Форум >
>
Друго >
Тема: Позволен багаж

страница 5 от 5

<< < 2 3 4 5
Публикувано на 05-06-2014 14:41 | RE: Позволен багаж
pharrellvp
Потребител

Благодаря отново, Elektra!

Публикувано на 14-06-2014 12:16 | RE: Позволен багаж
pharrellvp
Потребител

И още нещо да попитам. В сайта на British Airlines размерите на позволения багаж са описани включително дръжки и колелца. При положение, че дръжката на багажа се прибира, то в разпънат вариант ли се измерва или като я прибера - това е крайния размер на багажа ми. Питам, понеже на ръчния багаж - там е нарисуван с дръжките, а не знам къде да попитам дали има значение дали са статични или ... мобилни /такива, които се прибират навътре в багажа/ дръжки. Моля за бърз /по възможност/ отговор
Редактирано от pharrellvp на 14-06-2014 12:16
Публикувано на 14-06-2014 14:52 | RE: Позволен багаж
Elektra
Модератор

Е те дръжките нали се прибират. Измери ги без дръжки и не се притеснявай, никой няма да излезе с метъра и да ти измери размерите. Плюс това съм виждала и хора с много по-големи чанти/сакове и тн. за ръчен багаж.
Какво те притеснява? Не си ли с такива размери?

Публикувано на 15-06-2014 09:09 | RE: Позволен багаж
pharrellvp
Потребител

Elektra писа:
Е те дръжките нали се прибират. Измери ги без дръжки и не се притеснявай, никой няма да излезе с метъра и да ти измери размерите. Плюс това съм виждала и хора с много по-големи чанти/сакове и тн. за ръчен багаж.
Какво те притеснява? Не си ли с такива размери?

В допустимите размери съм. Въпроса ми беше за дръжките. Благодаря отново, @Elektra.
Публикувано на 18-04-2015 19:43 | RE: Позволен багаж
Elektra
Модератор

Публикувано на 10-06-2015 10:34 | RE: Позволен багаж
Elektra
Модератор

Въвежда се единен стандарт за размера на ръчния багаж в самолетите

Той е предложен от Международната асоциация за въздушен транспорт, ще бъде универсален за всички авиокомпании и е по-малък от досегашния. Международната асоциация за въздушен транспорт /International Air Transport Association – IATA/ предложи нови, по-малки размери на допустимия ръчен багаж на пътниците в самолетите. От IATA са работили с авиокомпании и производители на самолети и са стигнали до извода, че най-оптималният размер на ръчния багаж е 55 x 35 x 20 см. (или 21.5 x 13.5 x 7.5 инча). В момента няма единен стандарт за размерите на ръчния багаж - всяка авиокомпания има собствени изисквания. При предложения единен размер на ръчния багаж, на теория, всички пътници в един пътнически самолет със 120 или повече места, ще има къде да приберат чантите си.От IATA обясняват, че новите правила се предлагат за улеснение на всички, но най-вече на пътниците. Няколко производители на чанти вече са разработили куфар с въпросните размери.
Към момента авиокомпаниите, които проявяват интерес към новия стандарт са между 30 и 40, като някои вече са обявили, че ще въведат новите размери на ръчния багаж. Сред тях са Emirates и Lufthansa. От асоциацията очакват в следващите месеци още големи авиокомпании да възприемат новия стандарт.
Чантите с новите размери вече са произведени и ще са налични по магазините по-късно тази година. Върху тях има лого IATA Cabin OK, което ще улеснява работата на служителите на авиокомпаниите.

Източник:
http://www.economy.bg/world/view/18309/Vyvezhda-se-edinen-standart-za-razmera-na-rychniya-bagazh-v-samoletite

страница 5 от 5

<< < 2 3 4 5

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23840 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 62 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: tsveti023
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 deni_kost tsveti023 Ivo gesha1912 D_silva papazov_ivailo emo-ivanov mihailova80 Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти