>
>
>

страница 1 от 9

1 2 3 4 > >>
Публикувано на 26-03-2009 18:54 | AJ Busby & Son (Stafford)
petufi
Потребител

В тази тема се коментират единствено условията във фермата - работа, живот, заплащане.

Всичко останало, което не попада в тези неща ще бъде изтривано.

Уговорки си правете в "Аз отивам - ти отиваш"!

Тук трябва да остане само полезна информация за фермата!
Редактирано от Ivo на 04-04-2013 19:08
Публикувано на 29-12-2009 13:49 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
pepa
Потребител

abe umrela rabota e tam
Публикувано на 29-12-2009 15:55 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
daniela91
Потребител

da bila sam tam umrala rabota namat rabota a karavanite sa perfektni
Публикувано на 10-02-2010 18:03 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
jesito
Потребител

шушнат много българи на ушенцето на шефа и докадо е така няма да е добре...вярно,че по едно време нямаше никаква работа....НО да ти намилат на главата нон-стоп ,че си мързелив и не работиш,а ти да си скъсваш гъза от работа...еее..ми няма да стане...за някви си да речем 3 паунда ти правят проблем като не си си ги изкарал и ги вадели от джоба си...да да..да не ми пбясняват те на мене...а наема който ни искаха всеки месец зза караваните...те са ги купили преди години и са си ги избили 10 години за напред...и тея пари отиват чисти при тях...е а сега ми кажете от кой джоб идваха тези пари...те чисто и просто се въртяха от нас самите...друго е като се краде и се правят шмекерии...но на такива хора леко им завиждам щот аз не мога да направя такова нещо...най-вече на съгражданин,както правеха някои...
Публикувано на 31-05-2010 17:11 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
daniel
Потребител

то няма кой аз до колкото знам че караваните са супер др и аз не знам ако има нешто друго пишете
Публикувано на 06-06-2010 12:01 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
pepa
Потребител

успех и здрави нерви
Публикувано на 06-06-2010 15:03 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
daniel
Потребител

pepa писа:
успех и здрави нерви
мерси но защо здрави нерви ? би ли казала да не да си ходела там вече?
Публикувано на 26-06-2010 07:47 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
vasgene
Потребител

Zdraveite,
Azrabotih minalata godina tam i 6te vi dam malko info i niakolko saveta,a vie gi obmislete i pretzenete...
4e ima obidi i unijeniia-taka e.Pri men ima6e rabota|fevruari-iuni|,biahme zatanali v kal do kolene,vlagata be6e neponosima,smeniahme po 4 4ifta drehi na den.Na sledva6iat niama6e izsahnali,zatova nahluzva6 podgiznalite i otiva6 na ba4kane.Taka vseki denNo takova si e prosto vremeto tam
Pla6tahme si toka,gazta,a vodata ne se pla6ta.Vzimahme kam 900paunda na mesec,kato razhodite za mesetza sa okolo 250-300paunda.
No saveta mi e-rabotete si zdravata,uvajavaite drugite i niama kak da ne vi zabelejat i otzeniatcoolI ima ne6to drugo-ako iskate da se varnete pak tam,triabva da si spazite rabotniiat srok dokrai,ina4e 6te vi e mnogo trudno.

Uspeh na vsi4ki i Bog da e s vas!
Публикувано на 15-11-2010 12:19 | RE: A J Busby - до Манчестър, чували ли сте?
oreiro83
Потребител

Здравейте ние тази година с мажа ми бяхме във Busby and Son - Стаффорд - 10.09.2010 до 31.10.2010, незнам от къде да започна....
1. Края на сезона мн изгнили и за да набереш една касетка хвърляш 2 касетки на земята изгнили, ест. плащат ти на касетка....ако имаш 1,2,3 изгнили ягоди в касетката веднага заизорите ти правят reject и ти махат лейбала от касетката....твойта касетка отива на треилара, те си продават продукцията, но на не ти се плаща на теб. Сяка седмица ни удържаха пари за НИН - о, но така и не ни извадиха нито пък банкова сметка, постоянно питахме кога ще ни извадят отговор нямаше.
2. Шефката така е наплашила тоз оня че кат питаш някои ваизор за нещо и сичките ....голям спек голямо нещо и никoй не ходи да се оплаква казват че преди е имало хора които са докладвали за нарушения на ХОПС и те са идвали, но така и не са взети мерки, всеки казва че са милионери шефовете и че имат мноо връзки и до там
3. Бяхме в една от най-старите каравани, едната стена беше цялата във вода и мн мухъл, първите дни спахме в каравана за 6 души 8 души докато си замине една др. двойка и се освободи, защото шефката заключила към края на сезона пазните каравани.
4. Подиграват се със хората, опитват се да те унижават, и те карат да вземаш под минимума защото си бавен берач, трябваше да сме в тази ферма от 10 ти септ до 14 декември, от първата седмица ние като видяхме кое на къде е мъжа ми говори със шефката да ни праят трансфер в др ферма, шефката каза аз съм шефа когато аз кажа за сега ви осигурявам работа и нямате основание да си искате трансфер и така 1 месец, през този 1 месец ние сяка седмица си искаме трансфер - продължаваме, взе да намалява работата и ваизора ни викна в офиса - шефката каза нали искате трансфер ето подпишете документите към ХОПС за трансф и чакаме 3 седмици и се обаждаме на ХОПС през това време няма и няма, един прекрасен понеделник шефката идва и казва аз се обаждах на ХОПС трансфери няма до края на седмицата трябва да си ходите, защото затварям кампа и сезона свършва, мажа ми казва ние сме платили комисионна на агенция за 6 месеца да дойдем да работим ние няма и 2 месеца и да си ходим, тя му казва съжалявам не ме интересува това елате Май месец сега сезона свършва края на седмицата затварям кампа и не ме интересува къде ще спите кво ще правите.

че със сичките тези думи изках да ви опиша каква е романтика там, но има и доста хора - газолизци които са мн добре там pack house туй онуй като на сякаде където има бг. Сега можем да пишем вече за Лондон където сме сега. Който иска още инфо нека да пише.
Редактирано от Fairy на 19-02-2011 19:02
Публикувано на 15-11-2010 22:34 | RE: Най-гадните ферми
liondri
Потребител

Здравейте и от мен!
Бях в AJ Busby,Billington Farm- Stafford това лято... 14.06.-12.09.2010г.
Първо искам малко да се отклоня от темата с това, че от фирма Конкордия ни казаха, че същата ферма е с 90% високи ягоди и 10% ниски....Ами оказа се точно обратното- имаше само едно поле с високи ягоди...Всичко беше на земята...
За условията на живот- лично аз съм доволна от караваната, в която бях...В смисъл не беше кой знае колко хубава, но все пак имаше собствен санитарен възел, три стаи( тип спални ), кухня и обща стая (тип хол)...Но до тук с що годе доброто за фермата...
За работата:
* Полетата- в ужасно състояние... кал до ушите; тиня; всякакви треволяци (наи-вече коприва), за които евентуално могат да се оплевят ако пуснат момчета да работят на часовка...Повечето ягоди бяха болни и съответно не се берат в касетки,а само се свалят на земята...
* Вайзерите са с огромно самочувствие за себе си и едва ли не се държат с берачите все едно са им длъжни...В речниците им присъстват думи от сорта на "животни...маймуни...",с които се обръщат към работниците...Съответно според това дали си им симпатичен или не касетките ти се проверяват или не,приемат ти полупразни касетки с отвратителни ягоди или пък започват да ти изхвърлят от панетките, ходиш да береш боровинки и малини или не....Супервайзерът на фермата, който стои на трейлъра,се заяжда с всеки,който не му "ближе гъза" ( извинявам се за израза, просто няма как да се изразя по друг начин) ... връща те да допълваш панетките,от което съответно ягодите се мачкат и стават на каша...после те нарежда,че цитирам: "береш лайна"...убижда те постоянно... а да не говоря колко пъти съм чувала как псува и заплашва с връщане в Б-я и от където са други берачи....Мен лично не ме убиждал и псувал, защото не съм го позволила, но не веднъж сме се карали и не веднъж ме е връщал да допълвам панетки....
* В началото нямаше тоалетни по полетата.... След хиляди пъти казване на вайзерите и накрая след проверка от софийската Конкордия сложиха такива...
* В почивка евентуално можеш да излезеш...Която почивка не може да е повече от 5,максимум 10 минути, макар че задължително ти се пише най-малко 2-3 часа такава на ден...Това зависи от вайзера ти...
*Рънари имахме само в пиковият момент на едното поле( 2 седмици)... То просто нямаше друг пик....След това съответно всеки сам си носи касетките... И за да не се разкарваш много, лично на мен ми се е налагало да нося по 4 касетки на веднъж, които се равняжат на 20кг, което пък не смятам, че за едно момиче е нормална тежест...
* Цените на касетките бяха направо смешни... Брали сме от 0.80 до 2.50 паунда за касетка... Но 2.50 паунда е една от най-добрите цени...Иначе средната цена беше 1.00-1.50 пауда...
Това е за сега от мен... Надявам се следващият сезон да бъде по-добър за тези,които ще попаднат там...

страница 1 от 9

1 2 3 4 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23547 | Форумни мнения 29621 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 61 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: biser69
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 Elektra kai4o79 pi6tova84 biser69 prevoz emo-ivanov Gerrard miteva99 mitko55 fire1914 radost_maiden Flo_wer art30 mir8611 kserx76 Nrusev71 [email protected] denislav994 Ivo Plamenpenev12 plamen365 bobinka dan4odida AgopArytun

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти