Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Кой колко е изкарал???

страница 1 от 4

1 2 3 4 >
Публикувано на 08-05-2011 15:33 | Кой колко е изкарал???
patkana
Потребител
https://facebook.com/Александър Друмев

Здравейте колеги студенти и приятели.Искам да ви попитам кой колко пари е изкарал(чисто,без разходите за заминаването)на каква работа, за какво работно време,при какви условия,и дали като цяло сте доволни от заплащането и това което сте спестили като сума във крайна сметка.Силно ме интересува този въпрос за да мога да имам някаква реална представа от цялостния дохот накрая!

Публикувано на 09-05-2011 23:34 | RE: Кой колко е изкарал???
FazI
Потребител

Интересна тема

Върнах се с $1000 в къщи и с тях трябваше да погасявам заминаването( ясно ви е колко съм погасил...) но си взех разни неща като лаптоп,маратонки, дрехи,парфюми и др.(просто е грехота на тези цени там) Ходих малко да пообиколя на 2-3 места та и там пръснах малко пари $700-800 . Та като сложа чертата ако не бях харчил щях да съм с малко отгоре. Ходих за първа година и беше тръдно,но през по-голямата част беше интересно 1та работами беше за $8,5 на час 4 месеца, а втората $7,5 и то само за 2 месеца. След разбитите ми икономически мечти миналата година се зарекох да не ходя никога повече !!! На 27ми летя пак стига Барак да ми даде визата

Patkana реална представа много трудно можеш да си направиш! Разбрах,че всичко е до късмет и приятели и там( поне където бях аз Rehoboth Beach DE)

Ако нямате добри алтернативи в БГ и ако имате поне малко късмет си струва да се отиде.
Публикувано на 09-05-2011 23:44 | RE: Кой колко е изкарал???
nikolin123
Потребител

някой да може да ми каже дали при напускане на работодателя би имал някъкви проблеми.
Публикувано на 10-05-2011 11:17 | RE: Кой колко е изкарал???
FazI
Потребител

Малко се отклоняваме от темата, но може да е в полза на някой.

Зависи кой работодател. Ако имаш проблеми със 2рата работа не би трябвало да имаш проблеми(депортиране, но все пак зависи какви са , но ако не си се разбрал с 1вия работодател(този с чиято оферта си отишъл там) тогава може да ти нарпави проблем. Не съм чул някой да са го върнали, но има такава опция. Миналата година една колежка беше сгафила нещо и я уволниха, шефката сподели,че може да се свърже с когото трябва и да я върнат. До тук се изчерпва моето инфо
Публикувано на 23-05-2011 11:08 | RE: Кой колко е изкарал???
Lyubomira
Потребител

Преди 2 години ходих в Аляска, в един резерват. Там се занимавах с доста неща. Първоначално бях камериерка, после започнах втора работа като отсервирах маси, наи-накрая започнах и да посрещам гостите на хотела в ресторанта. Също мога да добавя, че съм пакетирала и риба laugh В крайна сметка изкарах 7300 $ по чекове, а бакшишите са отделно. Естествено като си платих разходите по заминаването, останах с 5000 $. Това беше най-готиното лято, прекарахме няколко дни в Seattle. Доста поработих, но си заслужаваше на 100%
Публикувано на 26-05-2011 23:02 | RE: Кой колко е изкарал???
linger
Потребител

patkana писа:
Здравейте колеги студенти и приятели.Искам да ви попитам кой колко пари е изкарал(чисто,без разходите за заминаването)на каква работа, за какво работно време,при какви условия,и дали като цяло сте доволни от заплащането и това което сте спестили като сума във крайна сметка.Силно ме интересува този въпрос за да мога да имам някаква реална представа от цялостния дохот накрая!

Ами работата е за 4+1 месеца като последния е за разходка, но може спокойно да се работи. Първата година заработих около 7500 долара. От тях съм платил около 1400 за наем, незнам колко за храна и други разходи, но накрая си приведох около 5500 към бг сметката.Естествено разходите по заминаването бяха около 2000 и чисто остават 3500 някъде.Да кажа само, че и на една от работите сам имал и типсове които са отделно от тези 7500 и незнам точно колко са били защото сам ги харчил ежедневно за цигари, пици, сандвичи и т.н. Та това беше първата година и отначало нещата изглеждаха безнадеждни тъй като пристигнах късно около 15.06 и ве4е трудно се намираше втора работа(отне ми около 2 месеца), но всичко се оправи някак си постепенно.Работих пълните 5 месеца на 3 разлини работи(Макдоналдс 4.5 месеца, миене на чинни около 2 седмици, на бензиностанция 3 месеца някъде).
Втората година си взех сам оферта и разходите по заминаването ми бяха по-малко около 1600 долара и си отидох по-рано на 15.05 и веднага си намерих втора работа още от начало. Заработих около 15 000 долара + отделно бакшиши които си ги харчех всеки ден и не сам им правил сметка.Тази година за наем платих по-малко около 1200 долара и работих точно 4 месеца, а последния само обикалях. Данъците бяха доста малко и като извадим наема ми останаха около 13 500 долара чисто. Купих си маркови дрехи и маратонки за около 500-600 и още 1000 похарчих по хотели,къмпинги и ресторанти през последния месец в който обикаляхме с кола и ходихме на невероятни места(Вашингтон, Бостън, Ню Йорк, Филаделфия, Ниагарския, куп национални паркове, остров Асатеги където има диви коне и в Париж ходих на връщане и двете години за по един ден и една нощувка защото летях с Air France). Преведох около 12 000 в бг сметката . Да уточня че работите ми бяха средно платени едната за 7.50/h другата за 8.50/h. Средния брой часове на седмица около 80-90 часа. Ако обаче сте сервитьор или бъсър в добър ресторант е възможно да се изкара и доста повече за по малко часове.
Ако някой ви каже, че е невъзможно да изкарате тези пари не му вярвайте. Виждал съм всякакви хора(включително и такува с които работех заедно долу горе същите часове, но те се върнаха без пукнат лев защото пръстите им са редки и покупката на лаптопи за по 2000, супер скъпи камери,оригинални екипи на Милан от Италия по 400 евро и т.н. бяха много важни), а и други които работеха малко и си гледаха купона. Всичко зависи от малко късмет да попаднета на добро място и най-ве4е от вас.
Редактирано от linger на 26-05-2011 23:37
Публикувано на 31-10-2011 15:18 | RE: Кой колко е изкарал???
patkana
Потребител
https://facebook.com/Александър Друмев

Еми,ето че и аз се върнах от моята бригада,искам да споделя,работих 4 месеца,точно във Жилет,щата Уайоминг,първия месец чистих офиси,и помещения,после започнахме с другия бъгарин с който работихме да лакираме подове,като за цялото лято сме имали точно 2 почивни дни(които не ги искахме).Работихме средно по 12-13 часа на ден,но имаше дни които работихме по 15-20 часа на ден.Аз отидох там да спестя пари,и съм много доволен,тъй като цялата ми заработка със данъците е 13,300 USD От тях-1200 за наем,някъде 1800 долара за техника(лап-топи,телефони,камера и т.н.) Изключително малко за храна и дрехи,близо 300-400 долара,и всичко друго във Бг-сметката,данъците са ми 1775 долара,от тях се надявам да взема 1600usd,така че братя сънародници,повярвайте ми,студентската бригада си струва на 10000 %,Сами си правете сметка,Успех на младите ентусиасти!!
Публикувано на 04-12-2011 22:53 | RE: Кой колко е изкарал???
GaLiNoR
Потребител

Благородно ви завиждам дано и аз да си намеря добра оферта и на добро място а за пестенето мога да пестя :Д
Публикувано на 07-12-2011 11:30 | RE: Кой колко е изкарал???
DAMN3D
Потребител

Човек да се размечтае чак, но на мен нещо не ми се иска да отивам с някакви предобеждения. Едва когато си избия вложените пари ще ми олекне, до тогава ми се струва, че ще съм на тръни.
Публикувано на 07-12-2011 15:23 | RE: Кой колко е изкарал???
sladoran86
Потребител
kiko_dobrq https://facebook.com/krasimir petrov

imali nqkoi nqkakva ideq kolko pari sa praskat po tezi brigadi kato cqlo

Ivo: пиши на кирилица!
Редактирано от Ivo на 07-12-2011 15:29

страница 1 от 4

1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23849 | Форумни мнения 29809 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 43 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: K_79
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 Geri1 Ivo megastas mihailova80 quiksilver batko87 mitko55 K_79 Mart1nVas1lev jordasha kengurce chiko0484 fytbolistkata14 manekena_1 KatrinPaneva Barakliyski1 Mirrko11 Djako tsvetomir901201 dragence borko75 WorkTravelEasy plamen365 micho10

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти