Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: Сезонна работа в Германия?

страница 6 от 7

<< < 3 4 5 6 7 >
Публикувано на 12-02-2012 18:47 | RE: Сезонна работа в Германия?
nacheva
Потребител

2pac писа:
А със мега смешен немски, добър английски и никакъв стаж имаме ли шанс по-висок от 0?
e аз пък съм мега смешна и по двете и какво от това нямаме ли право да се измъкнем от тая лудница тука

Публикувано на 13-02-2012 16:35 | RE: Сезонна работа в Германия?
ico90
Потребител

Сега като няма ограничения в Германия за селското стопанство, ще бъде нещо като SAWS ли?
Публикувано на 14-02-2012 15:41 | RE: Сезонна работа в Германия?
vlado89y
Потребител

Само да попитам .. Какво ще рече няма ограничения за работа в селското стопанство.. Всичко си е навързано. Много са малко немските работодатели които взимат хора на свои договор ( които не са от бюрото по труда или без някоя посредническа фирма) .. Работодателите получават субсидии от ES ot takiva като нас.. Примерно Полша са в шенген, но и там е пълно с посреднически фирми ...
Публикувано на 22-02-2012 13:37 | RE: Сезонна работа в Германия?
kosioz
Потребител

Здравейте, днес получих отговор от Baumschule-2000.de, във връзка с изпратено от мен запитване за работа. Някой може ли да сподели информация за този разсадник, за да си направя предварително сметка дали изобщо да изпращам изискваните от тях документи или тактично да отхвърля предложението. В смисъл, ако някой е работил там: какви са условията на труд, регулярност на заплащане, условия на настаняване и не на последно място отношение към работниците. Предварително благодаря за евентуално споделено мнение и каквато и да е информация.
Публикувано на 15-03-2012 02:24 | RE: maleks 85
sebaydin
Потребител

кирилица!
Редактирано от Ivo на 15-03-2012 10:09
Публикувано на 15-03-2012 11:29 | RE: тел пита6
sebaydin
Потребител

Oli_K писа:
Има телефони за връзка в Германия.Обаждаш се и питаш
изв може6ли да ми даде6 номера и на къкъв език говори6 със тях
Публикувано на 15-03-2012 12:34 | RE: Сезонна работа в Германия?
svetlio_gorskiq
Потребител

Здравейте, и аз кандидатствах при Baumschule-2000 и получих имейл да изпратя копие от паспорт и шофьорска книжка. Ако някой има информация за този разсадник нека я сподели. И също ако някой знае дали е проблем ако знаеш само Английски или задължително трябва да говориш Немски, тъй като моят имейл беше на английски, а техният отговор на немски?
Публикувано на 19-03-2012 13:04 | RE: Сезонна работа в Германия?
doreta63
Потребител

kosioz, ти нали замина в Германия с фирма "Каролас ООД" и чакаме да прочетем за заплащането там и всичко останало. Какво стана та толкова бързо се прибра и търсиш работа на друго място. Много интересно...
Публикувано на 22-03-2012 16:16 | RE: Сезонна работа в Германия?
kosioz
Потребител

doreta63 писа:
kosioz, ти нали замина в Германия с фирма "Каролас ООД" и чакаме да прочетем за заплащането там и всичко останало. Какво стана та толкова бързо се прибра и търсиш работа на друго място. Много интересно...

Уважаема doreta63, живеем в свободна страна с регламентирани човешки права, както от националното, така и от европейското право, което ни дава свобода на избор и движение. Никой не може да ни лиши от правото да търсим по-добри възможности за работа с по-добри условия на труд и по-високи заплати. За разлика от други съфорумци, аз имах смелостта да рискувам и да замина в Германия без почти никаква информация. Много от хората с които заминахме в една група почти веднага се завърнаха в България и до ден днешен стоят и се вайкат без работа и доходи в нашата мила Родина. Ако си намеря работа с по-добри условия и по-високо заплащане, никой и нищо не може да ми попречи да напусна работата в завода в Реда и да започна нова - това е едно от основните човешки права.
Публикувано на 03-04-2012 12:58 | RE: Сезонна работа в Германия?
Antilopata
Потребител

страница 6 от 7

<< < 3 4 5 6 7 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23673 | Форумни мнения 29692 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 72 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: gavielmo
Бригадири в момента или преди малко във форума:
ivo ivanov gavielmo Iamnumber1 Ivo emo-ivanov miro75 AnaBacheva asa_bg DS mitko55 IvanPan bufera Elena Georgi... Ionka statope Mitre Djako zlati8108 Min4ev83 Sabinka plamen365 vixren Svetla666 happyworld stoqn_921

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2020 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти