Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Kirkenel orchards

страница 2 от 2

< 1 2
Публикувано на 27-07-2012 20:00 | RE: Kirkenel orchards
ivata
Потребител

Бях в тази ферма точно 40 дни.Адски скапана ферма - шуробаджанащината е първото,което ти прави впечатление.Беше ни обещано,че ще се въртят всички хора на часовки и през пакхауса,а се оказа,че няма да е точно така
Групите били сформирани и - о,изненада - предимно така наречените "стари" са редовните участници.Те или техните роднини,които са в изоблие.Много неща се премълчаха на интервюто,като това,че ще ти потъпкват правата отвсякъде - плаща се на парче,работиш много часове и вземаш половината на това,което по принцип би трябвало да вземеш(по закон),нагласят ти часовете както им хареса,а не рядко и липсват и ако не внимаваш и не си следиш може да ги черпиш редовно.
Калта,за която прочетох по-горе беше наистина ....неописуема.Била съм в Шотландия,а там валеше и беше и по-студено,но такава кал не съм видяла.Ако не беше паднала на единия вайзер сестра му в калта,едва ли щяха да се сетят да сложат палета както направиха за да може да се минава малко по-спокойно(за нас простолюдието де).
В общи линии всички сме подготвени,че като отиваме на бригада лесно няма да има,но чак пък толкова...Ако си заслужаваше ще търпиш някак,но там си е жива експлоатация и подигравка.И да се опитват да убеждават хора,които са били и в други ферми и то в такива,където примерно са ги гонели от полето на първия час,ако нямат нормата(идеята ми е ,че това са хора,които могат и знаят как да берат за норма),че не се справяли и трябвало да си дават зор ,иначе да се сърдят на себе си....смешни хора,думи нямам.
Фермата се намира на майната си в това село Ашфорд карбонел.Няма никакъв транспорт,ако искаш да отидеш до града(Лъдлоу ) мяташ крака един час пеша.Има бус,за който ти удържат по един паунд на седмица,но те предупреждават да не прекаляваш с ползването - по един от каравана(говорим за ходене до Теско само и то за 30 мин.)Пък и то вреждането не е лесно,защото обичайните заподозрени са окупирали местата и пазят още половината laugh Сега ми е хипер смешно като се сетя за тази фермичка нещастна,но който е решил да ходи трябва да се запаси с мнооооого нерви.
Мога още много да пиша и за очевадното избирателно сканиране на касетки - как на едни се сканира без да се гледа,а на други("новите" wink )им се разфасоват касетките и се връщат хиляда пъти....
Абе с две думи,ако някой ми беше казал за какво точно става въпрос никога нямаше да стъпя там.Остава ти едно такова усещане ,че си просто пълнеж към основния състав laugh
Успех и много сили на тези,които са се излъгали като мен.Ако има нещо друго - насреща съм да отговоря.

Публикувано на 07-04-2015 00:21 | RE: Kirkenel orchards
laskabras
Потребител

Здравейте,някой ходил ли е 2014 в тази ферма?Тук всички мнения са от от много отдавна,моля ако някой има актуално инфо да сподели...

Публикувано на 28-04-2015 23:36 | RE: Kirkenel orchards
gucarana
Потребител

Някой с по-нова информация за фермата?
Публикувано на 31-05-2015 14:03 | RE: Kirkenel orchards
Amazingg
Потребител

Здравейте колеги,все още ли съществува фермата?Аз бях там миналата година за 2 месеца и половина cry .Разликата,която е ,че вече е за малини и ябълки.Очакванията ми бяха,че ще е лесно в сравнение с другите ферми,защото попринцип брането на малини не е трудно,но когато ти плащат абсурдно малко се стремиш да си изкараш някакви пари и даваш всичко от себе си,а накрая....Работата беше малко,защото самата ферма е малка,както вече някои колеги поясниха.Наемаха се много хора,за да може,когато имат поръчка да им се изпълни много бързо.Излизаме буквално за някой друг час на полето,обирахме им набързо малините и се прибирахме,защото нямаше повече работа...Всеки от нас се надяваше да останем по-малко хора,за да има повече работа,но тук там се отказваше някой,а работата все толкова малко.Относно вайзерите са същите които са били на ягодите,поне по това,което прочетох.Като цяло нито отношението,нито заплащането се е променило,само разликата,че вече е ферма за малини и ябълки.За ябълките,там имаше малко повече работа,но за наше съжалението точно когато започна тяхното бране се увеличи и персонала ,за това не успяхме отново да си изкараме достатъчно пари...Не искам да съсипвам позитивно настроилите се хора за тази ферма,но да знаете,че сами ще разберете,че ви казваме истината ....Аз съм ходил и по други ферми,но нито заплащането,нито държанието с нас е било такова...Единственото нещо ,което е задържа толкова много време във фермата беше,че се сприятелих с няколко готини хора и прекарвахме МНОГОТО свободно време заедно Не бих искал да споменавам агенцията,която ме прати в тази ферма,но никога повече няма да отида с тази агенция,нито в тази ферма.Когато се обаждах на агенцията,че няма работа ми казваха е ти искаш постоянно нон-стоп ли да работиш,или то всичко зависи от реколтата,във всяка ферма е така,другото,което ми даваше надежда бяха ябълките,които започват от август.Имам няколко архива от снимки,които мога да ви споделя за караваните,но просто не искам да го причинявам на хората,които вече са се записали и не могат да се откажат Като цяло аз повече с агенция не бих се занимавал,защото тяхната работа е да те пратят просто в коя да е ферма,да си вземат парите,а от там нататъка следват оправдания,че навсякъде е така,не било толкова лесно да си изкараш пари и тем подобни...Сега като се сетя и аз бях прочел отзивите от предните години,но вече се бях записал и се утешавах с това,че фермата вече е за малини и ябълки и ще бъде съвсем различно,но...devil

страница 2 от 2

< 1 2

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23829 | Форумни мнения 29796 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 58 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: alex20076
Бригадири в момента или преди малко във форума:
alex20076 miro75 piscun papazov_ivailo Dakr003 WorkTravelEasy Ivo ottuka3 mitko55 batko87 plamen365 feimislqm vixren tishuu stefandimitr... HrPachev pacho berimbolo Iskren33 gesha1912 Orlin Milanov BoykoTodorov Geri1 everblazin91 jordasha

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти