Форум >
>
Видовете селскостопански култури и работа по фермите >
Тема: Що е то вайзер?

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 04-03-2009 21:55 | Що е то вайзер?
Kirev
Потребител

Предполагам, че не съм единственния, който търси точната дефиниция на думата вайзер.
Аз си ги представям като хора, които гледат как си вършиш работата. На прав път ли съм?
Прочетох също, че има и български, които са били на тази позиция. Как се става вайзер? Колко пари взема един такъв работник?

Все въпроси свързани с въпросната позиция

Публикувано на 04-03-2009 22:02 | RE: Що е то вайзер?
Fairy
Модератор
http://www.facebook.com/Fairy.Brigadiri

В една ферма някъде из Херефордшир вайзерите си бяха платили, за да бъдат такива, а други много се мазниха на мениджъра, а трети си хванаха "подходящото" гадже, което ги направи такива. В друга една ферма, някъде в Уест Мидландс вайзерите бяха стажанти - студенти, или дългогодишни работници на фермата със специални заслуги и коректно отношение...

Иначе какво правят - ами следят за качеството общо взето, както и дават информация на мениджърите, засичат скоростта, с която се работи, някои отговарят и за реда и контрола в кампа...

Редактирано от Fairy на 04-03-2009 22:04
Публикувано на 04-03-2009 22:48 | RE: Що е то вайзер?
Kirev
Потребител

А като заплащане как са?
Публикувано на 04-03-2009 22:53 | RE: Що е то вайзер?
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Супервайзер - надзирател общо взето.
Заплащането им е различно.
Процент, почасовка, бонуси...
Публикувано на 04-03-2009 23:05 | RE: Що е то вайзер?
Fairy
Модератор
http://www.facebook.com/Fairy.Brigadiri

Заплащане на час, някъде и на заплата... Навсякъде пейрейт-а на час е различен .. от минимума до ...

Публикувано на 04-03-2009 23:07 | RE: Що е то вайзер?
Kirev
Потребител

Все си мисля, че да бачкаш на час и по-точно да са ти сигурни парите за тоя час е по-добре. Дано като заминавам да имам шанса да отида на такова място, че при "колкото бачкаш - толкова вземаш" не е особенно добре. Ще се пробвам да се наредя на такава позиция, пък ще видим до къде ще я докараме
Публикувано на 10-04-2009 21:37 | RE: Що е то вайзер?
emo
Потребител

за мен вейзерът е боклук - да не кажа ПУМЯР
Редактирано от emo на 10-04-2009 21:45
Публикувано на 10-04-2009 22:33 | RE: Що е то вайзер?
sepuko
Потребител

Ейй чшшш Емо,на длъжности ли ще се обиждаме

Публикувано на 11-04-2009 19:50 | RE: Що е то вайзер?
emo
Потребител

Аз не обиждам прсто изразявам мнение. Мисля че съм писам защо не понасям вайзърите мно пак ще кажа:
Когато заминах първата година на бригада , моят вайзер беше българин, който се отнасяше по зле с българите отколкото с другите националности във фермата. На мен специално от начало ми скачаше яко по нервите , само ми даваше зор, макар че бях два пъти над нормата за час. Постоянно мен и мойте хора ни дънише пред фермара за купоните ни до сутринта /които ги правихме в почивните дни/ мно след купон ни слагаха на работа. Казах му на този келеш да внимава, той продължи да ми се дърви и един ден го сгащих пред магазина, в който пазарувахме и му насиних скулата. След това всичко беше ОК с мен , фермерът разбра но нищо не миказа, защото действах извън фермата.
Други мои колеги са ми казвали същото за българите вайзери. Затова съм си изградил това свое мнение.
Защото този келеш от начало се държеше толкова годно с момичетата във фермата че чак на мен ми ставаше кофти и на другите момчета които бяхме заедно. Не разбирам защо вайзерите трябва да се ебават със сънародниците си , които си вършат работата добре и си изпълняват задълженията/можеби за да трупат точник пред фермерите си/.
След това вайзер ми бе един поляк , който бе голям Пич държеше се с всички много точно.
Ето за това съм писал горепосоченото свое мнение. Нека и други съфорумци кажат как е при тях може би пък ад съм единичес случай.

Редактирано от emo на 11-04-2009 20:07
Публикувано на 13-04-2009 03:42 | RE: Що е то вайзер?
sepuko
Потребител

Не разбирам защо вайзерите трябва да се ебават със сънародниците си , които си вършат работата добре и си изпълняват задълженията/можеби за да трупат точник пред фермерите си....

Избиване на комплекси се казва баце,виждал съм ги много и аз...
С други думи-дай на простака малко власт и му гледай сеира...
Затова в другата тема те подкачих дали сте го били(вайзера),защото с такива “сънародници“ това за съжеление е единствения метод,както се казва "по нашенски"...

Редактирано от sepuko на 13-04-2009 03:43

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23839 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 42 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Iskra Rusanova
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 gesha1912 emo-ivanov mihailova80 Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo stitches95 Lili Tulashka sitalk2004 borko75 nik77

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти