Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: Schneiders Obsthof- Германия

страница 6 от 9

<< < 3 4 5 6 7 8 9 >
Публикувано на 23-08-2011 10:57 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
radima
Потребител

Да, наистина им изпратих написаното, но съм явно разочарована, отделили са повече място за Конкордия. Много бих искала да ги видя лично въпросните Весела и Мария - от всички, с които съм говорила там (да не кажа, че съм се чула с всички българки, които бяха там), никой не е бил толкова доволен и така щедро да хвали фермата и "приятните" надзиратели. Изобщо много съм възмутена, че така са смекчили нещата.
А това, че връщат парите, на тези, които решат да се върнат - не е вярно, поне не на всички, защото знам за 2 момичета (с които аз се прибрах заедно), които не са си получили парите. Но ако се откажеш преди заминаването, мисля, че има шанс да ти ги дадат.

Публикувано на 24-08-2011 13:10 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
gerinka
Потребител

Аз напълно подкрепям мнението на radima,аз се върнах на втория ден още,просто им е... майката на парите и реших ,че това няма да го търпя повече.Искам да кажа само, че наистина е била "щастливка" ,заради спалните помещения ,аз както и други,които се върнаха на 2-рия ден спяхме в така наречените конюшни (в талашитените постройки),по 2 на легло и нама да ви обяснявам само каква влага и какъв мухъл ,ние си дърпахме леглата в средата на "стаята" ,за да може поне главите ни да не са на мухъла.А на Concordia мога само да кажа ,че ако условията са такива за каквито ги представят, нямаше да има толкова много завърнали се !!!!
Публикувано на 24-08-2011 15:03 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
gabrielka
Потребител

аз сащо сам сагласна с подписката даже мога да подкрепя написаното от радина със още 2-3 снимки на вапросната ферма, тъй като аз сащо се варнах от там след 3 дни! условията и отношението със българските студентки беше под всякаква критика! всичко написано от нея е абсолютно точно и вярно поздравления за словореда и усилията който е вложила да опише настоящият момент там, защото аз чуствам сащото и знам че не е лесно да пресъздадеш само с думи нещо което е почти невъзможно да се опише. за подписката сам с двете ръце и двата крака. Готова сам да дам собственото си мнение и подпис дори и да стигнем при господари на ефира.

Публикувано на 24-08-2011 18:35 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
andreevin
Потребител

Проблемите няма да се спрат само ако се стигне до господарите на ефира ! Трябва да направим всичко възможно да се решат кардинално ! Трябва да се стигне до комисията по правата на човека към евросъюза . Не може някакви си нагли полски хлебарки да се отнасят така с българите . При това с мълчаливото съучастничество на собственниците на фермата . Дали биха си позволили да се отнасят така с немци , австрийци или дори с руснаци ? Нека да направим необходимото за да се разбере , че и ние сме хора и имаме права , които трябва да се спазват от всички останали !
Публикувано на 25-08-2011 13:36 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
radima
Потребител

В "24 часа" пише, че са се върнали само десетина от 1000 изпратени души и че едва ли не аз и още двама-трима сме били недоволни, а условията на живот и работа си била съвсем приемливи...
Редактирано от Fairy на 26-08-2011 21:40
Публикувано на 25-08-2011 14:15 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
divo_elfche
Потребител

Аз имам следният въпрос към завърналите се. Ако приемем, че търпиш мизерните условия и лошите отношения и успееш да изкараш месец-два, ще се върнеш ли с пари и долу-горе какви?
Редактирано от divo_elfche на 25-08-2011 14:18
Публикувано на 25-08-2011 16:14 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
tz_nedelcheva
Потребител

...относно това дали може да изкараш нещо ако заминеш зависи от тебе ... колко береш и дали има работа, зашото ти плащат на норма, а не на час. Ако беше на час като цяло си заслужава да поседиш, но според мен на норма трябжа да правиш поне около 23 24 касетки за да си заслужава. Аз лично правих около 15 16 касетки като се има в предвид че си давах доста зор за темпо и чисто ми оставаше около 15 евро грубо а това са 30 лв. Не си заслувава да седиш в тази мизерия и да бачкаш по 13 часа на полето за пари които можеш да изкараш и тук.
Редактирано от Fairy на 26-08-2011 21:42
Публикувано на 25-08-2011 16:40 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
gabrielka
Потребител

divo_elfche писа:
Аз имам следният въпрос към завърналите се. Ако приемем, че търпиш мизерните условия и лошите отношения и успееш да изкараш месец-два, ще се върнеш ли с пари и долу-горе какви?

трява само да отбележа условията са повече от мизерни парите които би могла да искараш при условие че береш барзо са между 40-60лв за 12 часов работен ден сас минимални почивки тварде не достатачни за покриване на основни нужди(тоалетна и храна) ако пак си пушачка за това нямаш време и да помислиш. това което конкордия обеснява че не е лесно и е мизерия го сложи на квадрат и даваи ако издаржиш ще се прибереш със сума от порядака за два месетца 2000лв но това е максимума който би взела срещу адски маки , мизерни условия, чуство за робство и безправност и т.н
Публикувано на 26-08-2011 14:08 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Ще помоля да не ползвате форума с цел организиране на мероприятия срещу фирми, организации, хора, партии и т.н.

Отделно, че това е тема, която първоначално е с цел организиране на пътуващите за фермата, в последствие се превърна в място за споделяне на впечатления от фермата.
Тъй като няма друга тема с информация за фермата тази ще остане така, но се придържайте единствено до обмяна на впечатления.

Мерси.

Публикувано на 26-08-2011 14:25 | RE: Schnieders Obsthof- Германия
gerinka
Потребител

Това за 1000 заминали е пълен абсурд,офертата беше за 50 момичета ,които заминават на части ,аз лично говорих с доволните ,които само са информация са изкарали по 2000 евро,като около 900 евро са им удържани за спане и храна(от която си оставаш гладен) и като сложиш,че са дали на Concordia 600лева ,пари за билет на връщане(понеже това не се поема),пари за таксита до фермата(тъй като никoй не чака на гарата) и разни там разходчета по заминаването дето си дал (като медицинско например)около 200 лева.Демек взимаш към 700 евро чисти за 2 месеца,като тези момичета за 2 месеца са почивали 2-3 пъти ,а са работили по толкова часове къртовска работа .......Нищо против мацките, много бяха точни,обаче не виждам какво им е доволното,тези момичета не бяха повече от 6-7 и правеха по около 35-40 касетки,а това беше невъзможно за повечето от нас.

страница 6 от 9

<< < 3 4 5 6 7 8 9 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23857 | Форумни мнения 29816 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 88 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Balabanov777
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Balabanov777 Boys01 starsdesk Pepe315 YordankaAlek... GeorgiDimitr... Ivo puhinio stoqn_921 mitko55 megastas mir8611 radosslavv sisoko81 sarfaa quiksilver gogonbr miro75 _pepito_ statope precakan sv85uk garvana8308 sitalk2004 emma76

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2024 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти