>
>
>

страница 1 от 6

1 2 3 4 > >>
Публикувано на 17-03-2009 00:49 | CARMICHAEL FARM, angus porter - Шотландия
rumen
Потребител

Ако някой има информация за тази ферма да пише.

Ivo: в тази тема коментирайте единствено информация свързана с условията и престоя във фермата.
Уговорки по заминаване се правят в раздела "Аз отивам - ти отиваш"

http://brigadiri.com/forum/viewforum.php?forum_id=18
Редактирано от Ivo на 28-02-2013 20:08
Публикувано на 17-03-2009 07:28 | RE: w angus porter 6otlandia
loggin
Потребител

В нета не се намира никаква информация.
По някакви скромни данни разбрах,че е за около 120-140 човека.Става въпрос за бране,пакетиране и засаждане на ягоди и малини.Условията на живот - каравани(всяка с баня и тоалетна),кухненско обзавеждане.4-6 човека в каравана.Има газ.Тока се плаща отделно.
Долу горе това.Явно има и доста по запознати,които биха могли да пишат по-подробно.
Поздрави!
Публикувано на 29-03-2009 22:57 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
Elektra
Модератор

аз бях миналата година в тази ферма и сега съм с покана и се връщам ще видим тази година за кво иде реч wink) ягоди (ниски и високи) и малини-това е общо взето ) като на високите ягоди по принцип миналата година като пристигнах ( 29 май) вече имаше момичета отредени за там и те си останаха до края като само накрая последния месец увеиличиха състава и мен ме сложиха там Да ви кажа за миналата година от юни до средата на юли си имаше нормално работа - 7-8 чса,случвало се и до 10...след това обаче ягодките станах малки и гадни , фермата беше фул откъм хора и съответно - свършвахме работа за по 4-5 часа.Но като за 1-ва година доволно откъм парички иначе купони имаше редовно и всички бяхме като едно семейство ( българи,поляци,румънци и дори вайзери ) . Ако някои има повечко въпроси да пише ЛС ще му дам скайп )
--> ааа и друго,от българите,които бяхме миналата година знам,че 7 броя се връщаме със сигурност )
Публикувано на 07-04-2009 16:18 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
rumbeska
Потребител

Zdraveite kazvam se rumqna i sam rabotila v Carmichael farm!Fermata e za qgodi i malini.Qgodite sa na zemq ima samo edno pole visoki qgodi i tam predimno rabotqt jeni.Vaizerite sa polqci.raboti se po 8/9 4asa na den ne pove4e i se zapla6ta na 4as a ne na box(no ne moga da kaja ni6to za tazi godina moje da e razli4no zapla6taneto)6ef4eto sledi rabotata dosta striktno na vseki edin bera4 i iziskva da se raboti barzo.Fermata sabira 150 4oveka (polqci,rumanci i balgari).Jivee se v karavani ot 4 do 6 4oveka v karavana.Rabota ima stiga da vi se raboti !ima i partita i veselba!Pojelavam uspeh na vsi4ko koito zaminavat i lqto palno e emocii kakvoto be6e za men!
Публикувано на 09-04-2009 21:49 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
stasss_ss
Потребител

Fermata e mn dobra ot tazi gledna to4ka 4e 6efa e sravniteno 4esten 4ovek..nikoga ne e zakusnqval s pla6tane ili puk da e kazal taq sedmica nqma rabota-nqma pari...e normalno reje ot 4asovete ot vreme na vreme ama tova e ponosimo za6toto imam poznati deto rabotiha po 12 4asa a im pla6taha po 6 4asa taka 4e

p.s. leleeeee Rumiiiiiilaugh Elektraaaa xaxax subrahme seee!!!
Редактирано от Fairy на 09-04-2009 21:56
Публикувано на 09-04-2009 22:29 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
riki_vanko
Потребител

Abe goliam kupon v taia ferma a?A pari izkarvat li se?Ili tam se hodi samo za kupona.Nali po princip triabva da sa podsigureni po 39,40 4asa rabotna sedmica.Taka i ne razbrah na 4as li se plashta ili na norma ,zashtoto mislia 4e na norma e po izgodno.Mai mai triabva da si vzema pove4e domashna rakia i taka , ama ne znam kolko litra moge da minat s bagaja,
Az ina4e mislia 4e 6 meseca po 30 dena sa 180 dni po 1 litar na den tva sa 180 litra eba si m......ta kak she ia prekaram taia rakia ne znam.

мод: Ползвай бутона "Редакция"
Редактирано от Fairy на 09-04-2009 22:46
Публикувано на 10-04-2009 02:14 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
stasss_ss
Потребител

amii po princip na 4as e...ama ako si burz ima bonus4e...ne pravi shemi za 4asovete i rabotata - vs e tvurde subektivno
Публикувано на 10-04-2009 09:07 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
Elektra
Модератор

като си преглеждам сега pay clip-овете и най-когато е нямало работа сме бачкали по 32-37 часа на седмица,но това е естетсвено,защото сме били повечко хора във фермата и сме свършвали бързно.Иначе имам pay clip е за 58 часа на седмица (като се има предвид, че са ни резнали малко сигурно реално са били към 60 ) razzrazzrazzrazz
ама вярвай ми, не искаш всяка седмица да ти е по толкова часа,особено ако си на ягоди
Публикувано на 19-05-2009 18:29 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
riki_vanko
Потребител

v momenta sam v av fermata polojenieto e mnogo zle po dobre ne idvaite rabota niama nikakva rabotime po dva tri 4asa na den i izkarvame kolkoto za kvartira i za hrana

Публикувано на 20-05-2009 20:21 | RE: CARMICHAEL FARM, angus porter - 6otlandia
loggin
Потребител

Ееее, как тей е? Деееааа ,таман се гласих да ида в тая ферма.Ц ц ц.Тюююююююююю....

Инженер от запаса.

страница 1 от 6

1 2 3 4 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23377 | Форумни мнения 29391 | Качени: 3017 снимки
Посетители онлайн в сайта: 53 | Логнати бригадири: 1 | Най-нов бригадир: GeorgiDmt
Бригадири в момента или преди малко във форума:
kontrola88 bimog27 Ivo Mart1nVas1lev ag_s miro75 DS Asq Atanasova nickhr1 GeorgiDmt Supercillious anchyy91 yoana88 georgid miama elinaxx1 djevdet emo-ivanov mimi_9002 gerganarabis... elena0809 AnaBacheva HrPachev tretoklasnika vasilco_68

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2018 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти