Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Alaska - Summer 2013

страница 2 от 4

< 1 2 3 4 >
Публикувано на 26-01-2013 21:57 | RE: Alaska - Summer 2013
memfis_89
Потребител

Здрасти аз пътувам с ИНТЕГРАЛ и съм много доволен .За Аляска билета е около 1100 -1260 евро по това време сега до към месец април началото. 1000$ ти е програмата с намиране на работа , 160 $ интервюто за ВИЗА 35 $ сейвис и джобни около 500 $ минимум , за първа година те съветвам да имаш поне 700 $ защото на повечето места плащат на две седмици , така че след като почне6 работа може да си вземеш първият 4ек след 3 седмици. ОБЩО 5000 лева ти е първата година , втората ми беше 3800 , третата пак толко , сега все още не знам .... но няма да е повече . Успех и побързай че за Аляска бързо се попълват местата. Ако имаш въпроси питай , ше помагам , само че влизам рядко ,нямам много свободно време.
kymatica писа:
айде бе хора , миналата година каква голяма тема и дискусия е имало за Аляска ... честно ли никой няма да ходи на там тая година .. айде посъбудете се малко , поразпишете се , кажете някви ориентировки - кой на къде е и с коя фирма се е записал.. аз лично ще хода за първа година на бригада и имам голямо желание точно на там да хода , само че все още умувам в коя фирма да се запиша (общо взето се чудя между usit colours , orange , integral i sky travel понеже от инфото , което събрах до ся се оказва че тва са най-стъбилните , а всички имат оферти за аляска) ама до края на тази или най-много началото на другата седмица вече тряя да съм се записал че няма време laugh ... Та , ще помоля хората които са били миналата година там и са се записали както аз сега (към края на януари) да кажат колко пари точно им е излезнал билета .. И за фирмите мненията няма да са в излишък .. Мерси предварително!

Публикувано на 27-01-2013 23:47 | RE: Alaska - Summer 2013
Yona
Потребител

И аз отивам за 1 година на бригада. Избрах Аляска, подписах договор с Онидж и се насочих към град Феърбанкс, още се колебая коя точно офера за работа да си избера.
Билета ми излиза 1200 евро а цялата програма с включен билет към 5000лв.
Редактирано от Yona на 27-01-2013 23:49
Публикувано на 28-01-2013 15:17 | RE: Alaska - Summer 2013
kymatica
Потребител

Yona , ти добре си се ориентирала ама понеже и аз се записах в ориндж , предполагам че говориш за офертите за westmark fairbanks hotel and conference center които ще са на джоб феара на 4 февруари(защото то други оферти за феарбенкс точно нямат ориндж). Та понеже по принцип и аз исках точно феарбенкс , и исках точно за тия оферти да се запиша ... обаче доколкото разбрах , както са сега примерно 10 работни позиции в този хотел , на джоб феара за тия 10 работни позиции се записват примерно 30 човека които да кандидатстват .. и реално ако ти си единия от тези, които не са избрали оставаш за по - нататъшните събития с работни оферти на ориндж .. и реално ако си искал точно в аляска да отидеш то отпада тази възможност и трябва да си избереш от другите работни оферти които имат ориндж.. така ли се получава?
Публикувано на 29-01-2013 15:06 | RE: Alaska - Summer 2013
iNCREDIBAD
Потребител

Някой ще ходи ли тази година към Denali Park Salmon Bake?
Публикувано на 01-02-2013 14:18 | RE: Alaska - Summer 2013
vladimir_pigov
Потребител

memfis_89 писа:
Приятелче , ако искаш проучи как стоят нещата с работата НА ВЛАКА на Holland America , проучи колко часа на седмица се прави REGULAR и колко OVERTIME 4 месеца и 2 седмици и след като проучиш тези неща ела да ги сравниме заедно с теб на мойте чекове , пък пак ми говори за митове и легенди.

И понеже няма как да разбереш , защото НЯМА студент който да отиде на такава позиция чрез агенциите в БГ ( първо трябва да работиш да кажем като night stocker) и на следващото лято се качваш НА ВЛАКА ето ти простата сметка:
6 работни дни по 8 часа регулар + 8 4аса оувъртайм
работя за 9$ / час - за един работен ден взимам 72 $ регулар + 95$ оувъртайм + никога под 30 $ бакшиш = 197 $ на ден. Сметни ми 110 работни дни по 197 $ МИНИМУМ БАКШИШ = 21,670 $ ПО ЧЕКОВЕ !!!!
Айде със здраве пък после ми говорете за митове и легенти.
Митовете и легендите ги гледай по DISCOVERY CHANEL laugh
HarmonyConsult писа:
memfis_89 писа:
АЗ ЛИЧНО РАБОТЯ трето лято за въпросната фирма и няма да се откажа от нея защото съм супер доволен. Твоята работа предполагам че ще бъде в денали парка като resor worker втора работа има естествено , малко е кофти зашото денали е малко място с много студенти македонци българи и сърби ...в изобилие. Две години поред там се провеждат балкански партита всеки 4етвъртак и вторник. ) което е готино. Препоръчвам ти Anchorage , Fairbanks , Juno ... Големи градове със избор на работни места. ако отидеш с цел да изкараш пари не се тревожи за заема ти от 4500 лв . покриваш го само от една работа!!!! аз лично няма лято дето да съм се прибирал тук с чисти пари под 8000$ . Сега чакам да ми върнат данаците от миналото лято които са в размер на 2470$ .....сам си направи сметка колко пари съм изкарал при положение че първата година бях изкарал 9400$ някъде,а данаците ми бяха от порядъка на 670 $ . Успех!!!!

Е.... стига де! В Аляска се удържа само федерален данък, който е 10% от общата сума. За да имаш данъци 2470$, трябва да си изкарал 25 000 $ за 3 месеца и половина /дори по-малко, тъй като сезонът там е кратък/... и то декларирани, по пейчек. Така се създават легендите и после оттам идват и недоволните.. 'щото виждаш ли едикой си изкарал в Денали 25 000$, юруш всички натам... и после Ама аз едвам си върнах парите..

Потвърждавам казаното от колегата memfis_89 ,може без никакав проблем да се изкарат толкова пари,че и малко повече.По данни от W-2 формите ми за 2012 съм изкарал бруто 19819$ а съм платил федерален данък върху тях 2453$.Тука обаче аз съм напълно убеден(поне за Skagway),че студентите който отиват за 1ва година на бригада НЕ МОГАТ да изкарат толкова.Аз бях за 4ти сезон с две работи,с такова заплащане и на двете работи което никоя агенция на предлага в България.
Късмет на всички който са тръгнали на бригада и успехи с намирането на 2ра и 3та работи.

Народ който изтрезнява с бира има какво да покаже на народ който се напива с бира...
Публикувано на 08-02-2013 12:53 | RE: Alaska - Summer 2013
memfis_89
Потребител

Айде бе хора никой ли няма да заминава за Аляска. Давайте да се организираме за общ полет, тъкмо на който му е за първи път ще помагам. Айде пишете който има оферта.
Публикувано на 08-02-2013 13:23 | RE: Alaska - Summer 2013
iNCREDIBAD
Потребител

Еми, аз мисля да хода. Все още чакам да ми дойде интервюто по скайп. И се надявам да ме вземат. Стаеа въпрос за Салмон Бейк, Денали Парк, ще хода сам и мисля,че ще се каца в Анкоридж

Според теб, тъй като си ходил и преди как ти се струва 8 долара на час + 1 долар на чад бонус, който се получава на края на периода като за първа година при 40 часа средно седмично
11 долара е хаусинга на ден с включена закуска и 2 долара ти е всяко доп. ядене, до 2 такива на ден.
Ще съм благодарн ако ми отговориш!
Редактирано от iNCREDIBAD на 08-02-2013 13:36
Публикувано на 09-02-2013 01:00 | RE: Alaska - Summer 2013
iNCREDIBAD
Потребител

Редактирано от Elektra на 09-02-2013 10:33
Публикувано на 09-02-2013 10:52 | RE: Alaska - Summer 2013
memfis_89
Потребител

Ами да ти кажа честно 8 $ ми се струват малко при положение че и в другите щати ги зимат,а дори и повече от 8$ , бонуса си е факт и аз го имам и благодарение на него си пла6там програмата за всяка следваща година без самолетния билет и оставам парички и за почерпка razz . а отностно яденето си бомба. Иначе да ще кацне6 в Анкаридж и от там денали с едно малко самолетче предполагам . имай в предвид че за денали набират много хора , а няма толкова много работа....прави сметка и за втора работа!!! Ако си ходил на Боровец, от хотел Рила (Супермаркета му) нагоре посока пистата дето са всички магазинчета , Денали е нещо такова в малко по уголемен вариант да кажем Х4 .( това е мястото където са повечето хотели и ресторантчета магазинчета за подараци и прочие... Успех и ако има с какво да помагам пи6и.
iNCREDIBAD писа:
Еми, аз мисля да хода. Все още чакам да ми дойде интервюто по скайп. И се надявам да ме вземат. Стаеа въпрос за Салмон Бейк, Денали Парк, ще хода сам и мисля,че ще се каца в Анкоридж

Според теб, тъй като си ходил и преди как ти се струва 8 долара на час + 1 долар на чад бонус, който се получава на края на периода като за първа година при 40 часа средно седмично
11 долара е хаусинга на ден с включена закуска и 2 долара ти е всяко доп. ядене, до 2 такива на ден.
Ще съм благодарн ако ми отговориш!
Публикувано на 09-02-2013 14:47 | RE: Alaska - Summer 2013
iNCREDIBAD
Потребител

Еми знам че парите не са супер много, но все пак както си правя сметките с те 9 долара на час мога поне да си избия парите ако съм минимъм на 40 часа 5 дена в сдмицата, един приятел 2 години беше в Денали казва че минимум е работи поне 40 часа. А знаеш ли дали примерно ако по 8 часа се работи от понеделник до петък, дали има шанс да се работи и събота.
А иначе като цяло това е една от добрите оферти тази година, има и таки за по 10,10.5 долара на час без никви бонуси, но тях ги взеха още на момента, явно тяхни хора за скайп феъра, а а джоб феъра пак така, амо хора, които и миналата година са били на същоъо мяссто. Така, че реално това е най-доброто, което мога да си осигуря за сега, особено от скайп феър. Все пак не мисля,е е толкова зле като се има предвид колко ти излиза храната и оттъпките.

страница 2 от 4

< 1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23857 | Форумни мнения 29816 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 114 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Balabanov777
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Balabanov777 Boys01 starsdesk Pepe315 YordankaAlek... GeorgiDimitr... Ivo puhinio stoqn_921 mitko55 megastas mir8611 radosslavv sisoko81 sarfaa quiksilver gogonbr miro75 _pepito_ statope precakan sv85uk garvana8308 sitalk2004 emma76

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2024 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти