Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: JC & MW Suckley

страница 2 от 3

< 1 2 3 >
Публикувано на 26-06-2011 00:46 | RE: JC & MW Suckley
Unlimited
Потребител

Здрасти... ами радвай се, че си получил разпределение за тази ферма, относно трактористите - те са само англичани, а за мотокарите ако имаш късмет ще се уредиш... значи ако си изкарал такъв курс за мотокари в БГ най - вероятно ще караш и там, но ако не си и като идеш там и проявиш желание, курса ще го изкараш там, който трае 1 седмица и струва 150 паунда, но се плаща от фермата и после парите не ти ги удържат. Има и друго... значи не е много лесно, имаше едно момче което не беше карало никога мотокар, а имаше нужда от един мотокарист и така той изкара курса и след седмица почна с мотокара, но издържа няколко дни и се отказа... първо, че за мотокарите няма почивен ден и второ с тея бинове за картофите е кофти... трябва да се редят един върху друг и малко да сбъркаш и да не може да го наместиш точно и става много зле, но такъв случай с пълен бин мисля, че нямахме... с празен имахме... бяха 4 бина един върху друг и един от мотокаристите взе да сваля най - горния и леко го изтръва и бина падна върху мотокара и счупи фаровете... та това искам да ти кажа, че не е лесно. Иначе имаше няколко мотокариста дето бяха експерти и няколко години поред се връщат. Също така много кинти се правят при положение, че почивен ден няма... и другото което е единия от 3-те кампа е само за мотокаристи, другите 2 са за такива дето бачкат на грейдерите. Общо взето това е за мотокарите.
За тези който се връщат - предимно мотокаристи са с малки изключения, но сега като идеш и си вършиш работата както трябва и останат доволни от теб и искаш да се върнеш за следващата година... ако поискаш покана, предполагам, че няма да ти откажат... от управата са точни.
Ако имаш нещо друго за питане... няма проблем!

Ето и снимки:
http://brigadiri.com/userphoto.php?u=1802

Англия! Kакво е Англия? Кофти време, чай and Мери фак'ин Попинс :)
Редактирано от Ivo на 11-12-2012 11:55
Публикувано на 27-06-2011 19:24 | RE: JC & MW Suckley
Unlimited
Потребител

maniv писа:
...само 3 месеца ли се работи?

В най - добрия случай са 3...

Ето и работен график... да имате представа как точно се работи:

Англия! Kакво е Англия? Кофти време, чай and Мери фак'ин Попинс :)
Редактирано от Ivo на 11-12-2012 11:56
Публикувано на 27-06-2011 22:26 | RE: JC & MW Suckley
Dani-Boy84
Потребител

Супер радвам се аз съм бил 4 сезона тракторист и мотокарист в друга ферма тъй че целия процес ми е до болка познат дори смятам да си ходя и с колата.дано всичко да е ок ако не бях разпределн в такава ферма за картофи нямаше да отида може би.а до колкото дай off даже и не искам ако може 3 месеца са си 3 месеца много ти благодаря за инфото ако имам някои други въпроси ще се радвам да ми отговориш!А колегата които е разпределн за 25 да ми драсне тела да се разберем ако иска може и с мен да пътува ще си взимам и булсатче ама ще се разберем

Elektra: За втори път - Пиши на кирилица wink
Редактирано от Elektra на 27-06-2011 22:56
Публикувано на 13-10-2011 00:06 | RE: JC & MW Suckley
Dani-Boy84
Потребител

Който попадне в тази ферма е ударил 6-ца от тотото само това мога да ви кажа много доволен ще остане хората тук са супер приветливи и се правят много добри парички
Публикувано на 09-07-2012 14:33 | RE: JC & MW Suckley
campbel
Потребител

Здравейте на всички!
Искам да попитам cash_money i Dani-Boy84 които вече са били там, могат ли да споделят някакви контакти на фермата, телефон или email..и още, може ли да се кандидатсва без фирма от бг, а да се контактува директно с фермата(индивидуално)??? Питам това защото никога не съм заминавал с фирма. Разбрах че се заминава с IBC i Hops има ли и други варианти...и ако няма, може ли да се кандидатства сега или вече е късно..моля за отговор на този въпростъй като август е следващия месец и се чудя, дали няма да има някаква пролука да се кандидатства сега???Нали тогава започва сезона на картофите или се бъркам, поправете ме ако греша изобщо имам ли някакви шансове за тази година да замина? и може ли без фирма от бгто
Аз също отдавна съм си мислил за такава ферма. Бил съм няколко пъти на бригада в Англия като започнах да ходя от 2007 година. Още в първата година бяха съобщили, че ще има работа и на картофи..а както всеки знае там наистина се изкарват пари. Не че не бях доволен от тогавашната си работа, но все пак исках и нещо по различно, защото ходих вече за втори път в една и съща ферма, както и да е...
Ще се радвам да ми пишете ако имате информация за това което питах по горе..и разбира се като се видим ще се черпим
Благодаря предварително
п.с.дано ми пишете по скоро че влязохме вече в Юли, надявам се да имам по скоро инфо..и да отлитаме
Публикувано на 09-07-2012 23:28 | RE: JC & MW Suckley
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

е, тооо те след 2 месеца ще почнат да събират хора за следващия сезон.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 10-07-2012 08:36 | RE: JC & MW Suckley
Fanatics_Hater
Потребител

През 2009 си спомням, че ходих да се записвам в АйБиСи началото на Юни за бригада и Септември ме разпределиха в такава ферма само за картофи.Но тогава и хората бяха по- малко, а и извадих някакъв зверски късмет с офертуте, защото, когато отидох в офиса във Варна , тъкмо им бяха пристигнали оферти за места за ферма за картофи и понеже не бях ходил, дотогава на бригада, без да се замислям приех на сляпо.
Наистина се изкарват много пари, но работата е само сезонна 2 месеца, докато се приберат картофите и след това трябва да се прави трансфер в друга ферма.Иначе доволно 6 бона в лева за 2 месеца.
Но, като гледам снимките от въпросната ферма тия картофи са доста чисти.При нас не беше съвсем така и грейдъра го пускаха мна максимална скорост и ставаш луд.Трябва много бързо да се работи.И изобщо не мога да се съглася, че работата е лесна, никой да не се заблуждава, че ще се подпира на лентата и ще му върви заплатата.На последната позиция на лентата, може и да е леко, но на първа и втора, където се чисти и се отнася най- много работа е ад, осбено, ако Септември и Октомври там по принцип са си доста топли месеци понякога.Направо се обезводняваш и си , като пребит, докато организмът ти се настрои на натоварването.
Публикувано на 10-07-2012 15:07 | RE: JC & MW Suckley
pancevo
Потребител

эдравейте момента съм беэ работа и искам да эамина в англия в някаква ферма.Бихтели ми помогнали как се кандидаства и къде в българия.Благодаря ви предварително
Публикувано на 10-07-2012 15:17 | RE: JC & MW Suckley
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

Като си без работа имаш свободно време, нали?
Защо не си направите труда поне да прочетете какво пише тук из форума?

Условията за регистрация прочете ли ги?

Поне заглавията на първите 10 теми от този раздел прочети.. току виж пък решиш, че можеш да прочетеш и съдържанието ми.
http://brigadiri.com/forum/viewforum.php?forum_id=7

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 11-07-2012 15:50 | RE: JC & MW Suckley
campbel
Потребител

Ivo писа:
е, тооо те след 2 месеца ще почнат да събират хора за следващия сезон.

е па браво.. наздраве тогава Иво.., значи ще се заминава по късноwink

страница 2 от 3

< 1 2 3 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23828 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 75 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Desi Stoeva
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 papazov_ivailo mitko55 batko87 plamen365 Ivo feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha kinggod mariq73 karamfila koko_boko Min4ev83

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти