Форум >
>
Работа в Англия >
Тема: "Тук няма да ви хареса..."

страница 3 от 5

< 1 2 3 4 5 >
Публикувано на 28-01-2013 17:50 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
R_Lakov
Потребител

Ако спрът саус програмите такъв автогол ще си вкарат че няма да повярват. Според мен няма да я закрият а ще започнат да работят с други държави които сега нямат право да работят в УК. И веднага обяснявам защо. Ще дам пример с моита ферма. Всяка година списъка за следващата година с броиките хора, датите когато трябва да доидат се прави септември. И фермера разчита че като доидеш 01 месец ще стоиш и ще работиш до 06ти. И ти стоиш защото си вързан с работна карта. Фермите няма да рискуват да останат без работници. Защото нали се сещате че много хора в един момент ще си кажат, абе аз що се мъча на тия ягоди, събрал съм някои лев я да си пробвам късмета в лондон (примерно). И никои няма да може да ги спре. И какво става с продукцията? И тук идва и момента че много хора които до сега са ходили на бригади на едно и също място може и да не получат покана за догодина защото просто няма да може да доидат с конкордия а фермерите ще искат да са сигурни че колкото и да те гърчат ти ще стоиш послушно и ще си изпълниш договора. Може и да греша, размишлявам си

Публикувано на 28-01-2013 18:05 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Има логика. То и сега всеки може да си тръгне, стига да знае, че догодина няма да иска да ходи пак.

п.п. и нека говорим глобално, а не само до Concordia. Все пак по програма SAWS участват 9 (девет) оператора.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 01-02-2013 10:23 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
silvenka73
Потребител

Ще гонят българи и румънци с нова тактика

Публикувано от lavanis+ на 28.01.2013 в категория България,Великобритания,Новини
“Имиграцията: румънец или българин сте? Няма да ви хареса тук”. Това е заглавието, под което “Гардиън” разкрива на своите читатели новата схема за британското правителство с цел да откаже гражданите на България и Румъния едва ли не да се преселят във Великобритания веднъж щом паднат трудовите ограничения от 2014 година.

Вестникът разкрива, че част от негативната кампания ще включва такива призиви и разяснения, от типа, че обичайното време на Острова било дъждивно и много трудно се намирала работа, която на всичкото отгоре се оказвала и нископлатена. Кампанията, която обмислят от правителството ще има за цел да изтъкне само негативите от пребиваването в Кралството и по този начин да намали имиграцията, с чиито цифри много политици вече спекулираха и продължават да го правят.

Въпреки тази статия, все още няма официални данни каква ще е точно кампанията. От Даунинг стрийт са заявили, че сега не е времето да се правят такива коментари и че се обсъждали различни варианти. Едва след като му дойде времето, от кабинета обещаха да обявят взетото решение на обществеността.

Един от обсъжданите варианти, които разкри министър е, ограничаване на достъпа на мигрантите от ЕС до държавна работа или да бъдат депортирани онези, които отидат във Великобритания и не намерят работа в срок от три месеца.
Публикувано на 01-02-2013 12:08 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
Tarikat_666
Потребител

и аз не мога да разбера кво им пречим ние балгарите ? да не сме по долни от индииците ,афроамериканците или другите раси по принцип моя опит е че англичаните не харесват никои които не е от тяхната раса вапреки че твардят обратното всичи знаем че те са расисти .Не е справедливо да ни делят от всич
ки други националности Европейскиq Съюз трябва да се намеси защото това не е човешко .
Редактирано от Tarikat_666 на 01-02-2013 12:09
Публикувано на 01-02-2013 13:08 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
dinkov
Потребител

Нека подпишем това, в сайта за петициите има и такава срещу нас.....

http://epetitions.direct.gov.uk/petitions/45131
Публикувано на 01-02-2013 13:32 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
petroff
Потребител
https://www.facebook.com/mr.Petroff

Tarikat_666 писа:
и аз не мога да разбера кво им пречим ние балгарите ? да не сме по долни от индииците ,афроамериканците или другите раси по принцип моя опит е че англичаните не харесват никои които не е от тяхната раса вапреки че твардят обратното всичи знаем че те са расисти .Не е справедливо да ни делят от всич
ки други националности Европейскиq Съюз трябва да се намеси защото това не е човешко .

Амиии по- долни сме от индийците и чернокожите (афроамериканец е политически коректен термин само за жителите на САЩ)... Не знам дали ти е известна фразата "Перлата на британската корона". Това е Индия, по- точно някогашната най- голяма колония на Великобритания. Отделно и други африкански колонизирани народи. Много от тези индийци и прочее са от поколения на Острова. Те са много повече английски поданици отколкото някога ще бъдем ние, поляците или дори някои по- "бели" от нас европейски имигранти.
Публикувано на 01-02-2013 15:32 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
dinkov
Потребител

https://www.facebook.com/NotOkForTheUk

Групата е забавна, има много яки колажи ))) Съседите от Румъния имат аналогична на нашата група.
Редактирано от Elektra на 01-02-2013 18:39
Публикувано на 01-02-2013 20:55 | RE: Тук няма да ви хареса
Tarikat_666
Потребител

petroff писа:
Tarikat_666 писа:

Амиии по- долни сме от индийците и чернокожите (афроамериканец е политически коректен термин само за жителите на САЩ)... Не знам дали ти е известна фразата "Перлата на британската корона". Това е Индия, по- точно някогашната най- голяма колония на Великобритания. Отделно и други африкански колонизирани народи. Много от тези индийци и прочее са от поколения на Острова. Те са много повече английски поданици отколкото някога ще бъдем ние, поляците или дори някои по- "бели" от нас европейски имигранти.
Ами според мен не сме по долни от другите националности , иначе много добре знаеш как работят другите народи по полетата и извън селскостопанска работа а това дали сме по долни не мисля че е така и е време да спрем да се плюем ние , всичко е заради състоянието на страната ни народа ни не е виновен . Аз лично не мисля че сме долни и като националист ти казвам че ние трябва да започнем да се крепим като народ както другите го правят.Просто ние българите
трябва да имаме равни права на пазара на труда това е цялата история по въпроса.cool
Публикувано на 02-02-2013 02:00 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
petroff
Потребител
https://www.facebook.com/mr.Petroff

Не, изобщо не сме долни, ние сме НАЙ- долни!!! Знаеш ли го оня виц дето в Ада само пред котела, където били българите нямало дявол, който да ги пази за да не избягат, защото когато някой тръгнел да се изкачва нагоре, другите сами си го дърпат обратно... Във фермата чак срам ме хващаше като гледах как полските супервайзери се застъпват за хората си, или как румънците бранят техните, а само нашите "хубостници" изобщо не цепеха басма на българите (с едно малко изключение)
А знаеш ли и приказката, че в чужбина най- много трябва да се пазиш от българите ( приказката е казана също от българи).
Народът иначе изобщо (не) е виновен за положението най- малкото, защото народа го НЯМА, а има само едни около 7 милиона души, които съжителстват на територията на България и всеки си гледа неговия кеф... Ако бяхме народ като народите отдавна да бяхме променили тоя пагубна посока, по която е поела страната ни.Но ние за по- лесно спим или се правим, че спим. Ние сумати векове не сме се крепили като народ та сега ли ще се сплутяваме... Ако бяхме народ нямаше да се разделим на 3 отделни царства и по този начин лесно лесно да се оставим в ръцете на Османците.

Права ще има иначе, не се безпокойте. Освен ако англетата не решат да си /бият шута от Евро съюза.
Редактирано от petroff на 02-02-2013 02:02
Публикувано на 02-02-2013 12:10 | RE: "Тук няма да ви хареса..."
vladito_88
Потребител
vladeka88 https://facebook.com/vladito_88@mail.bg

dinkov писа:
Найджъл Фараж: Ако живеех в България, веднага щях да си стегна багажа

Един от големите критици на България в последните седмици – лидерът на партията за независимост на Великобритания Найджъл Фараж отново отправи остри забележки към страната и изрази опосения от емигрантска вълна. “Ако бях българин, веднага щях да си стегна багажа и избягам оттам”, каза той в предаването “Време за въпроси” по Би Би Си.

Причините за острата му реакция се крият в това, че, по думите му България е в ужасно състояние, съдебната система не е независима, а мафията реално ръководи икономиката.

Безотговорно и дори глупаво е от януари следващата година да отворим нашите граници за 29 милиона хора от Румъния и България, твърди Фараж. За това той иска референдум на който британците да гласуват искат ли да живеят в подобен европейски съюз.

Би ли отрекъл думите му ?

страница 3 от 5

< 1 2 3 4 5 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 43 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти