Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: ферма за грах в Португалия- Greenpeas

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 19-01-2013 14:16 | ферма за грах в Португалия- Greenpeas
diela33
Потребител

Здравейте искам да попитам за ферма която е в Португалия за бране на грах ,която е пусната в бюрото по труда (Датски работодател търси работници за бране на грах в Португалия и Дания)
Комуникативен английски език на средно ниво – задължително условие!

Условия на заетост:
· 6 работни дни /приблизително 40 часа/ седмично – работата обикновено започва рано сутрин /05,00ч/ и приключва около обед. Понякога е възможна работа и в късния следобед;
· Заплащането е на количество набрана продукция:
– за работата в Португалия заплащането е м/у 0,30 – 0,35 евро /нето/ за кг.

· Настаняване:
- в Португалия настаняването е в затворени помещения /стаи/, с осигурени кухни, бани и тоалетни и се заплаща от работника – около 4- 5 евро на ден;
-
Ако някой е ходел да каже как е , условия , вадят ли се добри пари

Публикувано на 19-01-2013 16:25 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
ssnejana
Потребител

Условията са на границата на мизерията,но...оживява се,не съм била точно там,но знам от ягодите,все пак отиваш да работиш-не на почивка.Само ме съмнява дали е за грах-там има целогодишно ягоди-ниски,гадни,кал до шия с отговорници румънки-не ти е работа,да не ви шибнат там уж че не сте разбрали правилно...Ще ви вземат здравето и то за малко пари,в Португалия заплащането не е особено добро
Публикувано на 19-01-2013 16:35 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
diela33
Потребител

колко пари се вадят
Публикувано на 19-01-2013 16:48 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
ssnejana
Потребител

И друго ми е интересно - как се почва работа в 5 сутринта,като там и лятото се съмва към 7,да не ви светят с прожекториlaugh
Публикувано на 19-01-2013 16:50 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
ssnejana
Потребител

За Португалия съм чувала,че около 25 евро чисто,дано да съм в грешка
Публикувано на 19-01-2013 18:38 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
KPS_power
Потребител

Аз бях през 2010 и 2011 в тая компания, само че тогава брахме грах само в Дания. В Португалия Питър пося полетата миналата година, но като им бях на гости във фермата, хората се оплакваха, че почти никви пари не са направили там. Затова пък после в Дания нещата се компенсират.
Публикувано на 19-01-2013 18:51 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
diela33
Потребител

KPS_power писа:
Аз бях през 2010 и 2011 в тая компания, само че тогава брахме грах само в Дания. В Португалия Питър пося полетата миналата година, но като им бях на гости във фермата, хората се оплакваха, че почти никви пари не са направили там. Затова пък после в Дания нещата се компенсират.

колко пари се прави средно в Португалия и Дания
Публикувано на 19-01-2013 23:15 | RE: БРАНЕ НА ГРАХ ПОРТУГАЛИЯ И ДАНИЯ 2013
dan el
Потребител

ЗДРАВЕЙТЕ,
ДО
KPS_power

РАЗБИРАМ ЧЕ СТЕ БИЛИ В ПОРТУГАЛИЯ НА ПОСЕЩЕНИЕ
НА ГРАХ А И В ДАНИЯ ,ДАЛИ НЕ МОЖЕ ДА НИ СПОДЕЛИТЕ ПО КОНКРЕТНО
РЕАЛНИ ЛИ СА ТИЯ НОРМИ 20 -25 КГ НА 4АС ГРАХ ,ТОВА Е ЗА ДАНИЯ
А В ПОРТУГАЛИЯ СЛЕД ПРИСПАДАНЕ НА РАЗХОДИТЕ ПРИ БРАНЕ 12 ДО 20 КГ ГРАХ НА ЧАС ПИШЕ ГО В САЙТА НА ДАТЧАНИТЕ ЧЕ СЕ ПЛАЩА ПО -МАЛКО
В ПОРТУГАЛИЯ
АЗ СЪМ БИЛА НА ЯГОДИ В АНДАЛУСИЯ И НА КАРТОФИ В КИПЪР РАБОТА НЕ МЕ ПЛАШИ ,КОЙТО Е БРАЛ ЯГОДИ МЕ РАЗБИРА ,ЖЪПРОСА Е ПОМОГНЕТЕ БЕ ХОРА С ИНФОРМАЦИЯ,АКО НАИСТИНА СТЕ ХОДИЛИ
КАКВИ СА РАЗХОДИТЕ ЗА ХРАНА В ДАНИЯ НА МЕСЕЦ НА ЧОВЕК?
КОЛКО ГРАХ ВИЕ ЛИЧНО СТЕ БРАЛА АКО СТЕ БРАЛА ,
САМО В ПЛАТКИ ЛИ СЕ СПИ ИЛИ ИМА И КАРАВАНИ?
КАКВИ ПАРИ СЕ ЗАРАБОТВАТ ЧИСТО СЛЕД ДАНЪЦИ ,РАЗХОДИ ХРАНА ,НАЕМ И Т .Н
РАБОТИХТЕ ЛИ ОВЪРТАЙМ И СЛЕДОБЕДИТЕ И ЗАПЛАЩА ЛИ СЕ И КОЛКО ИЛИ Е ПАК НА ЗАРАБОТКА ОТ 0.40 ДО 0.60 НА КГ ГРАХ???
ПО КОЛКО ЧАСА СЕ РАБОТИ ,ПИШАТ ОТ 5 00 СУТРИНТА
В ДАНИЯ ОТКОГА ДО КОГА Е СЕЗОН ЗА ГРАХ ,ВИЕ ЛИЧНО КОЛКО ВРЕМЕ РАБОТИХТЕ ИА КО НЕ Е МНОГО ЛИЧНО КАКВО И ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СПЕСТИХТЕ.?
ПИТАМ ТОЛКОВА ПОДРОБНО ЗАЩОТО ИМАМЕ 2 ДЕЦА ЕДНОТО БЕБЕ С МНОГО КРЕДИТИ И ТРЯБВА ДА ГИ ОСТАВЯ ЗА ДА РАБОТЯ ,БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА РАЗБИРАНЕТО И ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА НА ПОЛЕЗНИ И КОНКРЕТНИ ОТГОВОРИ.

Ivo: не пиши с главни букви!
Редактирано от Ivo на 20-01-2013 11:43
Публикувано на 20-01-2013 21:44 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
KPS_power
Потребител

В Португалия не съм бил нито за работа, нито на посещение. Бях на посещение когато работниците дойдоха от Португалия в Дания, защото после ги пращат тук (или поне по-голямата част от тях). Когато работих в Дания през 2010 и 2011 бях доволен от парите, а това с колко ще се прибереш, зависи изцяло от теб. Имаше хора, които се прибраха с по 4000 евро, имаше и такива, които са си тръгвали и с 1000. Условията за живеене в самия камп не са много лицеприятни, да не кажа по-силна дума, но аз лично съм доволен от парите. Другия плюс е, че никой по никакъв начин не ни е давал зор да работим и ако искаш, можеш да си почиваш по всяко едно време.
Публикувано на 20-01-2013 21:47 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
diela33
Потребител

KPS_power писа:
В Португалия не съм бил нито за работа, нито на посещение. Бях на посещение когато работниците дойдоха от Португалия в Дания, защото после ги пращат тук (или поне по-голямата част от тях). Когато работих в Дания през 2010 и 2011 бях доволен от парите, а това с колко ще се прибереш, зависи изцяло от теб. Имаше хора, които се прибраха с по 4000 евро, имаше и такива, които са си тръгвали и с 1000. Условията за живеене в самия камп не са много лицеприятни, да не кажа по-силна дума, но аз лично съм доволен от парите. Другия плюс е, че никой по никакъв начин не ни е давал зор да работим и ако искаш, можеш да си почиваш по всяко едно време.

колко време се бере в Дания

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23841 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 70 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: helper_jesus
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти