>
>
>

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 03-03-2013 16:05 | Въпроси относно заминаване!
binev_out
Потребител

Здравейте!Пускам темата най-вече за да получа някакви полезни съвети от хора ходили на бригада и са с поне малко опит.
Та за пръв път заминавам за щатите и имам доста въпроси някои от които сигурно доста тъпи,но никакво инфо не ми е излишно.wink
По какъв начин ползвате електроуредите си (телефон,лаптоп) там след като са на 110v
Мога ли от тук да купя трансформатор или ще имам проблеми на летището?
Техните сим карти същите ли са и ще мога ли да си ползвам моя гсм апарат или ще трябва да си купувам там?
С колко багаж заминавате?
По този въпрос мисля да не тръгвам с много,при положение че температурите където отивам са над 30' и мисля да тръгна само с летни дрехи,лаптоп и разни други първостепенни неща.Не мисля да ползвам голям 20 килограмов куфар.А и ми се иска да си купя доста неща от там и затова мисля да тръгна от тук с най-необходимото.
Най-рационален и евтин начин за пращане на пари от там за БГ - ако се наложи нещо - коя банка или агенция за преводи ползвате?
Как стоят нещата ако се наложи лекарска помощ.Трябва ли да вадя някакви здравни карти от тук или след като съм осигуряван там няма да има проблеми?
Със сигурност има още въпроси,но не мога да се сетя сега.Та ще ви помоля за отговори.Ако се сетите нещо важно което съм пропуснал,споделете и него.
Мястото където отивам е в щата Охайо,остров Put-in Bay.
Благодаря!
Редактирано от binev_out на 03-03-2013 16:06

Публикувано на 03-03-2013 17:37 | RE: Въпроси относно заминаване!
emilkolev91
Потребител
fr3ak_rs https://facebook.com/Emil Kolev

Здравей,
1.Лаптопи,телефони и някой други уреди работят на напрежения от 110до220 В, т.е. не ти трябват никакви преобразователи.Специално за лаптопа и телефона ти!
2.Можеш да си ползваш твоят телефон в Америка,напр. в Walmart ( хипермаркет-а с най-ниски цени), ако не се лъжа имаха като нашите Прима карти със някакви си заредени минути и допълнителни екстри.
3.За багаж носи колкото се може по-малко.Работиш от сутрин до вечер, така че не ти е необходимо да си носиш със себе си дори и костюма от бала(както направи един мой познат : Д :Д ).
4.Мисля, че всяка банка ще ти направи превод до Бг само си вземи от тука номера на сметката към която ще ги превеждаш.Таксите не бяха високи, нещо от типа на 20-30$ за сума от 1500-2000$ (не съм особено убеден за цифрите, понеже не съм правил транзакции,само някакви мътни спомени)
5.От Б-я компанията с която заминаваш ще ти направи здравна застраховка която покрива интервенции до няколко хиляди долара.Принципно на работното място на което ще работиш трябва да има аптечка с медикаменти за всичко.Поне при мене така си е.
6.Кажи на майка ти да не ти купува никви шампоани,пасти за зъби и т.н. само да си запълваш багажа.Всичко от там ще си вземеш.
Давам го като съвет, защото мойта майка така направи от тук ми купи лекарства като за цялата болница,шампоани,паста за зъби,четки за уши абе кво ли не ; Д
Публикувано на 03-03-2013 18:19 | RE: Въпроси относно заминаване!
binev_out
Потребител

Аха ясно много благодаря за инфото жив и здрав!Относно багажа,напълно ни съвпадат мненията.
А и забравих да попитам горе - как стоят въпроса с закопуването на автомобил.
Ще изкрейзам ако нямам достъп до някаква кола.За приравняването на БГ книжката с тази на Щатите знам че става лесно,бързо и не е много скъпо.
Би трябвало да имам право да притежавам автомобил,нали?
Редактирано от binev_out на 03-03-2013 18:24
Публикувано на 03-03-2013 18:30 | RE: Въпроси относно заминаване!
Paradise
Потребител

Зависи в кой щат си може да се окаже и не толкова лесно но като цяло е лесно и евтино и бързо. Иначе къде ще си? Ако си в голям град не ти трябва кола толкоа много. Застраховката ще ти е много скъпа. Пък и после трябва да се занимаваш да я продаваш.
Редактирано от Paradise на 03-03-2013 18:30
Публикувано на 03-03-2013 19:48 | RE: Въпроси относно заминаване!
binev_out
Потребител

Ами ... на един малък остров ще съм - Put-in Bay в Охайо,по принцип не би трябвало да имам нужда от кола,но си правя и планове за пътуванията през септември.С автомобил ще си е голямо приключение
Публикувано на 03-03-2013 19:52 | RE: Въпроси относно заминаване!
Paradise
Потребител

Можеш просто да си наемеш кола, много по-евтино ще ти излезе.
Публикувано на 05-03-2013 13:06 | RE: Въпроси относно заминаване!
pkoleva
Потребител

binev_out писа:
Ами ... на един малък остров ще съм - Put-in Bay в Охайо,по принцип не би трябвало да имам нужда от кола,но си правя и планове за пътуванията през септември.С автомобил ще си е голямо приключение

Къде мислиш да пътуваш разкажи ако имаш време направи един бърз разказ все пак наистина с кола е добро преживяване където и да ходиш.
Публикувано на 06-03-2013 09:19 | RE: Въпроси относно заминаване!
silvia11
Потребител

Колко горе-долу струва наемането на кола за 1 седмица ,сиг звиси от щата ,но все пак горе-долу,аз уж търсих в гоогле ама ,нещо много скъпо ми се вижда това ,което изнамерих.
Публикувано на 06-03-2013 13:17 | RE: Въпроси относно заминаване!
pkoleva
Потребител

Колко скъпо е какво си намерила.... като се има в предвит и стандарта им на живот...

Публикувано на 06-03-2013 19:00 | RE: Въпроси относно заминаване!
emilkolev91
Потребител
fr3ak_rs https://facebook.com/Emil Kolev

Не се занимавайте с глупости да си купувате кола или пък да наемате.Използвайте си градския транспорт ако е чак толкова голям градът ви и сте далече от работното си място.
Останал съм с впечатлението, че жилищата в, които се настаняват работниците са в близост до работата и като цяло районите в които се работи са малки на площ.

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23586 | Форумни мнения 29645 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 57 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Kseni94
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Hienata1993 Kseni94 DS bozevia miro75 Anelia Dimit... ivanka81 tra... miama Gnl23 Emil K mitko55 Fero kostadin90 mihailova80 Jorkaef tanito Rall emo-ivanov sisoko81 mir8611 Ludiqtoshko Stefka ilieva laskabras stefsssy_lrf quiksilver

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти