>
>
>
Публикувано на 17-12-2016 01:04 | Записване на Борса след Бригада в UK 2016
miama
Потребител

Здравейте на всички!
Доста хора ме питат по тоя въпрос и във форума доста има информация , но никой не иска да търси . Хора след като решите да се прибирате в Б-я и искате да взимате тези "големи" пари трябва да знаете няколко неща.
1.През последните 15 месеца да имате 9 месеца работни . Няма значение дали са прекъснати просто трябва да ги имате тия месеци.
2.Това е най-важната част,в 7 дневен срок да се регистрирате в бюрото по труда.
3.Отивате в НОИ и имате 3 месеца за да се запишете там. И тук имате 2 варианта
-от НОИ ще Ви искат У1
-Вие сами ще си искате У1
Аз Винаги сам си искам У1 , защото имам приятел в Англия на, който му изпращам документите по имейл и той по пощата ми ги изпраща до GOV .Става доста по бързо.
Ето от тук https://www.gov.uk/government/publications/national-insurance-statement-of-national-insurance-contributions-ca3916 ще си попълнете документа за У1 .
Адреса за изпращане го пише най-отзад. Ако не знаете как да го попълнете свържете се с мен чрез лично съоб. Този документ се изпраща заедно с P45 и задължително отбележете Expiry of contract -защото искаме да взимаме 5000лв а не 500лв (сумите са примерни). Ако изпратите документите по поща задължително с обратна разписка и тогава почва голямото чакане от 3-6 месеца. Чакате, Чакате и не Ви идва документа и искате да попитате какво става с този документ- тел.+44 191 203 7010.Първо ще Ви попитат за трите имена, NIN, откъде сте и кога сте родени.
Та общо взето всичко е това, ако имате въпроси пишете по темата, но на КИРИЛИЦА.

Публикувано на 18-12-2016 17:19 | RE: Записване на Борса след Бригада в UK 2016
Heart
Потребител

miama писа:
Здравейте на всички!
Доста хора ме питат по тоя въпрос и във форума доста има информация , но никой не иска да търси . Хора след като решите да се прибирате в Б-я и искате да взимате тези "големи" пари трябва да знаете няколко неща.
1.През последните 15 месеца да имате 9 месеца работни . Няма значение дали са прекъснати просто трябва да ги имате тия месеци.
2.Това е най-важната част,в 7 дневен срок да се регистрирате в бюрото по труда.
3.Отивате в НОИ и имате 3 месеца за да се запишете там. И тук имате 2 варианта
-от НОИ ще Ви искат У1
-Вие сами ще си искате У1
Аз Винаги сам си искам У1 , защото имам приятел в Англия на, който му изпращам документите по имейл и той по пощата ми ги изпраща до GOV .Става доста по бързо.
Ето от тук https://www.gov.uk/government/publications/national-insurance-statement-of-national-insurance-contributions-ca3916 ще си попълнете документа за У1 .
Адреса за изпращане го пише най-отзад. Ако не знаете как да го попълнете свържете се с мен чрез лично съоб. Този документ се изпраща заедно с P45 и задължително отбележете Expiry of contract -защото искаме да взимаме 5000лв а не 500лв (сумите са примерни). Ако изпратите документите по поща задължително с обратна разписка и тогава почва голямото чакане от 3-6 месеца. Чакате, Чакате и не Ви идва документа и искате да попитате какво става с този документ- тел.+44 191 203 7010.Първо ще Ви попитат за трите имена, NIN, откъде сте и кога сте родени.
Та общо взето всичко е това, ако имате въпроси пишете по темата, но на КИРИЛИЦА.

Много добре сте описали нещата, бих искала само да допълня някои неща, преди да ви засипят с въпроси. Подред както сте ги номерирали:
1. Може да имате прекъсвания, но те да не са от 6 месеца (тоест може да работите 3 м после почивате 3 м , после пак и пак). И другото условие е ако в тези 15 м. имате стаж в БГ, то да не е като последен работодател, понеже за изчисляване сумата на обезщетението се гледа последния работодател.
2. Имате 7 РАБОТНИ дни за записване в бюрото.
3. Когато попълвате документите за У1, освен Expiry of contract ,внимавайте какви дати пишете, после да не плачете, че има разминавания.
Аз лично винаги пиша дата на пристигане и дата на заминаване, но това е защото моят работодател ме води от първия до последния ден, (това разбира се може да не се отнася за всички ферми) и досега никога не съм имала разминавания в дати.
Успех!!!
Публикувано на 03-01-2017 08:04 | RE: Записване на Борса след Бригада в UK 2016
Petrakis
Потребител

Здравейте и Честита Нова Година, прочетох полезната информация която сте дали в форума и честно казано ви поздравявам та сега да ви попитам за моят проблем, в краят на август се регистрирах на борсата след работени 10 месеца в Англия попълних всичко изрядно и на 30 декември ми се обаждат от Нои и ми казват че е пристигнал формуляр от Англия но с данни само за периода на престой и те Нои са изпратили ново запитване междувременно ме викат утре може би да ми връчат решение за минимално обещете ние с което аз не съм съгласен ако сте наясно да ме посъветвате как да обжалвам или въобще какво да предприема от тук нататък ще съм ви много благодарен 0886207768 ми е номера имам и вайбър ако ви е удобно можете да ми звъннете по всяко време съм на разположение
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23588 | Форумни мнения 29648 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 55 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: vixren
Бригадири в момента или преди малко във форума:
georgid DS miro75 Anelia Dimit... vixren Jorkaef Fero Gnl23 tanito plamen365 Emil K sofialex mihailova80 Hienata1993 Kseni94 bozevia ivanka81 tra... miama mitko55 kostadin90 Rall emo-ivanov sisoko81 mir8611 Ludiqtoshko

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти