Форум >
>
Работа в САЩ >
Тема: Въпрос за работна виза за САЩ
Публикувано на 12-11-2010 17:45 | Въпрос за работна виза за САЩ
jackctrl
Потребител

Здравейте,
Значи имам познат, който има фирма в Америка и имам възможност да отида да работя няколко месеца до година.Каква точно виза ми трябва и каква е процедурата по издаването?Той ли трябва да ми я прати от Америка или аз трябва да се разправям тук и да си изкарам?Също така ако трябва аз да си я вадя някакъв документ от фирмата в която ще работя ли ми трябва и дали няма да е по добре да платя на някоя фирма да се занимава с уреждането на документите итн?Казаха ми че имало нормална работна виза и студентска виза...И двете ли важат 4 месеца+1 месец като турист?
Ако може някой да ми обясни, как точно трябва да се процедира, защото хич не съм на ясно.

Публикувано на 19-11-2010 12:14 | RE: Въпрос за работна виза за САЩ
dido_1988
Потребител

Здравей,
ако си студент редовно обучение- можеш да заминеш по програмата Work and Travel USA за 4 +1 месеца.Това което трябва да направиш е да се свържеш с фирма за студентски програми и те да ти изпратят бланка за работна оферта.Тази бланка е изпращаш на този твоя познат в Щатите и той я попълва.След това отиваш в агенцията и се записваш по oпцията на програмата- Self Arranged.И от там те ти оправят всички документи...
Ако не си студент редовно- вариянта е H2B виза,но тук вече твоя приятел трябва да плати доста и той да ти оправи всички документи,а ти само да ги внесеш в посолството...
Успех!
Публикувано на 12-12-2010 19:01 | RE: Въпрос за работна виза за САЩ
jaannii
Потребител

Здравейте на всички , имам един въпрос и се надявам някой да е компетентен . Искам да замина за САЩ , но бригадите за там едно от условията е да си до 28г. Аз сега съм на 27г и периода в който ще бъда в САЩ , ще навърша 28г. От фирмата посредник ми казаха, че може да ми откажат виза поръди тази причина , а докато се отиде в Американското посолство се плащат едни пари ..... Не ми се иска да ги давам и после да ми откажат визата. Ако някой има вече подовен опит , благодаря му предварително.
Публикувано на 02-02-2011 01:33 | RE: Въпрос за работна виза за САЩ
nashiq
Потребител

Малко късно се включвам, но дано да го видиш все пак... като си се абонирал за темата
Значи от фирмата щом са ти казали, че може да ти откажат виза, значи наистина може да ти откажат виза. Ние ще ти кажем същото.. Пич възможно е да ти откажат виза, защото ще навършиш 28 години laugh
Та ти дори да питаш консула, и той няма да може да ти даде правилен отговор. Всичко се решава на място, според ситуацията и според усмотрението на пича, дето ще преценя дали да ти даде виза или не.
Какво има да се чудиш тук не мога да се сетя. Как ще разбереш ако не пробваш?
В краен случай при отказ на виза ти връщат това, което си платил, разбира се не на сто процента. Вътре си май с около 250 долара, ама не съм сигурен за това.
От тази година обаче има една екстра из тия фирмички и тя е, при отказ на виза ти възстановяват цялата сума, която си им заплатил до момента. Без таксата за интервю, която струва 130 зелени разбира се.
Само че тази благинка, дето ти връщат всичко струва на нещо от порядъка на 70-100 долара.
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 54 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти