>
>
>

страница 3 от 4

< 1 2 3 4 >
Публикувано на 30-05-2014 14:38 | RE: Rook Row Farm
ellinore
Потребител

Здравейте. Аз и моя приятелка пристигаме на 21 юни. Може ли малко повече информация за караваните и т.н. - за да знам какъв багаж да си взимам и има интернет предполагам в караваните или ползвате някакви карти и флашки?
Публикувано на 17-09-2014 22:47 | RE: Rook Row Farm
catmagi
Потребител

Да ви дам малко информация за това текезесе наречено rook row farm. Тази година по голяма случайно аз попаднах във тази ферма, ще ви дам информация относно условията на живот,условията на труд,работата,заплащането и отношението на фермера и ваизерите към работниците.
При пристигането ми във фермата ме посрещнаха на входа след като ме стовари таксито четери кучета,след това се появи и така великия MR.Green и жена му MRS Green (Пълни селяндури живеят до караваните във схлупена къщурка),както и да е, настаниха ме във каравана със 6 човека във която имаше УЖ всичко, но уви,нямаше нищо нищо посуда,нито завивки,вехта стара и мухлясала навсякаде. Кампа е едно голямо дере по което като завали дъжд става кал до ушите във която кал се разхождат кучета овце и много румънци.Във караваните освен,че нямаше нищо ами на всичкото отгоре нямаше и вода, от престоя ми който по договор беше 3 месеца а всъщност стана 1 месец аз съм се къпал от душа само 2 пъти,през останалото време си топлих вода със ел.кана и си я разстуждах във кофа със студена вода която си имах в резерв във туби който пълнех късно през ноща когато идваше водата. проблема беше във развалена помпа която всеки ден се ремонтираше но така и не проработи до края. За пиене първо че нямаше вода и второ когато тръгне водата беше кална червена на цвят,така че си купувахме вода за пиене(Колко вода трябва да си купиш със един шопинг на седмица за да ти стигне за цяла седмица, ами аз си купувах по 30 литра които аз си знам как съм мъкнал,а шопинга не е само покупки на вода) освен липсата на вода,имаше и други проблеми във ежедневието на сърваивърите от rok row farm голям проблем бяха пералните,а извинявам се по точно ПЕРАЛНЯТА,защото беше само една другите бяха развалени,или ако работеха бяха задръстени от калната вода. та за тази пералня се чакаше много,чакал съм по 4 дни да си изпера дрехите със кална вода и то когато има вода,а когато няма отново със тубите който си пълних със вода от чешмата когато изпия минералната вода от тях и ги складирах под караваната,та със тези туби слагах вода на пералнята когато я хвана свободна през 3,4 дни за да може да изпере дрехите. а и друго важно пералнята си има брояч и касичка работи срещу 1 паунд. :Д:Д:Д другото нещо което няма как да пропусна е общите помещения, ами това са конюшни, представете си един навес за овце под който има 1 пералня и 2 фризера и 1 тенис маса до която има бали със слама. Споменатите в предното изречение фризери са само 2 на брой сус откачени врати претъпкани до горе. Няма място за всеки естественно. така че,се ядът повече консерви защото в каравана със 6 човека със малко хладилнече и липса на общи фризери няма къде да се държи храна. А има и едно барбекю което се намира то контейнера там се прави барбекю. Относно за работата , работи се сутрин от 6 до към 3 някой път и до по късно зависи от времето поръчките и какво се бере. Бере се главно зелен боб,тиквички и броколи,като аз бях на зеления боб,има си отбор от 15 човека с който всеки ден си заедно,всеки бере сам за себи си,работи се на норма, и се плаща каквото си изкараш,не се доплащат часовете,тоест днес си набрал 5 касетки боб,1 касето тия плащат по 4 паунда и си изкарал 20 паунда. цената на касетката никой не я знае шефа лъже много казва ти че примерно е 5 паунда а тя е 4 или 3и 50. пари там не очакваите като отидох имаше хора от 3 месеца със спестени по 1000 паунда,но как са ги спестили те си знаят,представете си че на работа си носеха от онази калната вода не си купуваха минерална,на шопинга са пазарували с 2 наилонови пликчета за цяла седмица. та да се върна на работата работи се на открито работата не е тежка има ваизери българи и румънци мн смотани, има и една англичанка тя е най доброто нещо което видях в тази ферма,много добра жена. няма брейк ареа няма тоалетни на работа,ама то няма и брейкове :Д има само 1 брейк който е 30 минути за 9 часов работен ден. полетата са далеч от кампа и се пътува с бусове,бусове във който сутрин влизат 15 човека и 3 кучета,съответно кучетата сядат на седалките а ти сядаш на земята защото ако те види шефа че се караш на кучето директно си заминаваш. със същите тези бусове който миришат на кучета и на всякакви други карантий се ходи и на шопинг с тях,та там си слагаш и покупките коийто после ядеш. Заплащането то става на месец по 1 път, не се плаща на седмица а на 2 седмици. тоест работеш 2 седмици на третата ти дават пейслип който задължително е объркан,след това ходиш да се разправяш във офиса и ако се съгласят ти го оправят ако ли не не ти го оправят,на четвъртата седмица имаш превод в картата,която ако нямаш такава може да ти я направят и преди да си тръгнеш. ваденето на national insurance number става самостоятелно ако нямате такъв,аз имах :Д та който няма ходи на интервю само по 5,6 пъти докато го одобрят във града който е на 1 час. забравих да кажа че фермата е далеч от града на 45 минути от най близкия. ТОВА Е НАЙ СКАПАНАТА ФЕРМА ВЪВ АНГЛИЯ ИЛИ ПОНЕ ЕДНА ОТ НАЙ СКАПАНИТЕ. Има хора който веднага ще коментират този пост и ще кажат ти си мързелив мрънкаш не си работил по ферми, и така на татък, тези хора може да ви ги кажа кой ще са поименно,това са 4,5 човека ваизери и работници който работят от 4,5 години там това са лижегъзници и подмазвачи аз бих казал подмазвачи и мазохисти изгонени от българия и нямащи друг шанс та затова са там и са пренудени да лижът задните части на ония клошар дето му викат мистър гриин пълен селяк,междудруготе е психично болен, всеки ден заплашва с убийства и такива работи. Искам да ви кажа че аз съм бил 5 години по фермите работил съм в 4 ферми видял съм много,бил съм топ пикър,бил съм вайзер знам фермерската работа и живот по бригадите.

ТАКАВА ФЕРМА ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВИЖДАМММ!!!!! ПЪЛЕН КОШМАР!

Много се надявам да помогна на някой и да го спася от мъките който ще изживее там. Не ходете хора по добре бачкайте в българия за 500лв. и си пййте ракията вечер отколкото да ходите в тоя концлагер.

Публикувано на 05-10-2014 14:36 | RE: Rook Row Farm
ellinore
Потребител

Много се чудех дали да пиша и аз в тази тема след престоя си там, но след предния пост и аз ще опиша впечатленията си. Съгласна съм с абсолютно всичко от горния пост. Отидох там за 4 месеца, а на втората си тръгнах, заради "прекрасните" условия, отношение и заплащане. Аз бях на тиквички, боб не съм брала. При тиквичките е отборна работа, т.е. колкото изкара целия тийм толкова, работехме по цял ден - първо бране, после пакетаж. Чакахме по много време на полетата за да ни транспортират от едното на другото поле. Работихме за по 3-4 паунда на час. Отношението към хората е ужасно - имаше случай, в който хора бяха изгонени ей така и имаха няколко часа да си съберат багажа и да си тръгнат от кампа. Семейство Грийн наистина не са добре.
Публикувано на 09-02-2015 15:54 | RE: Rook Row
Blagovest1
Потребител

Здравейте можете ли да ми кажете нещо за фермата, юни месец заминавам кажете нещо ... . wink
Публикувано на 09-02-2015 17:14 | RE: Rook Row Farm
Ivo
Админ
https://www.facebook.com/brigadiri

би ли уточнил "нещо" какво предполага да съставлява?

Пишете на КИРИЛИЦА! Спазвай правилата на форума!

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Публикувано на 10-02-2015 12:40 | RE: Rook Row Farm
catmagi
Потребител

Пич погледни по отгоре какъв роман съм написъл. Ако ти се ходи в тая помия ти желая весело лято и да кажеш на семеиство грийн да го духат

Публикувано на 17-02-2015 20:53 | RE: Rook Row Farm
simova
Потребител

А някакви положителни мнения за тази ферма има ли.Ако има моля пишете защото мненията са доста тревожни.
Публикувано на 19-04-2015 13:36 | RE: Rook Row Farm
conan_1
Потребител

Ем щом има хора да се връщат от миналата година явно има и доволни . Вс. дето опъваха яко си избутаха сезона, фермера е наистина доста особен , ама пък конц лагер хахахах тва ме уби Като не се справяш ясно че ще те изритат. Аз имам познати там и съм през ден, много е тежко но не е катаклизъм работи се. А на оная мацка горе май не си видяла че на тиквите ги късаха от бачкане но имаше и пейслипове по 650 паунда за седмицата. Свят широк мнения много, особенно топ пикърите дето не можаха да стигнат бг момчетата (Митко , Стефчо с 70-80+ паунда на ден) . Фермата не е цвете и е много много тежко , но се бачка ако сезона е ок и се вади някой лев. Не агитирам кой както реши
Публикувано на 04-08-2015 00:26 | RE: Rook Row Farm
Zero0
Потребител

Не ходете в тази ферма! Семейство Грийн са злобни откачалки. Отношението към българите е като към роби, даже и по-лошо. Грийн е напълно луд, заплашва да те гръмне (когато и където те види), да ти отреже ръцете и куп глупости. Психо атаките са постоянни. Освен това вика страшно много хора при положение, че няма никаква работа. Явно разчита на субсидииге за работниците, а не на полетата си, които изобщо не са поддържани, нямат реколта и са болни. Викат се нови хора всяка седмица, гонят се старите, за да се осигури място за тях . Този Грийн се мисли за бог, прави му удоволствие да унизява хората и да им се подиграва. И всичко това за по 100 паунда на седмица без удръжки (за боба). Ако сте на тиквички, не ви дават особено време да се научите от 2 до 3 дена. И там постоянно се гонят хора. Все пак трябва да се освободи място за цялата рода(до 9то коляно) на вайзърката Марияна. Не се лъжете по нея, изключително завистлива и злобна помакиня от някое златоградско село вероятно. Ще направи всичко, за да ви прецака, особено ако си по-интелигентен или за твое нещастие поназнайваш английски (голям минус е). При тиквите е отборно и старите кучета гледат да изгонят новите, за да вземат повече пари.
За боба - там пари няма, може би за хората които се връщат мн години наред само. Примерно като те пратят да береш бакла, касетката струва 1 паунд. Зеления боб - както на Грийн му хрумне. Прави всичко, за да ти плати по-малко. Вайзера на боба не може да напише едно име на латиница, но съм сигурна че и на български не може. Доста ограничено момче, толерира подмазвачи. Общува си с хората на просташки език и ги обижда постоянно.
Публикувано на 05-09-2015 09:06 | RE: Rook Row Farm
forum4e
Потребител

С две думи --в фермата работят и изкарват пари само няколко човека,които лесно ще познаете --въртят се около вайзерчето Стефчо -и се наричат 'нашия ',.останалите не биват оставяни да берат боб понеже не са от тази групичка хора които са богопомазани от вайзерчето -което всъщност твърди че е от Велинград ,но се оказа от едно село 500 човека до Велинград ..--това е ферма за нашите хора ...побългарена --намерете си ферми които са професионални и по големи --тук се ръководят нещата от едно момче което цял живот е било мачкано и сега избива комплексите си върху шепа деца --но стефчо скоро мило и ти ще си намериш майстора .. и сам знаеш как ...
съвсем скоро ще дойде зимата и ще се съберете с нашите и тогава ще видиш кон боб яде ли --щом си такъв играч ...
а относно политиката на фермата -тя играе с посредниците -конкордия ,ъай ес пи и другите посредически фирми и заедно са се организирали и нарочно викат 2 пъти повече хора от колкото им трябват за да могат спокойно да гонят и да се подиграват с хората които са изминали 3000 километра за да се гаврат с тях ,
и аз мислих че нещата са пресилени в тоя форум и реших да се уверя и направих грешка =ХОРА ЧЕТЕТЕ ФОРУМА ПРЕДИ ДА ИДЕТЕ В ТАЯ СМРАД !!!
Редактирано от forum4e на 05-09-2015 09:49

страница 3 от 4

< 1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23548 | Форумни мнения 29621 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 72 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Pakitag
Бригадири в момента или преди малко във форума:
emo-ivanov miro75 kai4o79 Pirin plamenprodanov Elektra pi6tova84 biser69 prevoz Gerrard miteva99 mitko55 fire1914 radost_maiden Flo_wer art30 mir8611 kserx76 Nrusev71 [email protected] denislav994 Ivo Plamenpenev12 plamen365 bobinka

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти