Форум >
>
Работа в САЩ >
Тема: Alaska

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 11-02-2010 00:16 | RE: Alaska
Antilopata
Потребител

Това само за студенти ли е? Защото тази фирма USIT COLOURS предлага работа само за студенти!

Публикувано на 10-04-2010 13:47 | RE: Alaska
toforofo
Потребител

някои да е ходил или да ходи тази година в денали парк. ако да пи6е не6то.
Публикувано на 10-04-2010 15:43 | RE: Alaska
vladimir_pigov
Потребител

Миналата година две момчета които бяха при мене в Скагуей,Аляска,избягаха от Денали и старият му работодател на едното момче от 2007 в Скагуей им даде работа.Според неговите думи в Денали е "пълна скръб",първо от БГ им дали оферти за по 11$$$ на час,а там като отишли им дали да подписват за 8$$$ на час.Второ вика парка празен,каза само "ние и катериците бяхме там".През 2008 първата ми година в Скагуей,Аляска, имах едни приятели които заминаха за Денали,успяха да си купят по един лаптоп и по един фотоапарат и се върнаха с по 800-1000$$$ в БГ.

Народ който изтрезнява с бира има какво да покаже на народ който се напива с бира...
Редактирано от vladimir_pigov на 10-04-2010 15:43
Публикувано на 13-04-2010 16:01 | RE: Alaska
nashiq
Потребител

vladimir_pigov писа:
първо от БГ им дали оферти за по 11$$$ на час,а там като отишли им дали да подписват за 8$$$ на час

Toва не е възможно. Каквато оферта подпишеш в България.. с такава си работиш там.
Освен ако не напуснеш работа.
Публикувано на 13-04-2010 19:56 | RE: Alaska
vladimir_pigov
Потребител

nashiq писа:
vladimir_pigov писа:
първо от БГ им дали оферти за по 11$$$ на час,а там като отишли им дали да подписват за 8$$$ на час

Toва не е възможно. Каквато оферта подпишеш в България.. с такава си работиш там.
Освен ако не напуснеш работа.

Ми щом мислиш че е невъзможно,така да е!Те са смятали,че и на Титаник му е невъзможно да потъне...

Народ който изтрезнява с бира има какво да покаже на народ който се напива с бира...
Публикувано на 13-04-2010 20:12 | RE: Alaska
gabrovski_vt
Потребител

E то 11$ e overtime-a.Минимумът последно беше 7,15$.Не съм чувал някои да е бачкал overtime,и да не са му го платили поне в АК.Друг е въпроса дали изобщо ща дават overtime.
Публикувано на 13-04-2010 20:22 | RE: Alaska
vladimir_pigov
Потребител

gabrovski_vt писа:
E то 11$ e overtime-a.Минимумът последно беше 7,15$.Не съм чувал някои да е бачкал overtime,и да не са му го платили поне в АК.Друг е въпроса дали изобщо ща дават overtime.

Да минумума на щата е 7.15$,има места където не се плаща овертиме,на втората ми работа беше така,но преди да започнеш работа се подписва договор който изрично опоменава че това не се плаща,но се правят по много часове.А аз разправях че те са имали оферта на 11$, а като отишли там им дали договори на 8$ и те не се съгласили и звиннали на CIE и те има казали ако искат да се махат от там и така те дойдоха при мене в Скагуей.

Публикувано на 14-04-2010 00:36 | RE: Alaska
toforofo
Потребител

blagodarq ti pisa za denali. dano tazi godina e razli4no.
Публикувано на 18-04-2010 05:25 | RE: Alaska
nashiq
Потребител

И какво излезе от цялата работа? Че шефа дето не си знае парите се направил на циганин, да изкяри по още някое пени и прецакал хората, заради които е пратил човек до България да прикотка студенти да подпишат agreement..
Ако това наистина е така, то тогава изпатилите си студенти най-вероятно ще направят лоша реклама на работодателя, което сам знаеш какво означава.
В крайна сметка дори самите CIEE най-вероятно ще приключат взаимоотношенията си с работодателя, или поне аз така си мисля и то в случай, че имат някакво вземане даване един с другимо.
Това са мои разсъждения де, може и да греша, ама крайно невероятно ми се струва некоректен шеф по програма WAT. Eстествено, че хора всякакви, ама най-вероятно са един на сто..
Със здраве.
Публикувано на 02-05-2010 08:31 | RE: Alaska
nashiq
Потребител

В щатите по принцип можеш да останеш в нелегалност, след изтичане на визата, както можеш и да си намериш работа. Но проблемът идва, че при евентуално връщане в България и кандидатстване за виза за САЩ после, най-вероятното нещо е да те отрежат.
А дали си заслужава вложените пари - да, заслужава си. По-добре е да сложиш 3500лв за Америка, отколкото 1000 за Англия... но това е лично мое мнение. А за избиването им, няма да имаш проблеми. Ако си сериозен, разбира се и си вършиш работата.
Поздрави.

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 62 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти