Форум >
>
Друго >
Тема: Личен лекар
Публикувано на 02-06-2014 13:48 | Личен лекар
pharrellvp
Потребител

Здравейте, колеги. Имам въпрос касаещ личния ми лекар в България. При положение, че заминавам на бригада в Англия, трябва ли да се отпиша от GP-то, понеже май ще ми се начисляват вноски, защото се водя при личния лекар и той ще си получава пари срещу името ми. А винаги има и вариант за оставане след бригада във Великобритания - в такъв случай не виждам смисъл да се водя при личен лекар, тъй като ще се осигурявам в друга държава.
Някъде четох, че трябва да се отпишем, а днес ходих до РЗОК и попитах. Те ми казаха, че нямало нужда. Не ми обясниха елементарно системата каква е и съответно не останах задоволен от отговора.
Сега ровя в интернет да прочета как стоят нещата, но ако някой от вас, колеги, знае със сигурност как се процедира, моля да сподели опита си тук.

Предполагам, че това би било полезно за повечето от нас, ако не и за всички!

Публикувано на 02-06-2014 21:25 | RE: Личен лекар
Elektra
Модератор

Какви са тези вноски, кои се начисляват Не съм запозната дали ЛЛ получава пари с/у името на пациент...може и да има подобно нещо.
Аз лично не съм чувала за отписване от ЛЛ, само за смяна на такъв и избиране на временен. Мисля, че няма нужда...пък и щом си питал и така са ти казвали, не се притеснявай.
За всеки случай пробвай с онлайн въпрос. На сайта на НЗОК има форма --> http://www.nhif.bg/web/guest/9

Публикувано на 02-06-2014 22:32 | RE: Личен лекар
pharrellvp
Потребител

Elektra писа:
Какви са тези вноски, кои се начисляват Не съм запозната дали ЛЛ получава пари с/у името на пациент...може и да има подобно нещо.
Аз лично не съм чувала за отписване от ЛЛ, само за смяна на такъв и избиране на временен. Мисля, че няма нужда...пък и щом си питал и така са ти казвали, не се притеснявай.
За всеки случай пробвай с онлайн въпрос. На сайта на НЗОК има форма --> http://www.nhif.bg/web/guest/9

Благодаря!
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23840 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 146 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: tsveti023
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 deni_kost tsveti023 Ivo gesha1912 D_silva papazov_ivailo emo-ivanov mihailova80 Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти