>
>
>

страница 1 от 4

1 2 3 4 >
Публикувано на 22-04-2009 11:03 | Pannoxtone Court Farm
inaya
Потребител

clap Нещо за тази ферма ...
Публикувано на 08-05-2009 19:26 | RE: Pannoxtone Court Farm
Komitov86
Потребител

Айде бе някой не знае ли нещо за нея...Българи сме нали трябва да си помагаме.......
Публикувано на 10-05-2009 13:45 | RE: Pannoxtone Court Farm
Komitov86
Потребител

Ами може и така да се каже,обаче номера е че трябва да нагласите ракията и салатата да ни посрещнете както трябва...

Щастието не се измерва в парите,а в тяхното количество!!!
Публикувано на 10-05-2009 13:59 | RE: Pannoxtone Court Farm
sveti-beti
Потребител

а някакви подробности за фермата знае ли някой? Аз досега нищо не открих
Публикувано на 10-05-2009 14:47 | RE: Pannoxtone Court Farm
Komitov86
Потребител

Ами мацка...как да го кажа най-точно...ТОВА Е ФЕРМА ФАНТОМ!!!Няма я в Гугъл...пълна слепота за нея,само това което УЖ пише за нея...това е като цяло,но все пак надеждата си умира последна и се надявам да е готина.Попринцип тя е малка и би трябвало да е достатъчно добре уредена,това само е кофти,че сме в средата на нищото...тоест няма по-голям град наоколо,а все селски градове някакви,но това да му е косура........да има работа и добро заплащане това е най важното.....и приятна компания естествено

Публикувано на 12-05-2009 19:38 | RE: Pannoxtone Court Farm
blabla
Потребител

Кофти работа, какво да ви кажа, няма доволни от там с изключение на поляци и словенци. Накратко как беше при нас: пристигнахме късно в херефорд понеже пътя от Лондон е дълъг около 5h с автобус, от там трябваше да ни вземе бус на фермата, но какво се получи - пристигнахме в Херефорд на гарата, но никой не ни чакаше. Званяхме във фермата, но без резултат, явно спяха дълбок сън : ) Всичко тва се случва около 2-3h през ноща. Накрая с повече от 2h закъснение дойде човек от фермата (Миро поляк) с един товарен бус за ягоди и ни вика скачайте вътре. Такова нещо и по времето на нащи баби и и дядовци е нямало ама както и да е. Но това не е болка за умиране. Условията за живот са доло горе добри. Има нови и по стари каравани вече е късмет в коя ще ви сложат. В караваните живеят по 6 човека, като при всички положения някой ще спи в хола а други по 2ки. В караваните има кухня и баня+wc, има и също и общи бани. Задължително си вземете одеало там няма кой да ви даде, освен ако не си купите от херефотд. Има и общи перални, но е трудно да се вреди човек особенно юни и юли когато е пълно с бригадири вече. За работата - ягодите са на земя и се бере в отбори по 5-6 човека. Накрая всичко се дели по равно, кой брал повече кой по малко няма значение.Всеки отбор си изнася сам късетките и ги предава на вайзерите. За парите всички взимахме от 100 до 160 паунда БРУТНА заплата от там се приспада и караваната. Тока и водата също се плащат. Общо взето ДО миналата година там имаше много ама много нередности и нелегални неща, дори и осигуровки неплащаха. Даже се чудя как може да пращат още хора там!!!!!!!!!! Добрата новина е че миналата година имаше проверка от конкордия благодарение на няколко смели студенти и се надявам тази година нещата да са поне мако по добри.
Ако имате въпраси питайте
Редактирано от blabla на 12-05-2009 19:42
Публикувано на 12-05-2009 19:52 | RE: Pannoxtone Court Farm
blabla
Потребител

Komitov86 как да я има гоогле като тя е посредата на нищото
Публикувано на 13-05-2009 01:30 | RE: Pannoxtone Court Farm
Komitov86
Потребител

Ами човече какви въпроси да имаме........Ние сме платили вече и няма просто какво да правим,а въпросът е друг вече със самата ферма.Каквото ти е писано да се случи ще се случи.......нали се се
ащ че ако ти е писано да се одавиш,няма да се обесиш!!!
Мерси много за информацията,макар и вече късно,но все пак ще имаме някакви нагласи за там.......!!!
Междо другото знам от приятели,че ако не ми хареса фермата мога да поискам трансфер за друга ферма...,но от нашето представителство на Конкордия ми казаха,че ако поискам трансфер ще ми бият шута(това вярно ли е или е МИТ)...?От друга страна пък знам че такива филми не съществуват или ако ги има са 1-но на 1000-а....
А ако има нередности все още ние как трябва да отреагираме,защото ти спомена,че няколко "по-смели" студента са уведомили КОНКОРДИЯ...?Тоест какво може да ни се случи ако все още е "ГРЕДА" и примерно уведомим КОНКОРДИЯ за проблема...?Това ми е въпроса!!!
И все пак съм ти благодарен за жеста,който направи да ни ОСВЕТЛИШ!!!

Публикувано на 13-05-2009 01:38 | RE: Pannoxtone Court Farm
Komitov86
Потребител

Сори искам да попитам и още нещо...Ако примерно заминаваме от Б-я 4-ма човека(компания) и като пристигнем във фермата имали вероятност да ни сложат в една каравана или ще ни разпръснат,защото ако трябва да съм честен....хммммм........няма да се изпъна с някви непознати да спя,а най малко с поляци и други маймуни.....Накратко искам да сме заедно 4-та в една каравана...Дали би могло да е проблем или не....?
Мерси предварително.....!!! wink

Ааааа и още нещо колко човека приблизително бачкат във фермата + другите националности...?

Ivo: Ползвай бутона "редакция"!

Редактирано от Ivo на 13-05-2009 11:37
Публикувано на 13-05-2009 10:07 | RE: Pannoxtone Court Farm
blabla
Потребител

"Тоест какво може да ни се случи ако все още е "ГРЕДА" и примерно уведомим КОНКОРДИЯ за проблема...?Това ми е въпроса!!!" Мен лично като разбраха от фермата, че аз и още няколко човека сме поискали трансфер или поне Конкордия да направи проверка ме уволниха и ни дадоха срок до 2 дена да се изнасяме, така че баце акъл не искам и няма да давам. Така сплашиха и другите които също искаха трансфер. В крайна сметка имаше трансфер и проверка от Конкордия също. Какъв е резултата от нея незнам... след като тази година отново пращат студенти там, явно нещата са по-добри.Така, че гледайте с оптимизъм на нещата.
PS. Komitov86, ще ви сложат заедно и четиримата така, че споко Приблизително около 100 човека е фермата и е пълно с поляци, не полякини приятел има словенци и румънци също.
Успех на свички!!!
Редактирано от blabla на 13-05-2009 10:12

страница 1 от 4

1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23409 | Форумни мнения 29436 | Качени: 3017 снимки
Посетители онлайн в сайта: 56 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Rumyana
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 manekena_1 radosslavv fgrgh mitko55 emo-ivanov Johny85 georgid ioioana Darinka petrov0199 Kiki888 silviyatsone... Rumyana Ivo kratunkosl DRAKA panhai76 laskabras KovacheFfF777 Zaicho Prikazka62 fytbolistkata14 miama HrPachev

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2018 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти