Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: Работа в Русия ?

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 16-02-2013 14:46 | RE: Работа в Русия ?
pkoleva
Потребител

Добре може и да съм в грешка,признавам ще разпитам и ще прочета. Дори ще си направя труда да попитам хора жживели там какви са условията и ще пиша отново за да разкажа какво е станало и защо са се варнали знам със сигурност поне за едния че е живял и работил там повече от 10 години...

Публикувано на 16-02-2013 16:06 | RE: Работа в Русия ?
hgi
Потребител

Факт е че минималната им заплата е по-малка от тази в БГ а минималната такава за град като Москва е около 5-600 бг лева а средната около 1000 може би, има и такива достигащи около 1500 но там вече работата е по-тежка като строителство и т.н. но за минимални пари от порядака на 5-600 и средно заплащане от порядака на 1000 са си доста малко на фона на това че Москва е един от най-скъпите градове за живот в света и не на последно място като се сетя че Русия е най-голямата по площ държава в света и само с 2 града по-големи и открояващи се и просто няма смисъл да я коментираме.А предполагам като говорим за Русия става дума за тия 2 града щото аз руснак не съм чул да говори за други и предполагам че тук в тая тема тва може само да се коментира а не руските деревни евентуално
Публикувано на 17-02-2013 16:59 | RE: Работа в Русия ?
doreto
Потребител

здравейте,търся надомна работа,някои знае ли за някоя сериозна фирма
Публикувано на 17-02-2013 17:09 | RE: Работа в Русия ?
pkoleva
Потребител

doreto писа:
здравейте,търся надомна работа,някои знае ли за някоя сериозна фирма

Значи нищу лично ,но това не е тема за надомна работа може да направиш някоя. А иначе ако мога да помогна искам да ти кажа че е много трудно зависи от къде си аз например съм от русе и няма нищо по сайтове и познати съм питала почти неможе да се намери да не кажа и никак.
Публикувано на 17-02-2013 18:26 | RE: Работа в Русия ?
Dimitarrrrr
Потребител

Погледни за заплатите в москва , за 2012 година по последна информация бяха 1000 евро средната .
30 години назад майка ми дойде от Русия да живее в БГ като си е мислела че тук нещата са по-добри : ) Разбира се сега 30 години по късно съжалява за избора си но сега не е в състояние да се върне по здравословни причини . Мога да кажа че руската държава се развива и сега е на доста добро ниво отколкото бе преди . Заплатите в развитите градове са доста над нивото което биха ми предложили в БГ . Достатъчно е да отида на 6 месечна бригада за 1200 евро /месечно на която дават на общите работници ( с осигурени разходи за квартира и храна) отколкото за същите пари да бера ягоди в Англия , разбира се предимството ми е гражданството (руското). Другия вариант е да търся нещо по моята специалност в Сот системите където може да се намери и за повече . Но тук си работя за 399 лева ( в Сливен) wink ха-ха , айде в София като по - голям град разпитвал съм лично колегите там заплатите в тая сфера са 900-1400 лева ( но като навсякъде има колеги работят и за по - малко в София).

a_ivanina благодаря ти че взе участие и сподели с нас твоята опитност . Аз от доста време не бях преглеждал форума и темата за Русия .

Да в Русия преобладават Москва и Санкт Петербург като големи градове но освен тях има и още .

ето по население .
Москвa 10 342 151 ,
Санкт Петербург 4 661 219
Новосибирск 1 425 508
катеринбург 1 335 537
Нижни Новгород 1 286 252
Самара 1 157 880
Омск 1 134 016
Казан 1 105 289
Челябинск 1 077 174
Ростов на Дон 1 068 267
Уфа 1 042 437
Волгоград 1 011 417
Перм 1 001 653

Мисля че имаше още 60 града с население от 900 000 до 300 000 . И още 40 града с население между 300 000 и 180 000 . Просто информативно казвам тази информация но наистина колкото е по голям градът и възможностите и заплатите са различни като цяло .
Но от информацията която съм получавал и получавам от руснаци , неоспоримо съм на далавера в Русия отколкото тук . Аз пък имам познати които са доволни и са изкарали пари в Русия .Единият апартамент изплати , другите пращат на семействата си и не карат Фиат пунто 96-та година като мен !!! естествено ще има от всякакъв тип и недоволни хора също ,но такива мнения и коментари чета не само за Русия . Факт е че няма добри дипломатически отношения между БГ и Русия за което няма и предложения и мн. програми за работа и живот в Русия .Но в Русия трудовият "пазар" е залят от хора най вече от бившите съветски държави .

Разпитах малко и разбрах че има агенция която набира кандидати за работа в Русия по различни специалности но не мога да кажа до колко агенцията е добра и коректна , може би хората които са ползвали или ползват услугите им биха казали ако има такива тук ( http://obiavi.grad.bg/o-342012-%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0_%D0%B2_%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-2_-_%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2 , гледам че срока са набиране е изтекъл ) . Аз лично бях писал с една частна трудова борса в Москва но не съм им пращал документи още .
Редактирано от Dimitarrrrr на 17-02-2013 18:28
Публикувано на 17-02-2013 19:24 | RE: Работа в Русия ?
H123
Потребител

За мащабите на тази най-голяма дървава в света тия изброени градове от по милион жители са едно голямо нищо и да освен Москва и Питера друго в Русия май реално няма което да би привлекло евентуално някой емигрант.Вчера разговарях с мой приятел българин сега в С.Петербург започнал е от скоро работа в някакъв бизнес център като готвач в кухня за около 25 000 рубли което било около 1500лв и това в втория по големина град в най-голямата по площ страна в света.Знаем колко взимат готвачите и в София и Варна и не мисля че има кой знае каква разлика.Не искам да сравнявам и наемите в С.Петербург с тия във Варна например защото разликата е големичка.Не ми се сравняват и наемите в София с тия в Москва щото пак ще е доста голяма.Приятелката му взима около 40 000 рубли на по-хубава работа е или около 2000лв и като за този 5 милионен град и тия големи разходи са си доста малко.Факт е че не е желана дестинация за живот и работа освен за хора от бившото СССР като такива от Молдова, Беларус и т.н.да не ги изреждам които както е написал човека над мен са напалнили Москва и С.Петербург.И ако не бяха визите отдавна руснаците щяха да са наълнили Европа така както поляците са заляли цяла Англия.И когато минималната работна заплата е по-малка от тази в БГ мисля че няма смисъл да коментираме повече за стандарти и т.н.Не случайно по улиците им всяка трета кола е Лада Приора laugh
Публикувано на 17-02-2013 20:05 | RE: Работа в Русия ?
Dimitarrrrr
Потребител

Е аз имах предвид не само Молдова Беларус , бившите републики са доста
Не те провокирам за някакъв спор но не мислиш ли че прекалено черно гледаш на нещата относно Русия понеже всички постове които прочетох никъде не видях нещо различно от това колко е зле Русия . Понеже моята информация не е точно такава , нито пък от хората които познавам в Русия.
Написах реално как стоят нещата , нито с мотив да хваля Русия , нито с мотив да я почерням като нежелана дестинация . Надявам се и ти да коментираш нещата от тази гледна точка .
Публикувано на 17-02-2013 20:23 | RE: Работа в Русия ?
H123
Потребител

Ами на мен са ми разказвали и хубави неща наример този приятел ми беше разправял че за 5 лева бг пари можеш от някакъв магазин в С.Петербург да си купиш 50 кила картофи бил народен магазин от там си е бил взел някаква риба 3 кила за около 4 лева а на същата риба килото в бг било над 10 и то само 1 кило тук....но нали се сещаш че това не са критерии за определяне, и наскоро пък на мач е бил за най-куците места високо зад вратите билета е бил около 70лв.Много ми е разправял и за скъпи и за евтини неща но реално като удариш чертата от всички европейски дестинации Русия не е така желана.Но и аз незнам да има такава желана от всички бивши соц страни...........И между другото гледам си изброил градове които са столици на други републики като например Уфа столица на Башкортостан но предполагам имаш предвид не само Русия а самата Руска Федерация а щом говорим за нея препоръчвам на всички желаещи да се пробват в тия две републики от Руската Федерация - Дагестан и Чечня laugh
Редактирано от H123 на 17-02-2013 20:26
Публикувано на 18-02-2013 15:54 | RE: Работа в Русия ?
pkoleva
Потребител

Мисля си, че за Русия винаги ще има за и против.Някаде там и в двата случая обаче има спорове, защото е много развита от нас като икономика и стандарт на живот ,но явно не достатъчно като се има в предвит големината на територията и броя на населението.
Публикувано на 18-02-2013 19:41 | RE: Работа в Русия ?
Dimitarrrrr
Потребител

Ами всичко което съм дал е от Уикипедия като информация , който има желание да се запознае кое какво е да отива там и да чете . Но всичко това си е част от Русия + автономната република за която ти спомена .
За Чечня дори и там бяха наляти милиарди долари средства финансирани от Москва за град Грозни и сега няма нищо общо с това което е бил след войните .Преди войната беше красив град а сега е още по красив град . Много слушате пропаганда против Русия и особенно против Чечня Грозни може би , майка ми е родена там в Чечня (Грозни) така че не смятам че се изрази добре .
Спирам да пиша излишни постове че доста се отклоних от темата .
Благодаря ви на всички за мненията.
Редактирано от Dimitarrrrr на 18-02-2013 19:46

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23849 | Форумни мнения 29808 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 75 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: K_79
Бригадири в момента или преди малко във форума:
mihailova80 miro75 quiksilver batko87 Geri1 mitko55 K_79 Mart1nVas1lev jordasha kengurce chiko0484 fytbolistkata14 manekena_1 KatrinPaneva Barakliyski1 Mirrko11 Djako tsvetomir901201 dragence Ivo borko75 WorkTravelEasy plamen365 micho10 mimex

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти