Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Sheeplands farm

страница 1 от 2

1 2 >
Публикувано на 26-03-2010 19:09 | Sheeplands farm
BoXXeM
Потребител

Predstoi ni na men i sykvartirantite mi da zaminem avgust mesec v taq ferma nqkoi ako ima info za fermata molq da pishe blagodarq predvaritelno

Публикувано на 26-03-2010 19:16 | RE: Sheeplands farm
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Сигурен ли си, че е шиипланд?
Да не е тази?
http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=162

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 26-03-2010 19:21 | RE: Sheeplands farm
BoXXeM
Потребител

да сигурен съм даже я видях фермата със Google Eart намира се мн близо до Рединг и на 80 км някаде е от Лондон
Публикувано на 26-03-2010 19:36 | RE: Sheeplands farm
BoXXeM
Потребител

Иначе заминаваме с Конкордия клон Карлово с агента Спиро Андонов и избрахме тази ферма някои ако е ходил или нещо е чувал моля да напише своите впечатления
Публикувано на 30-03-2010 21:36 | RE: Sheeplands farm
tonituuu
Потребител

Аз и моя приятел също заминаваме с агента Спиро във Sheeplands Май месец, за 1-ва година.... Имам познати, които са много доволни от тази ферма ))
Редактирано от tonituuu на 30-03-2010 21:37
Публикувано на 19-05-2010 17:15 | RE: Sheeplands farm
conversee
Потребител

Някой ако се прибрал на скоро от там и може да ни даде някаква полезна информация ще бъде награден с 2 литра домашна ракия от Карнобат все пак е създадена с майсторлък мерси предварително

:)
Публикувано на 13-10-2010 04:19 | RE: Sheeplands farm
nikoyman
Потребител

Редактирано от nikoyman на 13-10-2010 04:21
Публикувано на 15-11-2010 13:57 | RE: Sheeplands farm
blackangel
Потребител

не знам дали не съм закъсняла с комнтара, ама дано е полезен на някой..тази година бях там,изкарах 4 месеца във фермата,която като цяло хич не е лоша..условията за живот са добри,камп-а е доста спретнат,работа имаше почти целия сезон,като изключим към края на сезона,когато умираха повечето полета...гадните неща там бяха отношението на harvest manager-ите ктм нас..държаха се общо взето като с животни, но пък те са заменими и дано скоро да ги махнат..другото неприятно бяха ниските цени и високите норми, но пък те също се определяха от въпросните мениджъри,така че мисля че е ясно къде е проблема а пък за Спиро просто думи нямам..и ние заминахме с неговата агенция...дали от лош късмет или просто от неорганизираността на агенцията имахме доста премецдия докато стигнем...да стигнахме до Англия определено,ама как стигнахме не е истина..първо трябваше да излетим от Бг на 13-май от София..когато отидохме на летището се оказа че нямаме билети..естествено обвиниха wizz air, но според мен авиокомпанията нямаше нищо общо с това..след като висяхме около 6 часа на летището да чакаме да ни кажат кога ще летим се оказа че не знаят нова дата и всеки трябва да се прибере от където е дошъл..след това се оказа че ще летим на 18-ти май но този път от Бургас..на 18-ти слава ба Бога излетяхме най-сетне,естествено и там имаше някво премеждие,но този път не зависеше от Спиро( закъсня ни самолета с 2 часа)..пристигнахме ж Англия на летището и там трябваше да ни чака Спиро да ни заведе до камп-а..само че познайте...дам никой не ни чакаше..обади се Спиро и каза че е в много голямо задръстване и не може да дойде и да си търсим сами бус-а,който ще ни закара..много хубаво само че тва е англииско летище и бусчетата и автобусите там не са един или два...както и да е стигнахме накрая до фермата живи и здрави...обезщетения за пътя,който бихме до софия първия път не получихме,въпреки че ни бяха обещани..така че бъдещи фермери опичайте си акъла и си търсете правата,ако не е както трябва..успех на всички
Публикувано на 16-11-2010 12:42 | RE: Sheeplands farm
izmamenata
Потребител

Мисля, че в Азбучника с линковете към различните ферми, би било по-коректно да се напише "Hall Hunter Partnership", защото това дружество управлява следните няколко ферми: http://www.hallhunter.co.uk/Where.aspx ... а именно (подредени по големина): Tuesley 469 акра, Sheeplands 200 акра, Heathlands 196акра, Manor & Groves 98 акра, Holland & Zuider Zee Nurseries 44 акра, Donaldsons Nursery 6 акра; ... или евентуално да се впишат всичките тези ферми в азбучника и линковете да водят към една обща тема. От изброените ферми, можеби има хора, които са били доволни ако са били там през лятото, защото тези с многото акри са на открито, а само последните две са с оранжерии, и зимно време, като свърши работата да другите места всички биват местени при оранжериите, и става така, че има излишък от хора, и нормите стават несравнимо трудни за постигане спрямо други места, и се задържат на работа за зимния период само най-големите бързаци, които все още имат месеци остатък от работната карта. По-принцип до зимата на 2009-2010 Българи почти не са оставали целогодишно, защото във фирмата си има предостатъчен закрепостен контингент от ПОЛЯЦИ, без ограничения в периода на престой, които изкарват там с години наред, и на които им се дължат големи обезщетения ако трябва да напускат, и които винаги са с предимство пред българите или румънците, защото са около 70% от служителите, а останалите са към 15+15% и никой от вайзърите и мениджърите не смее да закача поляците, защото освен, факта, че ако започнат да протестират, реколтата ще изгние на корена, има и множество случай на полска шуро-бадженащина, където половин дузина работници са престигнали от една и съща фамилия, и всеки е на някого някакъв, и освен това си имат техни хора в ръководството. Това е НАЙ-ДИСКРИМИНИРАЩАТА БЪЛГАРИТЕ ферма, за която съм чувала, и в която съм била. Да не говорим, че никое от изискванията за условията на заплащане и нормите, да са такива като за англичаните не се спазва. ОТИВАТЕ в някоя от тези ферми, само ако ви дават дати около пиковия сезон Юни-Юли, или отивате за да сте ВТОРА РЪКА ХОРА, резерви, които могат да се ползват само за най-ВРЕДНИТЕ за здравето дейности, и които ако няма работа могат половината седмица да я изкарват в караваните, или направо да бъдат изгонвани с лекота, когато се наложи. Това е моето мнение. Който има друг опит нека пише. Познавам хора, които там, не можаха дори парите за заминаването да си избият преди да ги изгонят, а други пък за 6 месеца едва и с чужда помощ изкараха по около 2000 паунда, дето можеха и в България да изкарат същите пари без да плащат такси на конкордия. ПОЛИТИКАТА е да се изредят повечко желаещи българчета, за да им се съберат таксичките, и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ да НЕ им се казва ПРЕДВАРИТЕЛНО КАКВА ЩЕ Е НОРМАТА, за да не се откажат от плащането АВАНСОВО, защото и Агента на Коркордия има свои хора във фермата, а той самия си има добре платена английска работа и само когато му остане време се занимава с агентските си задължения и почти за всеки новопристигащ има по-нещо пропуснато от организацията, та и такса на какво отгоре събира не знам. Не случайно е ПОСЛЕДЕН в списъка на конкордия с препоръчваните агенти http://www.concordiafarms.org/students/agents.aspx . Това са моите наблюдения.
Редактирано от izmamenata на 16-11-2010 13:07
Публикувано на 17-01-2011 12:26 | RE: Sheeplands farm
Mladen86
Потребител

Ясна тя работата яко сме пре*бани с тоя спиро и с фермите му схте ядем х*я зимата там
Редактирано от Ivo на 17-01-2011 12:28

страница 1 от 2

1 2 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23820 | Форумни мнения 29794 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 81 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: papazov_ivailo
Бригадири в момента или преди малко във форума:
papazov_ivailo mitko55 miro75 everblazin91 jordasha batko87 gesha1912 kinggod mariq73 karamfila koko_boko Min4ev83 vicicha17 Ivo Criptoslav stels Gloriq1996 borko75 Geri1 orbitel iirenaa ddichoo ismail_garbev Duraman14 Djako

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти