Форум >
>
Работа в чужбина (без UK и USA) >
Тема: Работа в Швейцария
Публикувано на 20-08-2013 10:44 | Работа в Швейцария
sisqou
Потребител

Здравейте! Мой близък познат, също майстор, ми предложи работа в Швейцария по моята специалност-външна изолация с много добро заплащане по около 20 евро на квадрат. Фирмата там била на българин и му трябвали такива хора. Молбата ми към вас е да споделите какви неприятности мога да имам там, тъй като никога не съм работил извън България, но знаете вече всички как седят нещата със строителството тук и заплащането. Има ли вариант да ме излъжат с парите или някакъв начин да се подсигуря да не ме излъжат? Колегата ми каза, че подписваме договори, но това може ли да е гаранция? Все пак е Швейцария и мисля че имат някакви закони там, които спазват. Не знам, просто си размишлявам. Моля, помогнете!

Редактирано от sisqou на 20-08-2013 11:20
Публикувано на 20-08-2013 12:01 | RE: Работа в Швейцария
sinan94
Потребител

здравеъ приятелу аз сум в швеицария в лугано италянската част мога да ти помогна сущо
Публикувано на 20-08-2013 12:09 | RE: Работа в Швейцария
sisqou
Потребител

sinan94 писа:
здравеъ приятелу аз сум в швеицария в лугано италянската част мога да ти помогна сущо

Здравей! Работата която ми предлагат е в Цюрих. Някакви нови комплекси се строят там. Кажи какви са вариантите за договори там и как да съм сигурен да не ме излъжат.
Публикувано на 20-08-2013 13:06 | RE: Работа в Швейцария
mikvo
Потребител

швейцарците са отново в икономически подем и сигурно има работа пък и заплащането е нормално да е високо. този твой близък какво казва? Там ли се водят на работа или командировани от България? Важното е да имаш договор.
Публикувано на 20-08-2013 23:52 | RE: Работа в Швейцария
sisqou
Потребител

Всъщност сега разбрах, че става въпрос за швейцарски франкове, не евро, но мен пак ме устройва. mikvo, Водят се там на работа, защото той ни вади работни визи от България.
Публикувано на 27-11-2013 18:37 | RE: Работа в Швейцария
Stefano
Потребител

Съпругата ми е докторант в Швейцария и има разрешително за престой, така че и на мен ще ми дадат.
Дайте съвет на място ли да търся работа или да опитам от БГ да си намеря - но не намирам агенции за работа в Швейцария ...
Публикувано на 19-02-2014 12:59 | RE: Работа в Швейцария
iordan dimitrov
Потребител

Здравейте,
интересува ме някой знае ли дали ако имам Insurance number имам право да работя в Швейцария, или ми е необходимо разрешително за работа.
Insurance number го имам от компания, за която съм работил извън Швейцария но ме осигуряваха там!
Публикувано на 22-03-2014 12:55 | RE: Работа в Швейцария
mighty mo
Потребител

Здравейте,някой може ли да препоръча някоя фирма или АГЕНЦИЯ за работа в Швейцария.По принцип работя топлоизолации,но може и за друга работа да е.Благодаря Ви предварително.
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23840 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 63 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: tsveti023
Бригадири в момента или преди малко във форума:
mihailova80 miro75 deni_kost tsveti023 Ivo gesha1912 D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти