Форум >
>
Работа в САЩ >
Тема: Работа, но не на бригада

страница 2 от 2

< 1 2
Публикувано на 04-03-2011 13:28 | RE: Работа, но не на бригада
Tatko Barba
Потребител

Ами напиши малко повечко като имаш време.,щом имаш инфо кое как става.

Моля, пишете на кирилица!
Мойта лесна, аз съм прост. Да му мислят по простите!
БЕБО ИМА ПИШКА
Публикувано на 06-03-2011 13:47 | RE: Работа, но не на бригада
didito179
Потребител

bummer150 и аз ти благодаря за информацията и се радвам че си готов да споделиш още такава. Аз от известно време търся варианти за Internship в САЩ, но никoй не е споменавал че трудно ще взема виза. По-скоро ми се видя труден момента с паричките около 1800 USD без самолетния билет. Доста са и никoй не ти казва за какво ги даваш, но това е единствения начин за мен. Ако някой знае друг начин за легално заминавана за САЩ нека сподели.
Публикувано на 15-05-2011 21:29 | RE: Работа, но не на бригада
magenta
Потребител

Здрасти на всички!
Зачетох се в темата, тъй като ме влече към САЩ. Интересувала съм се от въпроса с работните визи..и има няколко варианта..като за всяка има още под варианти. Най-симпатична ми се вижда h1b. Става дума за хора с диплома по определена професия и съответно визата се издава за работа в тази сфера. Но е сложна процедура с ограничена квота, а индийците дебнат само нея и заемат около 70% от квотата. Има и един куп изисквания към работодателя, който ще ви наема..неща от сорта на 3 милиона оборот годишно и определен брой души на служба при него. Тоест..да е читава компания. Така пише поне. И това, което ме интересува е... има ли вариант някой просто да те назначи от там (подразбира се да е просто познат с фирма в сферата..но определено да няма 3 млн. оборот) и като заминеш да се спасяваш колкото можеш във въпросната сфера?Голяма мъка ми се вижда... да не говорим за цифрите нужни, за да замине човек. Някаква идея..някой?hmm!
Публикувано на 25-07-2011 23:57 | RE: Работа, но не на бригада
TheWizzard
Потребител

Здравейте на всички братя и сестри по "мечта за САЩ". И аз доста го мислих как да станат нещата и накрая ми дойде на акъла да опитам да започна работа на круизен кораб. Един познат така взе 10 годишна виза за САЩ, която съответно трябва за да можеш да слизаш на сушата. По принцип кораби от този тип взимат пътници от Маями през зимата и от Ню Уорк (това е крайната ми цел) през лятото. Най-известната компания за това е Royal Caribbean.
Успех на всички.
Публикувано на 26-07-2011 14:39 | RE: Работа, но не на бригада
Unlimited
Потребител

Малко трудно ще е щот имат супер големи изисквания... ама дано ти стане работата в крайна сметка!

Англия! Kакво е Англия? Кофти време, чай and Мери фак'ин Попинс :)
Публикувано на 10-08-2011 14:21 | RE: Работа, но не на бригада
housemusic
Потребител

Най-добрия вариант за койта аз научих е с Н2В виза, защото като отидеш там си изкарваш сошъл секюрити номер! Аз имам от студентска бригада, но ви казвам, че найстина не е оферта да отидете без нито един документ и да се надявате на американската мечта. Ако ставаше така просто нямаше да се върна от студентската.

Ivo: спрете да си рекламирате фирмата де!
Редактирано от Ivo на 10-08-2011 15:05
Публикувано на 28-08-2011 18:11 | RE: Работа, но не на бригада
vladi87
Потребител

Кирилица!
Редактирано от Fairy на 24-09-2011 14:28
Публикувано на 12-01-2012 16:12 | RE: Работа, но не на бригада
Alice_in_wonderland
Потребител

Странно ми е да чета хора дето все още преследват "американската мечта".Аз бях 2 пъти там първо с j-1 виза за 1 година с удължение за още 6 месеца.После и с H2B виза за 8 месеца.Та от моя скромен опит мога да кажа ,че ако нямаш легални документи за работа в повечето щати е адски трудно,така че идеята за туристическа виза я забравете.Без документи,без сошъл секюрити номер няма как да си изкарате шофьорска книжка,да си наемете апартамент или работа.Ако имате познати установени там и те ви намерят някаква работа нелегално и място за живеене може да се пробвате с туристическа виза но пак ще е голям късмет да се оправите.Имах шанса да се запозная с много нелегални българи там и определено не видях никъде оная "американската мечта" сбъдната.

страница 2 от 2

< 1 2

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23848 | Форумни мнения 29812 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 61 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: ivanivanov85
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Ivo miro75 puhinio venelinabg bLqsuchko cepeur Pettya Min4ev83 sissi_vt mitko55 pacho plamen365 mihailova80 ivanivanov85 sepuko Mitre Geri1 megastas quiksilver batko87 K_79 Mart1nVas1lev jordasha kengurce chiko0484

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2023 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти