Форум >
>
Друго >
Тема: ако ми хареса и искам да остана

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 24-11-2009 19:07 | ако ми хареса и искам да остана
papajorjio
Потребител

тази година за парви пат ше ходя до Америка на бригада и се чудя има ли други легални начини да остана освен този сус женитбата за някой с гражданство

Публикувано на 24-11-2009 19:11 | RE: ако ми хареса и искам да остана
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Гледай филма Crossing Over с Харисън Форд.

Това просто по този повод де. Който не го е гледал си заслужава да отдели време.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 25-11-2009 12:42 | RE: ако ми хареса и искам да остана
papajorjio
Потребител

да гледах филма и ми хареса
но това коета съм 4увал като възможност за оставане е ако примерно запиша да следвам някаде и така ми удалжават визата или де да знам
ако някой може да ми язясни точно за какво става дува
Публикувано на 25-11-2009 13:18 | RE: ако ми хареса и искам да остана
hrisi_lazarova
Потребител
hrisi_lazarova https://www.facebook.com/hrisilazarova

Edin priqtel predi 3 godini zamina i ne se vyrna kogato trqbvashe. Sega oshte e tam i kaza 4e ako se vyrne she mu slojat 4eren pe4at i nqma da moje da otide pak. devil No moje i da ima na4in da su udaljish prestoq bez da se jenish
Публикувано на 04-01-2010 08:01 | RE: ако ми хареса и искам да остана
nashiq
Потребител

Ако ти се остава просто си оставаш. Друг е въпроса, че трябва да си направил някое и друго познанство, щото сам не си е работа. Имиграционни и тем подобни шитни няма да те занимават.
Познавах няколко човека, които са отишли на бригада и не са се върнали в България. Нито един от тях не се водеше емигрант или нелегален.
Публикувано на 06-01-2010 13:26 | RE: ако ми хареса и искам да остана
zlateto
Потребител

Леле колко такива познавам чак не е истина.... Като заминеш за САЩ и почнеш работа си изваждаш Social Security, без тази карта не можеш да започнеш работа така че я има всеки американец и я дават дори на бригадирите. С нея можеш да подадеш за работа навсякъде, тя ти е пътя към легална работа. Но, някои фирми където подаваш проверяват легалния ти статус. Най-добрите шансове които имаш е фирмата в която почнеш работа докато си на бригада да те задържи и след като останеш... по-принцип тези фирми не са от списъка които ти дават в агенциите а са от тези които ти сам трябва да си намериш...

Ако все пак напуснеш първоначалната ти работа, винаги можеш да си намериш такава като доставчик на пици, сервитьор, и други по-ниско заплатени работи.

С натрупания ти стаж след няколко години ще можеш да претендираш за по-високо платени позиции и така нататък. Има хиляди нелегални българи в САЩ. Аз живея в Чикаго и тук са под път и над път... Интересното е че много от тях накрая си уреждат документите или отиват в Канада laugh

Това със женитбата вече е изтъркана версия и шанса да те хванат и да те изпратят обратно в любимата България е много по-голям тъй като много от тези схеми се провалят на интервюто
Редактирано от zlateto на 06-01-2010 13:27
Публикувано на 16-01-2010 20:50 | RE: ако ми хареса и искам да остана
papajorjio
Потребител

а възможно ли е да запиша да уча нещо и така да съм си легален
Публикувано на 24-01-2010 04:59 | RE: ако ми хареса и искам да остана
zlateto
Потребител

трудно е... в най-добрия вариант ако успееш да се запишеш ще плащаш като международен студент (international student) което си е бая пара и не можеш да кандидатстваш за много стипендии...

Моя университет например струва 40 хиляди на година от които половината ми е стипендия. Има една българка тук която дойде от България да учи като международен студент, плаща същите пари но стипендията и е по-малко от 5 хиляди, и то не са от държавата а частни стипендии за които е писала есета и се е явявала на интервюта... смятай

все пак възможно е, но е мноого трудно, много главоболия а и ако не успееш да си вземеш изпитите или ако не се запишеш като редовен студент (12 кредита/4 предмета) ще ти вземат студентската виза... а ако трябва да го комбинираш и със работа просто няма да спиш

все пак ще поразпитам за по точна информация и ще ти кажа...
Публикувано на 21-02-2010 00:56 | RE: ако ми хареса и искам да остана
freemind
Потребител

А какво се случва, ако отидеш на стаж за 6 месеца да речем, след което работодателят ти предложи договор за 1-2 години. Може ли да се удължи визата?
Редактирано от freemind на 21-02-2010 00:56
Публикувано на 19-06-2010 06:50 | RE: ако ми хареса и искам да остана
fifitoo1
Потребител

zlateto писа:
Леле колко такива познавам чак не е истина.... Като заминеш за САЩ и почнеш работа си изваждаш Social Security, без тази карта не можеш да започнеш работа така че я има всеки американец и я дават дори на бригадирите. С нея можеш да подадеш за работа навсякъде, тя ти е пътя към легална работа. Но, някои фирми където подаваш проверяват легалния ти статус. Най-добрите шансове които имаш е фирмата в която почнеш работа докато си на бригада да те задържи и след като останеш... по-принцип тези фирми не са от списъка които ти дават в агенциите а са от тези които ти сам трябва да си намериш...

Ако все пак напуснеш първоначалната ти работа, винаги можеш да си намериш такава като доставчик на пици, сервитьор, и други по-ниско заплатени работи.

С натрупания ти стаж след няколко години ще можеш да претендираш за по-високо платени позиции и така нататък. Има хиляди нелегални българи в САЩ. Аз живея в Чикаго и тук са под път и над път... Интересното е че много от тях накрая си уреждат документите или отиват в Канада laugh

Това със женитбата вече е изтъркана версия и шанса да те хванат и да те изпратят обратно в любимата България е много по-голям тъй като много от тези схеми се провалят на интервюто

az iskam da te pitam ti kak si ostanal/a? Legalen/a li si? AZ v momenta sym tyk na brigada,no ne mislq da se pribiram,no puk neznam kak moga da ostana legalno tyk

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 53 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти