Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Провеждане на интервю!

страница 1 от 3

1 2 3 >
Публикувано на 22-12-2011 18:42 | Провеждане на интервю!
Radobg
Потребител

Здравейте!
Търсих из форума тема за интервюто със работодателя и със хората от агенцията, но не открих нищо. Притесняваме много това интервю, учил съм 12 години анг. и продължавам, НО проблема ми е че немога да говоря. Ако е тест мога да го направя за 4,5 но.... не е. Вчера се записах в Ю*** и ми зададоха два въпроса , но явно не беше достатъчно това което казах, и ме посъветваха да се стегна, че може да не ми дадат виза. Като чух това и всичко се сви ..... Ако е възможно някой да сподели какви са въпросите или как да се подготвя!?
wink

Публикувано на 22-12-2011 19:13 | RE: Провеждане на интервю!
MDD
Потребител

1во- от агенцията са длъжни да те подготвят, като към тази подготовка са включени и примерни въпроси, с които би трябвало да те запознаят;
2-ро- форума не е единствения източник на информация за бригадите, пробвай с Гугъл;
Доколкото знам, на интервюто трябва да си спокоен, да отговаряш кратко и ясно с не повече от 1 изречение. Въпросите са от общ характер, колкото да видят, че можеш да разговаряш що-годе и да ги убедиш, че нямаш намерение да оставаш там.

Интресно ми е какво те попитаха от юзит и ти как отговори, че чак са ти казали да се стегнеш. laugh
Единствемния начин да се отпуснеш... е да практикуваш комуникация на англ.ез.. Тва е, няма как иначе.
Редактирано от MDD на 22-12-2011 19:15
Публикувано на 22-12-2011 19:36 | RE: Провеждане на интервю!
Radobg
Потребител

1 въпрос беше за това защо искам да отида в USA - и аз им отговорих с 2 прости изречения, а 2 беше нещо за преживяването ама нея чух и до тук no. Това за подготовката от теб го чувам за първи път, не знаех че има подобно нещо . Така каза, че може да не ми дадат виза, може да е било за сплашване ....
Публикувано на 22-12-2011 20:06 | RE: Провеждане на интервю!
MDD
Потребител

Ами може би следващия път трябва по-добре да се подготвиш и да си прочетеш правата преди да отидеш някъде: от сайта usitcolors- "БЕЗПЛАТЕН VISA SERVICE PACK: Това е пакет от услуги, който спестява проблеми при кандидатстването за виза. Участниците в WAT-with-US го получават безплатно. С него:
получаваш индивидуална подготовка за визово интервю, проведена от нашите консултанти;"

Публикувано на 22-12-2011 21:08 | RE: Провеждане на интервю!
patkana
Потребител
https://facebook.com/Александър Друмев

Колега,не се притеснявай изобщо,на интервюто за виза питат общи работи от рода на-От къде си,какво учиш,къде ще ходиш,какво ще работиш,защо реши да отидеш там,и всичко става много бързо,наистина трябва да отговаряш бързо,кратко и ясно,не се притеснявай,тези от фирмата са ти набили излишен филм само та те сплашат(много глупаво от тяхна страна),Момчето с което ходих,тази година,знаеше много малко английски но си беше наизустил въпросите,и ги беше упражнявал и му дадоха виза,както и на мен нямах проблеми,вече ако решат те да те натиснат със въпроси трябва да ги убедиш че няма да оставаш там...Успех на интервюто
Публикувано на 23-12-2011 14:24 | RE: Провеждане на интервю!
GaLiNoR
Потребител

Въпреки че имаш право на много неща, аз мога да кажа че в офисите не мисля че а толкова загрижени за които и да е клинет.Аз съм задавала толкова въпроси и повечето отговори бяха, не знаем, НЕ или нещо от рода което да съдържа НЕ.НЕ съм особено доволна от хората който ми приеха документите, и мога само да разчитам на такива форуми и на хора който са ходили вече на бригада.Доста те въртят и мотаят и не разбирам защо го правят.И на мен ми предстой интервю в посолството, взех си оферта и сега остава Виза и самолетен билет, Но мисля сама да се подготвя за Визовото интервю, то няма от къде другаде де?!!!?sad
Публикувано на 23-12-2011 14:40 | RE: Провеждане на интервю!
DAMN3D
Потребител

Лично на мен ми казаха, че ще ме викнат за предвизова подготовка, което ще е просто насочване какво ще представлява интервюто за виза и какви въпроси ще има, съвети и т.н.
Когато съм имал въпроси винаги когато съм се обръщал към тях са ми отговаряли толкова пълно и ясно, че даже понякога съм спирал да ги слушам. Лично аз съм доволен от обслужването. Винаги са се старали да са отзивчиви, дружолюбни и полезни. Учудващо (поне за България) приятелски настроени
Публикувано на 23-12-2011 15:06 | RE: Провеждане на интервю!
niksan910
Потребител

С коя фирма си ти? Аз съм доволен от Юзит, въпреки че бяха казали да отида на пробно интервю преди рикруита, а когато реших да отида и ми казаха, че не знаят какво точно да ме питат и нямало смисъл laugh Според мен по- трудното беше интервюто за работна оферта. Сега, когато го минах, не се притеснявам за визовото, защото видях какво е да разговаряш с американците (тези, които интервюират говорят много разбираемо и правилно), а и за визата знам, че е много лесно и не гледат колко знаеш английски, ако това те притеснява. Те са взели решение много по- рано.
Публикувано на 23-12-2011 15:51 | RE: Провеждане на интервю!
DAMN3D
Потребител

Напълно съм съгласен с гореупоменатото
Иначе аз съм с Портокалчето (Ориндж)
Публикувано на 23-12-2011 17:18 | RE: Провеждане на интервю!
Radobg
Потребител

Благодаря ви За визата ми казаха приятели, че питат точно такива общи въпроси От къде си, защо искаш да отидеш в USA и тн. Ще си опитам да намеря въпросните въпроси от някъде. Определено много ме стресна мацката от юзит като ми каза това за стягането ... За интервюто с работодателя не съм го мислил, но сигурно и там ще е Як спеК за мен. Идеята беше да питам повече хора който са били на бригада и имат опит с тези неща. Все пак 5 бона не са малка сумичка за да ги хвърлям на вятъра... wink
Редактирано от Radobg на 23-12-2011 17:20

страница 1 от 3

1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 64 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти