Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Бригада В Ню Йорк
Публикувано на 20-01-2012 20:22 | Бригада В Ню Йорк
xalushka
Потребител

Здравейте! Интересно ми е някой, дали има впечатление от бригадите в големи градове като Ню Йорк. Предполагам издръжката е по-скъпа,но и се печели по-добре?

Публикувано на 21-01-2012 18:22 | RE: Бригада В Ню Йорк
patkana
Потребител
https://facebook.com/Александър Друмев

Със сигурност издръжката е доста по скъпа защото квартирата е много по скъпа,в ню йорк беше ходил братовчед ми и плащаше на Седмица по 150 usd,аз бях във gillette,щата Уайоминг, и плащах по 75 usd на седмица,а за плащането,зависи каква е работата,ако си mover в ню йорк за 15 uds на час определено ще изкараш повече от колкото някой housekeeper за 8 на час във някой малко градче и забутан щат,но тези работни оферти са много малко във повечето случаи,във големите градове всичко е много по скъпо,а заплатите са същите,защото за студентите има едни и същи ниско-платени работни позиции,естествено че там преживяването ще е много по-хубаво,но винаги едното за сметка на другото.По принцип най-добре е да си във някое малко градче което е близо до голям град. Така хем ще можеш да си изкараш пари,да поспестиш някой долар,хем после ще ти е лесно и не особено скъпо,да отидеш на забележителните места,да обикаляш и да го разгледаш и да се насладиш.Но като цяло не-в големите градове не се печели по добре от малките-напротив,същите пари-по-големи разходи,така че си прави изводите,успех cool
Редактирано от patkana на 21-01-2012 18:24
Публикувано на 24-01-2012 11:13 | RE: Бригада В Ню Йорк
juli777
Потребител

По принцип нещата се компенсират - по - голям град, но по - скъп, съответно по - високо заплащане; по - малък град, по - ниски разходи и по - ниско заплащане. Има и изключения, но това е относително.
Ето ти пример за оферта за голям щат, но малко градче - хем си близо до Ню Йорк, хем разходите ти са приемливи.
http://vegatravel.bg/cashier-job-new-york-work-and-travel/ От опит ти го казвам wink
Публикувано на 24-01-2012 11:44 | RE: Бригада В Ню Йорк
patkana
Потребител

juli777 писа:
По принцип нещата се компенсират - по - голям град, но по - скъп, съответно по - високо заплащане; по - малък град, по - ниски разходи и по - ниско заплащане. Има и изключения, но това е относително.
Ето ти пример за оферта за голям щат, но малко градче - хем си близо до Ню Йорк, хем разходите ти са приемливи.
http://vegatravel.bg/cashier-job-new-york-work-and-travel/ От опит ти го казвам wink

Аз лично не смятам че в по-големия град е по-високо заплащането от малкия-напротив..защото работните позиции са едни и същи и заплащането е едно и също,това което има по голямо значение за заплащането според мене е самия щат,и самата работна позиция,но всеки си има впечетление и мнения cool
Публикувано на 24-01-2012 12:38 | RE: Бригада В Ню Йорк
MDD
Потребител

Дори и високо да е заплащането в големите градове, то се компенсира от скъпият живот и най-вече скъпият housing. Да не споменавам изкушението от стоки и услуги. Студентите лесно се поддаваме :д
Публикувано на 24-01-2012 12:53 | RE: Бригада В Ню Йорк
patkana
Потребител

MDD писа:
Дори и високо да е заплащането в големите градове, то се компенсира от скъпият живот и най-вече скъпият housing. Да не споменавам изкушението от стоки и услуги. Студентите лесно се поддаваме :д

Така си е cool
Публикувано на 25-01-2012 11:55 | RE: Бригада В Ню Йорк
juli777
Потребител

Може и така да е. Моите впечатления са на базата на опит от предното лято. Сега ще съм си на същото място. При положение, че съм с оферта за 10$ на час с овъртайм 15 и квартира за 100$ седмично в Southampton с възможност за втора работа няма как да предпочета оферта за 7.25$ с квартира за 90$ седмично в някой по - малък щат. Разбирате ли ме? Предната година втората ми работа беше в друг супермаркет за 11$ на час. Проблеми с разходите нямах. Всеки трябва да си прави сметката все пак.
Публикувано на 25-01-2012 14:54 | RE: Бригада В Ню Йорк
MDD
Потребител

Да, и ти си прав/а. Въпроса е, че в малките градове е по-голям шанса квартирата да е по-евтина, докато в големите е почти невъзможно. Оферти като "7.25$ с квартира за 90$ седмично" са си направо обир според мен. От цялата работа единственото, с което ще се върнеш е experience най-вероятно (което естествено не е за подценяване също).

Както и да е, аз ти пожелавам повече overtime razz
Публикувано на 25-01-2012 17:39 | RE: Бригада В Ню Йорк
juli777
Потребител

Мерси
Публикувано на 25-01-2012 17:43 | RE: Бригада В Ню Йорк
patkana
Потребител

juli777 писа:
Може и така да е. Моите впечатления са на базата на опит от предното лято. Сега ще съм си на същото място. При положение, че съм с оферта за 10$ на час с овъртайм 15 и квартира за 100$ седмично в Southampton с възможност за втора работа няма как да предпочета оферта за 7.25$ с квартира за 90$ седмично в някой по - малък щат. Разбирате ли ме? Предната година втората ми работа беше в друг супермаркет за 11$ на час. Проблеми с разходите нямах. Всеки трябва да си прави сметката все пак.

Еми аз миналото лято бях на 10 usd на час със квартира 75usd на седмица,това лято офертата ми е 10.20usd на час и квартира около 150usd на месец* което смятам че е доста добре,но както казах то повече зависи от самия щат и работната позиция,така че....всеки си знае,ако човека намери високоплатена работа в голям град не му е много скъпа квартирата и все пак иска да разгледа и да си поживее си заслужава,но ако иска да спести някой долар,определено мястото за него е малък град със ефтина,и скромна laugh квартира,и пак добре платена и накрая ще е доволен доста със сигурност cool
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 68 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти