Форум >
>
Работа в САЩ >
Тема: orange 2011 ??
Публикувано на 15-01-2011 15:27 | orange 2011 ??
alcapone
Потребител

Здравейте Записах се за 2011 с Ориндж Не знам защо реших с нея , но мисля че всичко ще бъде наред , но бих искал да попитам дали има някои недоволен от тази фирма . Бяхме мнохо хора навити , но накрая останах само аз , така че ако някой ще ходи с Ориндж да пише един ред тук

Публикувано на 02-02-2011 01:13 | RE: orange 2011 ??
nashiq
Потребител

Недоволен няма да останеш, все пак те не правят нищо по-интересно освен документацията. Важното е да си намериш добра работна оферта и приятно място, което искаш да посетиш.
Ама в интерес на истината с юзит заминават сигурно 10 пъти повече студенти, отколкото с ориндж.
Другото, което е като се прибереш и дойде момента да подаваш документи за връщане на данъците, да не го правиш с Ориндж, защото таксата им е по-голяма.

Като цяло обаче целия процес с тези фирми е голям калъф, ама истината е, че алтернатива няма.
Няма никаква прозрачност относно това, къде отиват парите, които даваш на фирмите, в смисъл никой не ти казва кое колко струва. Таксата по програмата около(1000 долара вече), най-вероятно се усвоява не повече от 50 процента. Дори и доста по-малко. Упоменато е, че срещите с работодателя струват $250 и дотам. Съмнявам се изпращането на документи, и получаването на работни разрешителни да струва останалите 700 долара.
Но както и да е.. нали и те трябва да ядат, а и така става като няма конкуренция.
Таксата иначе беше 800 долара миналата година, тази е 970. Ако ще се записвате правете го по-рано, защото говорят, че уж още със 100 долара щели да ги дигат. Поне Ориндж.
А ако се чудите дали да заминавате да бачкате, или да оставате тук лятото... то предпочитам да работя в Макдоналдс на Хаваите, от колкото на скапаното ни черноморие wink
Публикувано на 04-02-2011 13:22 | RE: orange 2011 ??
evetodorova21
Потребител

Здравейте ! имам голяма нужда от съвет и заради това искам да се обърна към вас. записах се във фирма Оринж.Доволна съм от обслужването на хората там ,но не и от избора на работни оферти.според мен са много малко.до днес има едни оферти които важат и аз се 4удя каква да избера.едната е за атлантик сити в увеселителен парк а другата в щата Масачусетс за касиер в някакво си малко градченце.адски много се колебая,от друга страана си мисля че в по голям град като атлантик сити ще имам по голяма възможност за втора работа.чудя се ако не реша днес каква оферта искам дали ще излязат нови по добри или е прекалено късно?
Публикувано на 04-02-2011 14:16 | RE: orange 2011 ??
alcapone
Потребител

мерси nashiq за написаното вече съмзаписал с ориндж и вече ще видим на къде ще ме отвее вятърът
а evetodorova21 и аз още не сам избрал оферта , но за това мисля да отида на Job Fair-a на ориндж в София на 16ти февруари.Според мен там най-добре ще мога да се ориентирам къде е моето място , защото ще мога да проведа разговор с американците :Д
Публикувано на 15-02-2011 22:16 | RE: orange 2011 ??
ABSOLUT
Потребител

Аз ще пътувам с orange на 100% !
Отивам в Калифорния ,който е в моята посока да пише
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29806 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 51 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 borko75 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти