Форум >
>
Искам да замина на бригада в САЩ >
Тема: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
Публикувано на 21-10-2013 09:28 | Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
nedqlkow
Потребител

Здравейте . Понеже идното лято ми предстои вероятно да замина на бригада в САЩ , възникват някои въпроси .

Понеже както предполагам знаете , волтажът на тока там е по-слаб от този тук (110 V) , трябват някои добавки за зарядното , или поне така ми обясниха . Някой може ли по-детайлно да разкаже за какво става въпрос ?

И другата част . Как стоят нещата с интернета ? След като стъпиш на американска земя ли трябва да си търсиш такъв , или ?

Публикувано на 21-10-2013 12:53 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
tyshA
Потребител
https://facebook.com/http://bgonline-tv.com/bbt-online

Здрасти, на мен също (евентуално) ми предстои пътуване до САЩ, та относно интернета не мога да ти кажа трябва някой който ходил да каже. А относно другата им система за електричество мога да ти покажа преходните щепсели http://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21005733&electronics=hb08n3cuascstkm3jv3gm373c4 . Предполагам че ще свърши работа

Публикувано на 21-10-2013 14:49 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
Elilito
Потребител

Ами зависи какви уреди искаш да ползваш....на всеки уред си пише на колко волта работят, и ти трябва само адаптер за американски контакт (има ги навсякъде по магазините в щатите, пък и тук). Иначе, ако уреда ти не работи на американски ток, ти трябва едно преобразувателче, което променя тока от 220 на 110 (не помня вече колко струваше, но си го взех от щатите за машата ми за коса )
А интернета е пълна скръб, най-добрия нет там се равнява на най-слабия тук, ама няма как Само не разбирам какво питаш за интернета....или го имаш в квартирата си или го нямаш и плзваш компютрите в библиотеките (или при съседите)...
Публикувано на 21-10-2013 15:56 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
ge6a55
Потребител

Трявба да ти пише на самото зарядно колко волта поддържа , например за айфона ми отдолу пише от 100 до 220 което ще рече че ще ми трябва само накрайник за да пасне в контакта им
Публикувано на 21-10-2013 18:28 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
nedqlkow
Потребител

Здравейте на всички и благодаря за отговорите .

Искам да ползвам единствено лаптоп , понеже предполагам другото ще е налично (или поне най-нужното) . На самото зарядно пише 100-240V , тоест от това , което вие сте написали , ще трябва единствено накрайник , който да пасва на техните контакти ?

Относно интернетът , на мен не ми трябва нещо особено . Интернетът , от който ще имам нужда там ще ми трябва колкото да мога да се виждам с роднини по Скайп . Нито ще тегля , нито нищо . Вариантът с интернет при съседите при мен отпада , защото не искам да разчитам на някой друг , освен на интернет доставчик разбира се .

Факт , че ще е много по-добре , ако работодателят ми , ми осигурява интернет във въпросната квартира , но може да се окаже , че не го предлага . Точно затова питам как стоят нещата
Редактирано от nedqlkow на 21-10-2013 18:33
Публикувано на 22-10-2013 00:29 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
MDD
Потребител

САМО НАКРайникът ти трябва за лаптопа. Купи си от тук, за да може да си разцъкващ по летищата в САЩ, ако ти се наложи да преспиш. Интернета най-вероятно ще ти е включен, но дори и да не е.. wi-fi навсякъде. Би трябвало да има и места с безплатен нет като библиотеки, кафета и т.н. И не се залъгвай, че ще минеш 4 месеца без филми laugh
Публикувано на 22-10-2013 08:29 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
nedqlkow
Потребител

Аз филмите си ги имам и в момента на лаптопа . Поне 30 ГБ стоят и чакат да бъдат изгледани , но нямам време при положение , че дори в момента не работя . Представям си , когато работя как ще имам време да гледам филми . И все пак имам какво да гледам , цяла седмица без да ставам laugh

Разбира се , че с предимство за мен ще бъде квартира с осигурен нет , но може да е добра работната оферта , но да няма нет в квартирата , да речем .
Публикувано на 22-10-2013 09:17 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
barbaron
Потребител

Наистина интернетът в САЩ е много слаб. При мен лично често пъти не можеше да се проведе нормален видео разговор по скайп. А относно дали е осигурен в квартира няма еднозначен отговор. На мястото на което бях нета беше осигурен и не беше необходимо доплащане. Можеш спокойно да попиташ агенцията с която ще пътуваш, те трябва да те ориентират.
Публикувано на 22-10-2013 09:53 | RE: Интернет в USA и ''екстри'' за зарядното на лаптоп
nedqlkow
Потребител

Със сигурност , когато дойде време да избирам работна оферта , което по първоначални данни ще се случи не по-рано от декември месец , ще попитам самия работодател дали осигурява интернет в квартирата . От агенцията едва ли ще знаят .

Това , което от сега може да се каже , е че задължително трябва да се снабдя с такъв
Редактирано от nedqlkow на 22-10-2013 09:59
Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 56 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти