Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: ферма за грах в Португалия- Greenpeas

страница 2 от 2

< 1 2
Публикувано на 20-01-2013 23:26 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
dan el
Потребител

KPS_power писа:
В Португалия не съм бил нито за работа, нито на посещение. Бях на посещение когато работниците дойдоха от Португалия в Дания, защото после ги пращат тук (или поне по-голямата част от тях). Когато работих в Дания през 2010 и 2011 бях доволен от парите, а това с колко ще се прибереш, зависи изцяло от теб. Имаше хора, които се прибраха с по 4000 евро, имаше и такива, които са си тръгвали и с 1000. Условията за живеене в самия камп не са много лицеприятни, да не кажа по-силна дума, но аз лично съм доволен от парите. Другия плюс е, че никой по никакъв начин не ни е давал зор да работим и ако искаш, можеш да си почиваш по всяко едно време.

Искам да ти благодаря ,аз от още един човек чух същото,няма да коментирам кошмара ,който преживях в Испания,понякога човек просто стиска зъби ,и си казва щом издържах това значи мога всичко.
С риск да съм досадна искам да попитам ,понеже грах не съм брала ,като начало колко е нормално да се бере ,тъй като техните изисквания са поне 20 кг на час,ти по колко береше?благодаря

Публикувано на 21-01-2013 00:15 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
KPS_power
Потребител

Колкото и да набереш, няма някаква задължителна норма. Това общо-взето не знам и защо е написано. Двайсет килограма е нормално, аз работех както ми дойде, но отидох и на майтап - не съм бил притискан от нужда за пари или непокрити заеми (да чукна на дърво да не ми се и случва). Иначе лятото почти всеки уикенд посещавам фермата, защото имам познати, които си ходят и до ден днешен. Успех и всичко хубаво ти пожелавам - дано очакванията ти се оправдаят.
Публикувано на 21-01-2013 00:18 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
diela33
Потребител

KPS_power писа:
Колкото и да набереш, няма някаква задължителна норма. Това общо-взето не знам и защо е написано. Двайсет килограма е нормално, аз работех както ми дойде, но отидох и на майтап - не съм бил притискан от нужда за пари или непокрити заеми (да чукна на дърво да не ми се и случва). Иначе лятото почти всеки уикенд посещавам фермата, защото имам познати, които си ходят и до ден днешен. Успех и всичко хубаво ти пожелавам - дано очакванията ти се оправдаят.

ти за коя ферма говориш за Португалия или за Дания , колко се изкарва средно като надник и в двете ферми
Публикувано на 21-01-2013 18:53 | RE: дания , португалия -грах... Буро по труда
tretoklasnika
Потребител

Здравейте - наскоро видях в сайта на бюрото по труда - Свободни позиций за грах в Дания , и Португалия
кандидатствах - пратих CV и мотивационно писмо -
одобриха ме !!

сега на 23ти януари - има среща интервьо
ако някой знае нещо да пише лично съобщение !!!!

ако някой има - с нещо да ме посъветва -
защото - видях в самата оферта - че ще ни настаняват на палатки !!!!!!!! УЖАС

ПАЛАТКА !!!
ако някой знае нещо ---да ме посъветва - да не си губя времето с излишни разходки - до София
Публикувано на 29-01-2013 12:43 | RE: бране на грах в Португалия 2013
dan el
Потребител

Здравейте,
Наистина ли никой освен един човек ,който писа тук в темата .не е брал грах нито в Португалия ,нито в дания ,
наистина ли няма никой който е бил там ,2010 ,2011,2012,
няма ли кой да сподели практична информация ?От седмици се опитваме да открием такива хора да отделите 5 ,10 минути за да помогнете на сънародниците си ,които отиват за пръв път на такава точно работа ,общи приказки не са ни нужни ,ако сте ходили ,брали ,пишете моля .
Благодаря на всеки ,който би ни предоставил
Публикувано на 29-01-2013 13:33 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

За Дания си има отделна тема и там има потребител, който е ходил.
http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=17&thread_id=2701

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 30-01-2013 09:35 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
MiaMay
Потребител

1) Привет!
2) След ровене и ръчкане попаднах само на тази тема.
Та ще помоля, ако има и други попаднали на нея, одобрени на интервюто в София на 23.01- дайте да разменим координати и инфо съответно.
Публикувано на 15-02-2013 12:59 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
pkoleva
Потребител

Аз също знам от близки ,че във Португалия е много трудно и заплащането е по-малко. Деверът ми бяха там да работят и искам да ви кажа ,че изкараха некви пари обаче след това ги излъгаха имаха един период престои без работа, изхарчиха и спечелените пари и накрая ние тука от България с мизерните си заплащания им пратихме пари за превоз да се приберат.
Публикувано на 04-07-2013 16:40 | RE: ферма за грах в Португалия- Greenpeas
martinpopa81
Потребител

Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещете си в името на свободата и за благото на цялото човечество.“
Христо Ботев

Бъди себе си и казвай, каквото мислиш, защто тези, които имат нещо против не са важни, а тези, които са важни, нямат нищо против. Др. Сиуз

Успехът не е никога окончателен. Провалът, не е никога фатален. Единственото важно е смелостта. – Уинстън Чърчил

Всяко нещо, което може да направиш или да фантазираш как правиш трябва да бъде започнато. Смелостта притежава гений, сила и магия. – Гьоте
* * *

Историята винаги има любимци, останалите оформят своя принос, заемайки мястото си в историческия фон на събитията.

* * *

Човек, загубил способността да се надява, е загубил всичко.

* * *

Най-големите ни врагове са недостигът на образование и това, че позволяваме на други да мислят и решават вместо нас.

* * *

Нашето бъдеще е следствие от днешните ни избори или … от отказа ни да правим избор.

страница 2 от 2

< 1 2

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23841 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 55 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: helper_jesus
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти