Форум >
>
Заплащане, Данъци и Осигуровки >
Тема: Въпрос за връщането на данъци

страница 3 от 3

< 1 2 3
Публикувано на 02-10-2012 22:24 | RE: Въпрос за връщането на данъци
denichka_S
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 5
Регистриран на: 02.10.12
Прочела съм страниците много внимантелно...Не виждам никъде точен и ясен отговор чрез коя фирма в България може да си върнеш данъците и на колко %!Още по-малко можеш ли сам да си подадеш документите и да си чакаш чека



Публикувано на 02-10-2012 23:06 | RE: Въпрос за връщането на данъци
Ivo
Админ
Аватар на потребителя
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Мнения: 2,636
Регистриран на: 05.09.08
Ами щом си прочела трябва да си филтрирала две неща:
- P45
- P85

Ако не си - върни пак.

И да, повечето тук си връщат сами данъците, тъй като няма нищо сложно.

Публикувано на 03-10-2012 10:47 | RE: Въпрос за връщането на данъци
fliqper
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 47
Регистриран на: 13.09.11
Относно въпроса за 100-процентовото връщане: аз надвиших 7500 заработка и живот и здраве бих ви казал от 1000 паунда данъци колко са ми върнали...само да ги върнат де
За съжаление моя случай е малко по-сложен: защото аз мислех да оставам в UK и взех че се регистрирах за self а на Р85 пише така :
Do NOT fill this form if:
you have completed, or are required to complete a Self Assessment tax return for the tax year that you leave the UK (unless you are leaving the UK to work abroad full-time for at least a complete tax year for a UK based employer).

тоест най-вероятно ще ме прецакат и няма да ми ги върнат но все пак пратих за да пробвам, ако имате принтер цялата работа ви стръва само около 7 лева пощенски разход за препоръчано писмо...така че според мен не си струва да се дават каквито и да било суми на каквито и да било агенций и фирми. Успех!
Публикувано на 03-10-2012 19:25 | RE: Въпрос за връщането на данъци
beb4eto25
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 26
Регистриран на: 08.12.10
Аз също се регистрирах за УТР номер, докато бях това лято на бригада и си мислех, че може да не ми върнат данъците, но чекът ми пристигна преди няколко дни. Дано и ти да нямаш проблеми с това
Публикувано на 03-10-2012 23:38 | RE: Въпрос за връщането на данъци
luni4ka
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 15
Регистриран на: 23.06.09
Здравейте,
Може ли някой да ми каже, дали е възможно да си върна данъците от 2008г.?
Публикувано на 04-10-2012 10:11 | RE: Въпрос за връщането на данъци
fliqper
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 47
Регистриран на: 13.09.11
beb4eto25 писа:
Аз също се регистрирах за УТР номер, докато бях това лято на бригада и си мислех, че може да не ми върнат данъците, но чекът ми пристигна преди няколко дни. Дано и ти да нямаш проблеми с това

Е браво сега много ме обнадежди
А на въпроса дали ще работиш full-time извън UK какво отговори спомняш ли си ?
Публикувано на 05-10-2012 15:25 | RE: Въпрос за връщането на данъци
denichka_S
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 5
Регистриран на: 02.10.12
Добре P85 е попълнен,2 и 3 страница от p45 са на лице.Въпроса ми е да пращам ли и P60 i на кой точно адрес да се прати.В сайта адреса е :

HM Revenue & Customs,

Pay As You Earn,

PO Box 1970,

Liverpool,

L75 1WX.
Публикувано на 05-10-2012 15:27 | RE: Въпрос за връщането на данъци
denichka_S
Потребител
Аватар на потребителя

Мнения: 5
Регистриран на: 02.10.12
Тук има качен друг адрес:
HM Revenue and Customs
Pay As You Earn and Self
Assessment
Liverpool
L 751 WX

страница 3 от 3

< 1 2 3

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23906 | Форумни мнения 29920 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 26 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: smmsmrtn
Бригадири в момента или преди малко във форума:
smmsmrtn ReeseCameron UrbanNomad AllieBrady enyar zazz2 Ternence Ephraim jhb66 Jacubov JeansKeyzhu Lilidala Adrianayng koreandr Rodrigo Taylorlly MirabelConnell Ivo Hartmann846 luissuraez798 Andrew736 Damnmy Seraphinang Kongyawen nataliana

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2026 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти