Форум >
>
Друго >
Тема: Как и с какво се прехранвахте?
Публикувано на 21-01-2012 17:12 | Как и с какво се прехранвахте?
emilkolev91
Потребител
fr3ak_rs https://facebook.com/Emil Kolev

Здравейте,какво хапвахте в Америка?Имаше ли време да си готвите или направо си поръчвахте готова храна?Кое ви липсваше там,кое американско ястие ви хареса и съответно от кое се отвратихте?

Публикувано на 21-01-2012 18:08 | RE: Как и с какво се прехранвахте?
vesela
Потребител

Здравей,
Аз работих в пицария и доста често това хапвах, но около нас имаше и други вериги - хамбургери и други сандвичи и в обедната главно тези неща сме яли. Иначе нямах много време за готвене първата година, един два пъти си правих картофи на фурна с пилешко.
Втората година бях камериерка в хотел извън града, там нямахме избор освен да си пазаруваме продукти и да си готвим. Там се научих да правя мусака и да си пържа филии wink
От американската кухня много ми хареса картофената салата, тя се продава направо готова в кутии- има нещо специфично и е много вкусна.А от нещата които не ми харесаха...стековете им са ужасни....полусурови още розови отвътре, но е въпрос на вкус.
Дано съм ти помогнала.
Успех
Публикувано на 17-04-2012 01:21 | RE: Как и с какво се прехранвахте?
hrisi_lazarova
Потребител
hrisi_lazarova https://www.facebook.com/hrisilazarova

За да не отварям нова тема, която ще е подобна на тази ще пиша направо тук. Та въпроса ми е как вървят цените на стоките от първа необходимост и храните ако решим да си готвим?
Публикувано на 17-04-2012 02:58 | RE: Как и с какво се прехранвахте?
Paradise
Потребител

Храната тук е много по-евтина в сравнение с България. Месото е евтино, зеленчуци и плодове евтини. Ако си много отчаян може да оцелееш и със $100 на месец по принцип,но не бих го препоръчала.
Иначе това в отговор на Весела пък и съвет за други: ако ще си поръчвате телешки пържоли по ресторантите винаги ще ви питат как я искате сготвена (или бургер) "How would you like that cooked?" или нещо от сорта. Ако не искате да са ви розови и сурови трябва да кажете, че я искате "well done" . Аз лично си ги поръчвам "medium well" това е малко розовко, че иначе стават много сухи. И аз първия път като си поръчвах пържола като ме питаха това не знаех какво да кажа и ми я донесоха кървяща laugh
Публикувано на 17-04-2012 16:37 | RE: Как и с какво се прехранвахте?

Зависи от района, в който живееш. Аз бях в Loudoun County,VA и храната в магазините беше доста скъпа, особено плодовете и зеленчуците. Погледнете разликите в мерните единици тук и там за да знаете за какво количество плащате wink
Публикувано на 19-04-2012 20:23 | RE: Как и с какво се прехранвахте?
FazI
Потребител

Аз се прехранвах с около 50-60 долара седмично в щата Delaware. Магазина се характеризираше със скъпи зеленчуци: домати - 1,99-2,99 за паунд ( 1 пунд = 0,453 кг ), краставиците бяха на бройка по $2,99, моркови $0,99 за паунд, лук около 0,59 цента за паунд до колкото си спомням. Абе една салатка си излиза сериозна инвестиция, поне на мен така ми се струва, тъй като не съм й голям фен. Повечко наблягах на месцето, готвех през ден, тъй като бачках по цял ден и нямах време всеки ден, имало е случай да си правя мусакичка в 2 сутринта car2 все пак гледах да спестя някой лев.
Готвех главно пиле с картофи, пиле с ориз, свинско с картофи, свинско с ориз (на фурна) + майонеза за малко мазнинки оо забравих бананите те бяха на далавера по 0,59 цента за паунд, тях ги уважавах по 4-5 пъти на ден, а за закуска много ми хареса филийка с фъстъчено масло( това в бг не струва ...) и отгоре ягодово сладко + пица полуфабрикат за 99 цента( леко е кофти, но с малко майонеза става) , колкото и да е странно цяло лято не ми омръзна
Хлябът беше кофти, оприличавах го на скапан козунак цена 99 цента( това беше промоционалния) имаше един италиански, който малко прилича на нашия(маааалко), но е малко по-скъп.
Месото го купувах най-мнопго, а съм най-несигурен за цената ... мисля,че беше същото като в бг но само, че в долари. Нооо имаше промоций на половин цена, това е момента в който трябва да си носите малко повече пари и да напълните фризера wink яйцата бяха по 1,99 или 2,99 за 10, намерих и кисело мляко за 2,99 за КИЛОГРАМ( трябваше ми мусаката) и беше учудващо добре за американско, ако си взимате си взимайте на данон обезвкусено всички други са бози !!!
За друго не се сещам за сега, бон апети на всички зад граница и успех ! аа да не забравите да си вземете от тук ПОДПРАВКИ !!!! там се срещат някои, но даже и те не са 100% същите.

Седих се една рецепта за свински ребра на хазяйна ми. Та седя си и обядвам, хазяйна ми идва и носи едно голямо ама аголямо парче ребра взе някакви лютиви подправки поръси ги леко и се опита да го натика в микровълнувата ... е не успя. Отряза малко и го напъха( но парчета не се въртеше в печката) пусна го 2 пъти на по 10 мин горе доло извади го взе един нож и вилица и започна да яде с малко саладка евала на АМЕРИКАНСКАТА кухня
Публикувано на 20-04-2012 00:10 | RE: Как и с какво се прехранвахте?
emilkolev91
Потребител
fr3ak_rs https://facebook.com/Emil Kolev

Благодаря за изчерпателните отговори.
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23831 | Форумни мнения 29799 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 51 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: nik77
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 Zelenotooo DS borko75 nik77 Ivo mitko55 berimbolo Shelby67 t0sheftw1 gesha1912 RolsiNaj thewarriord drumev mariq73 alex20076 piscun papazov_ivailo Dakr003 WorkTravelEasy ottuka3 batko87 plamen365 feimislqm vixren

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти