Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland

страница 3 от 3

< 1 2 3
Публикувано на 11-10-2011 17:37 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
k_lpool fc
Потребител

Elektra писа:
Това е съседната ферма на фермата, в която бях. Мисля, че и преди съм писала, доколкото знам от приятели или познати на познати, фермата си е добра, добре се плаща, има работа, условията са добри.
И пресния магданоз хич не е лош laughlaugh

....тънката подробност за тази ферма е че всичко добро което може да се каже,трябва да се прави в....минало време...последния добър сезон е...2009,сезон 2011 ли....веднага обяснявам накратко,дано да съм в полза на тези които ше получат оферта,До 10 часа покриваш тунели,до 12 береш въпросните подправки,следва до 3 плевене,и до 4 носене на тръби,....лично аз предпочитам от 8 до 17 часа да имам само едно работно място и да правя само една дейност,помага ужасно много да се настроиш положително и работата да ти върви с кеф...единственото положително нещо на това място ситъирано в "средата на нищото" насред полето са....условията в караваните,когато си дошъл да изкарваш пари,тези условия са важни, но съвсем не най-важните...така де не си дошъл на хотел.Други са по-важните неща,именно...Супервайзерите са невероятни темерути,без изключение(дори при наличието на толкова темер...дори в България,не свиква лесно работа с подобни хора, включайки един изкуфял 70 годишен доста енергичен за възраста си обаче шотландец)....друго...работа няма,заплащане също-170 паунда на седмица СРЕДНО за сезона(изваждаш веднага разходи за храна,net и телефон)смятай дали си доволен от спестеното....,фирмата запада сериозно,налага се доста да ореге от разходи,включително и такива пряко свързани със отглеждането на тези "треви" наречени подправки(брането на които не е тежко,....все едно береш люцерна само че с кухненско "ногле"...но доста изнервящо...честно,всеки да си прецени кое е по-добро за него)...Резулатата е лоша "реколта", конкурентните им фирми ги изхвърлиха от пазара, а "СКОТ ХЕРБС" загубиха най-големият си клиент-супермаркетите "Теско",и скоро едва ли ше си го върнат....който е ходил на бригада знае че"няма "Теско" няма работа....няма поръчки...естествено...доста дни,работа до обяд или дълги дни на "дай off",намаляне на персонала с почти 50%...от 24 на 15 души,тоест идвате през май месец и june вече чакате за трансфер на друго място,колкото се може по-бързо......Така ше бъде и следващия сезон,просто фирмата запада,и горещо и откровенно препоръчвам, на всеки който получи покана за тази "фермичка" директно да откаже на минътата....надявам се да съм бил от полза на будешите "бригадири" и "бригадирки"....има и по лоши и по-добри места,но това със сигърност е близко до "първите"...това е истината услужливо премълчана от "Вангелия"...или както там се пише.... от...Варна(всъшност от градче на 450 км от там)... забравило да спомене всичко това....еми доста "близки" бяха отношенията със супервайзерите...мъже и ge.. от тази ферма.

Ivo: ползвай кирилизатора!

Редактирано от Ivo на 11-10-2011 17:41
Публикувано на 11-10-2011 20:17 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
vangeliq
Потребител
https://www.facebook.com/dancebiscuita

Близки не близки отношения със супервайзерите, не променя работата! Пък и аз незнам да са изгубили Теско, просто им намаляха поръчките, вярно е. Пък аз от къде съм едва ли има значение за някой от форума, ако ще и от с. Осиковица да съм. Иди в гуугъл да провериш километрите до Червен бряг обаче.
И аз казах, че на мен ми хареса, а не че на теб ти е харесало. 5 човека имаха трансфер да, ама то къде ли няма? Ако си мислиш, че във всяка ферма всяка година е супер яко с много големи заплати, а само в СКОТ ХЕРБС е супер зле, добре. Какво разбирам аз, за първи път ми беше. И е голям проблем, че обичам да се забавлявам с приятели (това се смята в доста близки отношения със супервайзерите де), нито съм взела по голяма заплата от другите, нито нищо. Ма много знаете.... Аз като казвам, че всеки различно ги вижда нещата, ама няма кой да чете
И Краси......... как е в новата ферма? Супервайзерите по добре ли са? А ти по нормален ли си? Много си важен вече........
Публикувано на 12-10-2011 17:06 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
k_lpool fc
Потребител

Dали си от малък град(не на 450, ами на 310 км...ОК)или не....опитваш се да го скриеш...звучи неистинско,като останалите (не)споменати неща mejdy другото,...предполагам се надяваш на покана....обяснява всичко...споко.Понеже този форум е най-вече да бъде в полза на бъдещи "бригадири",за тая ферма не ги заблуждавай.Освен 5-те човека(от 24) с трансфери...си пропуснала да споменеш и тези които са напуснали по собствено желание,....повече от 5, при това...най-работливите(горе-doly са останали 12 човека от...24).На хора които не са за първи път на бригада им говори доста....и то веднага,на такива които са за първа година или още не са били на бригада,незнам...най-малко ти светва червена лампичка веднага,...."фермата просто не става".Не знаеш ли....загубили са "Теско"наистина,не просто поръчките са намалели,и догодина ще е така,както предната между другото.И едното и другото означава че фермата не става за работа,....заплащане и т.н...не говоря за "големи заплати" въобще(големите заплати ....преди 10 години,такива няма никъде)...та ФЕРМАТА е така от предния сезон,има тенденция и е nadoly.Мнението ти не е обективно...направо субективно...заради т.н"приятелство" и забавление с суперваизерите....имаше и други приятели с тях,без облаги от това(ne stava duma za заплати...др такива неща)...."всеки различно ги вижда нещата"...няма различни неща....еднакви са....зависи как ти изнася.Новата ферма...хората са същите-егоисти,завистливи,двулични,селски тарикати-"измекяри",кофти хора българите по тея бригади честно,колкото да си "нормален".Суперваизерите нормални,няма твои...мои,имаше работа.....да, много,тежка,по-тежка,заплащането според очакванията,бачках достатъчно,изморих и заминах.Без да се замисля препоръчвам ПДМ-Produce на всеки(ако могат да избегнат "айсберг"wink Hатам гледай по-обективно....да не се лъжат хората с таз фермичка...не става честно.
Публикувано на 12-10-2011 23:06 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
vangeliq
Потребител

Ами че то хората където са си тръгнали по желание, защо да ги казвам, че са си тръгнали. То всеки може да си тръгне, на всеки може да не му изнесе нещо малко и да си тръгне. А пък фермата не съм казала, че е перфектна Краси, казах че на мен ми хареса и то не защото съм се забавлявала с някой си, хареса ми фермата, хареса ми Дъндии, хареса ми Шотландия, не виждам на теб какъв ти е проблема, че на теб там не ти излезна късмета? Нито съм взимала супер яки заплати, нито работата е била тоооооооолкова яка, че да кажа това поради тези причини! Просто си ми хареса мястото, моя лична преценка. И как се опитвам да си скрия местораждането и с какво това ще ми помогне в нещо? Хич не разбирам пред кой съм скрила от къде съм и кой въобще го бърка това. Не виждам тук всеки да си казва кой къде е роден, пък къде живее. Дали се надявам на покана или не, си е моя работа, не мислиш ли? Разбирам че на теб там не ти харесва, ама не разбирам защо мен нападаш, защото ако искаш да се караме, повярвай ми, ще изгубиш айде лека и по лека
Публикувано на 12-10-2011 23:28 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
Fairy
Модератор
http://www.facebook.com/Fairy.Brigadiri

Ако ще се карате - моля правете го на лични съобщения, че така само ни създавате работа да трием. Ако имате какво да добавите за фермата - ок, ако не - стига офтопик. Благодаря!

Публикувано на 12-10-2011 23:38 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
vangeliq
Потребител

Няма няма, аз ако ще се карам, ще го намеря! Предпочитам да пиша по темата. Хайде с мир!
Публикувано на 12-11-2014 21:52 | RE: SCOT HERBS LTD, Angus,Forfarshire, Scotland
ilchev1
Потребител

ми кат сте отишле,споделете ве

страница 3 от 3

< 1 2 3

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23829 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 71 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: alex20076
Бригадири в момента или преди малко във форума:
alex20076 miro75 piscun papazov_ivailo Dakr003 WorkTravelEasy Ivo ottuka3 mitko55 batko87 plamen365 feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти