Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Кой колко е изкарал???

страница 4 от 4

< 1 2 3 4
Публикувано на 06-04-2012 21:27 | RE: Кой колко е изкарал???
didi168
Потребител

пфф... аз като ще работя 3 месеца, кво ме грее е евентуалната възможност да си намеря 2ра работа за последните 20 - 30 дни. Пък и кой работодател наема хора за такъв период??

Публикувано на 07-04-2012 23:16 | RE: Кой колко е изкарал???
ABSOLUT
Потребител

Винаги може да се намери нещо почасово , колкото да докарваш някой друг долар допълнително ...Но зависи вече дали има желание
Но най си е хубаво като се тръгне от БГ с хубава работна оферта 10-12$ на час. Пък и това ,че в работната оферта пише, че няма бакшиши , не значи , че задължително ще бъде така. Например миналата година работих за 10-11$ на час , като аниматор в един хотел и е имало дни , в които съм се прибирала с повече бакшиш от сервитьорите на бара, и тъй като работната оферта не включваше бакшиши , не се налагаше и да ми удържат данък за тях.
Не спестих нищо ,но не търсих и втора работа -все пак зависи и кой за какво е тръгнал....но ако тръгвате с мисълта и целта , да направите "големите" пари по-добре се откажете .... Бригадите в Щатите ви дават една голяма възможност да видите един абсолютно нов и различен свят и да изкарате най- готиното лято , да се запознаете със супер много, нови и интересни хора ...Затова аз смятам , че ако заделите някой друг долар , то непременно трябва да го инвестирате в това, да обиколите колкото се може повече места, защото наистина си заслужава да се видят
Публикувано на 16-04-2012 11:08 | RE: Кой колко е изкарал???
mariel90
Потребител

ами за работа в САЩ задалжително ли е да знаеш английски език
Публикувано на 17-04-2012 12:05 | RE: Кой колко е изкарал???
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Да, задължително е.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 17-04-2012 13:54 | RE: Кой колко е изкарал???
prostak
Потребител

Ми то идеята е да си похарчиш парите в САЩ laugh в Лас Вегас и да си заминеш с малко техника като лаптоп и фотокамера , освен ако оставаш нелегално /// задължително ли е да знаеш английски език /// Не не е , ранно или късно ако живееш в Америката ще го научиш , па като го научиш ще разбереш ,че не е нищо особено , па местните ептен
Публикувано на 17-04-2012 14:12 | RE: Кой колко е изкарал???
Kalata87
Потребител

didi168 писа:
Искам да ви задам един въпрос, понеже досега не съм ходила на бригада, а се чудя има ли смисъл да си подавам документи за Америка? Втора работа не се знае дали ще си намеря, затова да речем, че работя само на едно място за 3 месеца. 8 долара на час умножавам по 40 часа за една седмица и получавам 320. Вадя 100 долара за наем квартира, остават 220. 3 месеца имат 12 седмици, 12*220=2640. Обръщам в лева при курс примерно 1.55, получавам 4092 лв. От тях махам 3000 колкото приблизително ми са разходите за заминаването. И какво? остават 1000 лв. А не съм приспадала разходи за храна и тем подобни... къде отива цялата печалба тогава... Моля кажете ми грешни сметки ли правя, грешна ми е информацията или какво...? Как хората спестяват по не знам си колко хиляди за едно лято? Само с втора работа ли става? sad

Всичко е според ситуацията и къде ще ходиш, но като цяло сметките ти са грешни.Не са 3 месеца, а 4-5 и 40 часа на седмица е абсолютния минимум. Аз ходих в централна Флорида. С 60 часа средно на седмица,при 110 долара седмично квартири, се върнахме с добри пари (почти всички laugh ) и един куп дрехи и джаджи понеже се оказаха по-евтини от колкото в България. Преживяването беше страхотно, имаше и тежки моменти, но след 4-те месеца там положителните емоции и спомени ги изместват тотално cool Успех на всички тазгодишни бригадири
Публикувано на 28-04-2012 13:43 | RE: Кой колко е изкарал???
GaLiNoR
Потребител

На мен също ми предстой заминаване след 20 дни надявам се да бъде добро изживяване, cool според мен всичко си зависи от човека и мястото на което работи.Вечната дилема Америка ли да избера или Англия ама с по-добра печалба.Има хора които ценят повече парите има и хора които искат да обиколят и да разгледат нещи ново иннтересно, нещо което е много далеч от нашето българско мислене, а ако не сте забелязали на бригада в Англия можем да отидеш по всяко време това е за младежи и студенти а в Америка можеш да отидеш докато си студент и то редовно обучение, всеки сам си преценява, дали да грабне този шанс и да се впусне в приключението WORK AND TRAVEL USA laugh

страница 4 от 4

< 1 2 3 4

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 71 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти