermi, no gore dolu stava.laugh
Публикувано на 21-06-2009 22:05 | RE: Clock house farm?
tani4ka
Потребител

За Clock Hause Farm искам да кажа, че е ужасна ферма. Аз се прибрах преди 5 дни от там, като съм работила само 2 седмици. В тази ферма на почит са румънците. Аз и миналата година ходих на бригада и не сам си представяла, че мога да се откажа толкова бързо и да се прибера.
Публикувано на 14-01-2010 11:03 | RE: Clock house farm?
iliyana
Потребител

Здравейте,
Разбрах че тази ферма си набират сезонни работници за 2010 - дали са се по-оправили нещата? Някой с отзиви от по скорошно ходене? А какво представлява настаняването - казаха ми каравани, но какви са?? Колко плащат на час - на мен ми писаха минималното за страната, но ако наберем мин 10кг ? А ако няма ягоди - ще има ли какво да се работи...?
Благодаря предварително на всички, които ми отговоря,
Поздрави
Редактирано от iliyana на 14-01-2010 11:04
Публикувано на 17-01-2010 02:16 | RE: Clock house farm?
tina_999
Потребител

Фермата е от средните, не е от най-добрите, но не е и от най-лошите.Аз бях мин лято. Изгониха страшно много хора. Но повечето от тях явно си мислеха, че са отишли на почивка, а не на работа.Юни и юли се изкарват най-добри пари, ако си на ниски ягоди. А за tabletops няма тогава кой знае каква работа.Има няколко групи. Вайзерката е англичанка на едната група.Най-добре е да си при нея.Държи мн на хората си, разбрана е и дори когато няма много плод настоява за вдиганне на цените. Работата не е равномерна. 1 месец има, 1 не. Като цяло има и по-добри ферми, но не се знае дали няма да попаднеш в още по-лоша, където въобще няма работа.
Публикувано на 30-03-2010 16:22 | RE: Clock house farm?
black cat
Потребител

фермата е ужасна, там се чувстваш като бял роб, бани и wc - общи, пълна мизерия, лятото върлуваше някаква болест от общите помощения, които всеки посещаваше по всякакви нужди, ще представя видео, има 2 капма, от цялата ферма 250 човека, над 100 бяха болни от повръщане, разстройство, температура, отпадналост, при молба към шефката за помощ от лекар, тя ни отказа, с извинението, че не сме чак толкова болни, а всъщност я беше страх от проверка, тъй като имаше много нередни неща в тази ферма. В разгара на кризата през юли 2009, трансфери в цяла Англия нямаше, единствената ферма, която приемаше работници, беше Clock house farm. Това е така, защото всеки ден си отиваха хора, кои изгонение, кои по свое желание, заради мизерията. Естествено следващата стъпка на шефката Camila е да те сложи в черния списък, от където няма оттърване. Затова забраби за следващо заминаване с агенцията, която те изпраща. Търсиш други варианти. Кухнята за готвене е обща - всеки маже със свинска кръв и олио, никои не чисти след себе си, разчитат на семейство пакистанци, които уж почистват сутрин, докато сме на работа. В 5h сутринта трябва да сме на плаца, за да ни разпределят за работа и с комунистически бусове ни откарват до полетата, естествено ще бъдеш правостоящ ако влезнеш от последните. Пари на малини се изкарват, но се работи по 15-16 часа на ден, само да си сръчен, да береш качествено и да не почиваш много, но на който му припищи, общо взето си почива, когато си иска.. Течаща вода в караваните - няма. Мога да пиша още много неща, но ми навяват само лоши спомени, затова ще пусна видеото.
clock house farm - men`s bathroom:

clockhouse farm - women`s bathroom:

clock house farm - common kitchen:

Редактирано от Ivo на 31-03-2010 21:56
Публикувано на 31-03-2010 21:15 | RE: Clock house farm?
didi8929
Потребител

Здравейте!Аз и моя приятел заминаваме на 1 юни за тази ферма и като гледам,няма много добри мнения,само лоши....cry,а и след видео материалите които гледах...ужас!Ние за първи път ще ходим и сме се настроели,че няма да е каквото искаме,очакваме най-лошото!Ако някой има снимки на караваните,моля качете да видим за какво става въпрос.Благодаря
Публикувано на 31-03-2010 21:59 | RE: Clock house farm?
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

Емиии, ... има какво да се желае откъм хигиена в тези помещения.

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Публикувано на 01-04-2010 12:40 | RE: Clock house farm?
tina_999
Потребител

Да, наистина мизерията е голяма, но не защото не се чисти, а защото живеят прасета там. Всеки ден се почиства, но когато се приберем от работа и помитаме всичко. Това се получава например от 16 до 22-23 часа и сутринта все едно не е чистено предния ден. Била съм и в Beech Farm, условията тук са много по-добри, но живеят повече мизерници явно тук, защото там пък беше чистичко. Съмняваме да има ферма с назначени на смени чистаци да чистят след всеки. В неделя само не се почиства и тогава общите помещения се превръщат в атракциони за снимане, на какво дередже са. Ако хората там пазеха повече нямаше да е така.
Публикувано на 01-04-2010 12:59 | RE: Clock house farm?
tina_999
Потребител

Има няколко тима. Ако ви разпределят в тима на румънката, шансът да ви изгонят е99% и то несправедливо.Повечето са румънци не за първа година там и си правят каквото си искат, берат зелено, червено, листа, абе всичко. Надявайте се да не сте там. Другият тим- на Сам- на ниски ягоди първо и после тейбъли. Тази жена е златна. Държи много на работниците си и на това да работят на хубави цени и да има работа за тях. В пика се берат ягоди на 2.50, което е много добра цена. Има много ягоди и само трябва да имаш желание да береш. Гледайте да сте в тима на Сам или Ирина(на малини). Чекърите им са много готини и няма да имате проблеми и да трошите нерви, което е много важно. Почивате, когато си поискате. От този тим гонято само, ако наистина си заслужил- например 1 час работиш, 1 почиваш. Всеки тим си е самостоятелен, все едно са различни ферми. Отрицателните страни- неравномерна работа. Незнам тази година дали пак така ще са разпределени полетата, но ако си със Сам за вас ще има работа.
Редактирано от tina_999 на 28-04-2010 12:44

страница 1 от 8

1 2 3 4 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23377 | Форумни мнения 29391 | Качени: 3017 снимки
Посетители онлайн в сайта: 63 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: GeorgiDmt
Бригадири в момента или преди малко във форума:
bimog27 kontrola88 ag_s miro75 DS Asq Atanasova Ivo nickhr1 GeorgiDmt Supercillious anchyy91 yoana88 georgid miama elinaxx1 djevdet emo-ivanov mimi_9002 gerganarabis... elena0809 AnaBacheva HrPachev tretoklasnika vasilco_68 beihan71

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2018 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти