>
>
>

страница 3 от 4

< 1 2 3 4 >
Публикувано на 22-03-2013 18:58 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
Clandestino
Потребител

dok78 писа:
Здравейте виждам добри отзиви за тази ферма и мен ме разпределиха сега за нея за 15.05 , само едно не ми хареса от споделеното защо да сме за 3 или 4 месеца при условие че съм писал за 6 месеца а и никаде в офертата ми не пише за колко време ме пращат . Има ли някои за тази дата

Ми толкова е сезона бе копеуе,в най-добрия случай 4 месеца а в най-лошият 3.
После ако искаш отиваш на трансфер най-вероятно на ягодки,ако искаш!
Тря се радваш,че ще бъдеш от началото щото не се знае кога ше е края.ок!

Публикувано на 23-03-2013 09:21 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
dok78
Потребител

То сезона може да си е 3 или 4 месеца но договора си ми е за 6 месеца . Така че мене ме не бърка къде ще ме трасферират laugh, а и след тия 6 месеца пак си намеря начин как да си остана в Англия та където ще да е само не и в BG
Публикувано на 08-02-2014 11:21 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
ronika84
Потребител

Намира се в: София
този саит е направен за помощ на балгарите еи !
Публикувано на 24-02-2014 20:41 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
g_georgiev
Потребител

Здравейте,
интересувам се има ли wi-fi в фермата и какво е времето дъждовно , студено защото има оферта за заминаване на 10,06 да знам как да се подготвя wink
Публикувано на 04-05-2014 23:23 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
grrama
Потребител

яма нет времето е скапано в момента 6те берете грах след 25н
Публикувано на 01-11-2014 23:43 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
kiriqu
Потребител

Здравейте,
Предварително се извинявам за дългия пост, но имам много неща, които да напиша.
Сметнах, че ще е полезно за бъдещите грахоберачи в тази ферма да прочетат историята на една двойка, която беше на съвсееем малко да остане буквално на улицата, изритани като мръсни котета, заради склерозната баба Кристин, която ръководи работния процес на полето. За да спася положението, въртях доста телефони в Англия и в България (принудих се дори да опитам да се свържа с посолството ни в Англия) докато накрая, благодарение на малко късмет и отзивчивостта на хората от агенцията в България, успяхме да се измъкнем. Ще ви копирам направо и-мейла, който пратих до агенцията, защото в него съм описал нещата точно в разгара на ситуацията:

" Здравейте,
Ние сме българска двойка (момче и момиче) и сме берачи на грах за трети и последен ден във ферма KS Coles Chelston house farm. Опитахме да се свържем с Петър Митев на телефоните в сайта на ХОПС, но без успех, понеже беше късно, когато се върнахме от полето. Проблемът ни е сериозен, понеже изключването на приятелката ми от фермата беше неоправдано и с разминаване в клаузите на договора, а аз пожелах доброволно да напусна с нея.
Всичко започна от това, че тя береше на колене (както и някой от старите работници), защото мускулната треска на всички от 3-дневната ни група беше трудно поносима. Брането o7; беше наравно с това на другите нови момичета, но по думите на шефката, която се обади по телефона на някого, за да обясни за ситуацията, тя е лежала на полето и е мързелувала, защото не може да се справи с работата.
В договора е упоменато, че ако работата на даден работник е незадоволителна, то той ще бъде предупреден и наблюдаван за подобрение, при липса на което ще бъде прекратен договора му. Интервалът между предупреждението и прекратяването на работния процес за нея беше от порядъка на 1-2 минути. Моля да вземете под внимание, че сме на подобна работа за 3-ти ден.
Беше ни съобщено на полето 10 минути по-късно, че ХОПС няма да я трансферира, понеже агенцията няма нужда от мързеливи работници. Когато се върнахме в кампа се обадих в английския офис на ХОПС и ми казаха, че е необходимо само да изчакаме 2 дни (a couple of days) и няма да е проблем да ни прехвърлят ако ни намерят ферма. Това не успяхме да направим, понеже малко след като излязохме от караваната ни спряха да идем в офиса, за да си поискаме формуляр за трансфер с оправданието, че жената, която трябва да ни го даде е прекалено заета и няма да може да ни обслужи. Все пак, след кратък разговор с молба за разбиране, ни позволиха да останем до събота сутринта на територията на фермата, за да успеем да си уредим транспорта или евентуалното ни преместване някъде.
Имайки предвид финансовото ни положение в момента, като 3-дневни работници във фермата и липсата на добра реколта за достатъчна заработка през тези 3 дни, въпросът с преместването, или в краен случай прибирането ни, е сериозен и се надяваме да ни помогнете по някакъв начин.
Благодаря за разбирането!"

Всъщност, когато казахме на шефовете, че сме заработили за 3 дни 105 пунда (общо двамата) и няма как да стигнем до никъде с тези пари, ни отвърнаха най-спокойно "Ами нас не ни интересува, да сте заработили повече!". Беше ни заявено, че трябва да се изнесем още същия ден до 8 (при положение, че се прибираме от полето около 4) без предизвестия.
Проблемът на всеки, стъпил в тази ферма е, че веднъж влезе ли там, трансфер няма да види при никакви обстоятелства - шефът е бивш някакъв си в ХОПС и историята след "Искам трансфер!" нататък ви е ясна. Ако някой не понесе на условията или работата му се поставя ултиматум "Или оставаш да работиш, или се връщаш в България!" и да се оправя всеки както знае. Ние се оправихме като ни намериха трансфер със Staffline, което беше най-големият ни късмет. И без пристрастия, породени от ситуацията, мога да заявя, че работата във фермата за ягоди беше песен пред брането на грах, противно на повечето от мненията, които видях тук.
Разбира се има и доволни от работата там, но като цяло да идеш там си е руска ролетка - когато на баба Криси й изпушат бушоните, колкото и да работиш, няма какво да те спаси ако си й пред погледа.

Не искам да ви отчайвам и всеки си преценява на какво е готов, но това в общи линии беше положението в KS Coles за нас.
Редактирано от kiriqu на 01-11-2014 23:46
Публикувано на 02-11-2014 12:38 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
bloodyroot
Потребител

Намира се в: Sofia
@Kiriqu Успех в новата работа пич на теб и приятелката ти, а относно проблема ти той не е нещо ново по фермите доста оттях действат все едно са с българи шефове и нямат реално съвест ! П.С.: Фермите 2 пъти печелят от вас от субсидията държавната ,че са ви наели и от работата ви .

http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=2254 - За всеки начинаещ човек интересуващ се от бригади !
Редактирано от bloodyroot на 02-11-2014 12:39
Публикувано на 05-02-2016 19:32 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
sunxflower
Потребител

Някой да заминава за лятото?
Публикувано на 18-02-2016 17:20 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
vsveleva
Потребител

Здравей sunxflower аз също съм назначена в тази ферма с дата на заминаване 15.05.2016.Имаш ЛС моля погледни го.Поздрави
Публикувано на 20-02-2016 15:40 | RE: K S COLES (Chelston House Farm)
petar petrov
Потребител

здр те
как се кандидатства в тази ферма

страница 3 от 4

< 1 2 3 4 >
Прехвърли се към форум:

Приятели
Литературен клуб
Работа в България
Бланка CV за работа
Какво се търси?
Регистрирани в сайта: 23006 | Форумни мнения 28905 | Качени: 3011 снимки
Посетители онлайн в сайта: 50 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Ia Stone
Бригадири в момента или преди малко във форума:
bimog27 kostadinov7 kontrola88 mitko55 Hristina1357 mariq73 Ia Stone diditu12 miama geri_74 ontario radomirov mimozi D_silva Emi_89 Jeni Diana Dimitrova Mitko_Stefanov Hoffman Ivo nikolcheto da4katakn miro75 Djako Milko mutiev

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2017 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти