Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Най-гадните ферми

страница 14 от 16

<< < 11 12 13 14 15 16 >
Публикувано на 15-03-2012 13:29 | RE: Най-гадните ферми
sanyu
Потребител

ROWE farming ltd - edna ot nay-gadnite

Ivo: пиши на кирилица!

Редактирано от Ivo на 15-03-2012 13:53
Публикувано на 16-03-2012 18:26 | RE: Най-гадните ферми
liz
Потребител

И аз да добава към списъка Boxford(Suffolk)Farms. Едно наистина неприятно преживяване. Това е ферма, в която странно защо има толкова много българи и въпреки, че са нагоре в йерархията отношението към тях не е добро. За условията на живот........даже не искам да си спомням:
1.общи бани, една за мъжете и една за жените. Бяхме близо 100 човека. В банята три душа, единият от които не работи, без плочки, като в казарма. Топла вода - ако се уредиш да си от първите, ще има, но затова пък водата няма налягане.
2. тоалетни - 2 на брой, които никой не почиства, в едната няма осветление, което е проблем вечер, няма кош за боклука и тоалетната хартия е навсякъде. Забравих да кажа, че хартия всеки си носи.
3. кухня - или подобие, където съслите се прескачат. Две фурни и две мивки.
4. каравани - най-големият ужас. Без течаща вода, мивки, тоалетни, бани- всичко това е лукс. Без печка за отопление и в съжителство с поляк, който не говори английски и се напива с приятели всяка вечер в караваната.
Не ходете там, съвет от мен.
Публикувано на 16-03-2012 21:43 | RE: МЕРСИ АМА НЕ
emsi23
Потребител

liz писа:
И аз да добава към списъка Boxford(Suffolk)Farms. Едно наистина неприятно преживяване. Това е ферма, в която странно защо има толкова много българи и въпреки, че са нагоре в йерархията отношението към тях не е добро. За условията на живот........даже не искам да си спомням:
1.общи бани, една за мъжете и една за жените. Бяхме близо 100 човека. В банята три душа, единият от които не работи, без плочки, като в казарма. Топла вода - ако се уредиш да си от първите, ще има, но затова пък водата няма налягане.
2. тоалетни - 2 на брой, които никой не почиства, в едната няма осветление, което е проблем вечер, няма кош за боклука и тоалетната хартия е навсякъде. Забравих да кажа, че хартия всеки си носи.
4. каравани - най-големият ужас. Без течаща вода, мивки, тоалетни, бани- всичко това е лукс. Без печка за отопление и в съжителство с поляк, който не говори английски и се напива с приятели всяка вечер в караваната.

clap
ИЗВИНЯВАМ СЕ ИВО за големите букви НО ТОЗИ КОМЕНТАР МИ БРЪКНА В ЗДРАВЕТО ИСТИНА Е ЧЕ удобствата в Boxford(Suffolk)Farms. са кът sad вода няма факт в караваните общ тв рум да БЕЗ ПЕЧКА в караваната (не готварска а за топлене ) НЕ СЪМ ЧУЛ ДА НЯМА В КАРАВАНИТЕ ОСВЕН АКО НЕ СТЕ СИ ВЗЕЛИ ОТ КАМП МЕНИДЖЪРА!!!hmm!
това че си бил-а?с поляк си е лично твои проблем !аз и с българи да съм пак са лекета макар че се разбираме .
НЕ ОДОБРЯВАМ ТАКИВА КОИТО ПИШАТ /МНОГО Е ЗЛЕ МНОГО Е ТРУДНА РАБОТАТА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ НЕ САМО ЗА ТАЗИ ФЕРМА А КАТО ЦЯЛО КОМЕНТАРИ ОТ ФОРУМА/
ИМАМ ВЪПРОС ;

КАТО ВИ Е ЗОР ЩО ХОДИТЕ И ТЪРСИТЕ УСЛОВИЯ ПО КАРАВАНИТЕ А НЕ СИ СТОИТЕ В БГ У ВАС ДО ПЕЧКАТА ?НА ТОПЛО И ДА РАБОТИТЕ ЗА ПО 260 ЛВ ЗАПЛАТА?КОЛКО Е КРАСИВА БЪЛГАРИЯ
АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ФЕРМА КАТО ТАЗИ В БОКСФОРД В КОЯТО БЯХ ОТКОЛКОТО В БГ БЕЗ ПАРИИИИ И С УСЛОВИЯ У ДОМА laughlaughlaughlaughlaugh
КОЙТО СИ РАБОТИ И ИСКА ДА СИ СПЕСТИ ПАРИ ЩЕ УСПЕЕЕ А ТАКИВА ДЕТО ТЪРСЯТ УСЛОВИЯ моля ВИ ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ ВИЕ ОТИВАТЕ ЗА СЕДМИЦА ИЛИ ДВЕ А ИМА ХОРА КОИТО МОГАТ ДА СИ ИЗКАРВАТ ДОГОВОРИТЕ ДОРИ И В ТАКИВА УСЛОВИЯ АМА НЯМАТ ШАНС ЗАРАДИ ТАКИВА КАТО ВАС КОИТО ОТИВАТ НА РАЗХОДКА ПО ФЕРМИТЕ ? г.з ПЪТ ДА ВИ ВИДИ
п.с /Иво извини ме за коментара не е по темата но се прекалява с някои неща/
Публикувано на 31-03-2012 05:22 | RE: Най-гадните ферми
deskata_88
Потребител

Не си права, където и да си ти имаш права и не стоим в бг защото тези права никой не ги зачита, а и не сме научени да ги защитаваме. но след като си отишла на няколко хиляди км, забравила и изоставила семейство, дом и приятели някак ти се иска да си поживееш като човек. а не да казваш аз бях в англия и спах на палатка, защото исках пари и приех, че съм роб и съм съгласна да си правят с мен каквото искат.
Публикувано на 31-03-2012 09:05 | RE: Най-гадните ферми
asturio
Потребител

Англичаните като са ни усетили какво бедно племе сме и са решили да ни изтормозват докрай, да спестят и те някой паунд. Ако наемат техни работници много ми е интересно при какви условия ще протича работния процес и какви заплати ще се дават. Хубавото е, че все още ни пускат да ходим да работим щото и те са на зор за евтина работна ръка, обаче ние сме по на зор, всеки знае в родината за какво става въпрос
Публикувано на 03-04-2012 22:54 | RE: Най-гадните ферми
galet0
Потребител

Томато фарм ! ! ! За нея е писано достатъчно и всеки който се заинтересува за нея ще разбере , че там не само няма работа, няма пари , няма отношение ... но и ще се срещнат с българската простотия ( по точно на помаците в бг)
Публикувано на 16-09-2012 20:21 | RE: Най-гадните ферми
yansanBS
Потребител

...Това, което прочетох до момента в темата ,не ме учудва ни най- малко, предвид какво се случи и в нашата скапана ферма. Нарича се DRUMMOND HOMME FARM. Уверявам ви, че там не трябва да ходите, условията са ужасни, меко казано, отношението като към роби(меко казано), не се изкарват пари въобще, ако не си ходил там поне 3,4 пъти, и ако не си свикнал да газиш в кал до коленете, да няма плодове, да не ти дават възможност да изкараш пари ,защото вайзърите се гаврят много ,крещят, бягат след вас с тефтера и крещат " по-бързо, по-бързо", за най-малкото нещо, те гонят в караваната. Супервайзърът е поляк на име Кристиян, пълен педераст и гадняр. Женен бил, но Имаше връзка с една циганка берачка, навестяваше я в караванката всеки ден, И я направи от берачка, вайзърка( също като в нашата мила родина и там има връзки и то ако даваш да те ..таковат, сещате се). Жалка картинка. ПО СЪЩЕСТВО за фермата, докато бях там на място от (29.04.2012 до 15.06.2012г). Така. Нямаше никакви признаци за цивилизовани хора и наличие на студенти. Никой не ни посрещна и едвам се добрахме до фермата сами, нямаше никой от ръководителите, и ни настани един "старши циганин" от подръжката. Караваната беше порутена, с мухал, без баня и тоалетна, имаше дупка на покрива,която сами сме запушвали, за да не подгизнем- беше студено и вале6е по 18ч. на ден, всеки ден.Изкарахме в тази дупка 3 дни, докато ни преместят в друг камп. с българи и руманци само. Там имаше тоалетна в караваната, но отново имаше течове и нямаше абсолютно никакво обзавеждане, прибори и нищо. 11 дена висяхме в караваните и харчехме джобните си! На 12- я ден ни пуснаха за 3ч. да работим( беше петък), а в събота и неделя ни писаха "почивни дни". Първият "пей слип" ни беше 18паунда( 3х6= 18), седмична заработка!!! По жалка ферма не сам чувал да има. Следващата седмица отново имахме много почивни дни и имахме заработка- 38паунда, по-следващата 85паунда, но започнаха удръжки: 30 за каравана, а храната ни беше и тя към 30 на седмица. Т.е - НИЩО НЕ ЗАДЕЛЯХМЕ! Постоянно бяхме в почивни дни, нямало работа, плодове, а идваха нови и нови хора. Пародия голяма. някъде към 350човека, много румънци, вайзърите също руманци, гаврят се с българите, чекърите, които приемат ягодите на полето се гаврят също с новите- връщат те, бавят те- и не можеш да направиш непосилната норма. Не ни мързеше- ставахме в 3ч., почвахме в 4.30 бране на ягодите, но до 7ч. ни бяха изгонили, защото не можем да направим нормата. Полетата за 4,5 и се берат всеки ден едни и същи и няма плод, само топ берачите, понеже ги лансират и не ги връщат по 20 пъти назад в реда "да си оберяли пропуските", се справят, защото никои не ги връща и закача, а на Чек-а- предават несортирани, зелени ягоди! Накрая идва тапанарът Кристиян(супервайзър, дето такова циганки) и започва да се прави на Бат рамбо и да ни се кара на нас, новите, че берем зелени. Ако се обадиш да се защитиш, веднага те гони и унижава. Голяма пародия, Приятели, дано съм ви помогнал с тази информация. Силно Ви съветвам: Не ходете във фермата "DRUMMOND" ( РОС ОН УАЙ< ХАРЕФОРДШИР )- Ще съжалявате
Редактирано от yansanBS на 16-09-2012 20:29
Публикувано на 13-12-2012 18:03 | RE: Най-гадните ферми
liz
Потребител

emsi23 писа:
liz писа:

clap
ИЗВИНЯВАМ СЕ ИВО за големите букви НО ТОЗИ КОМЕНТАР МИ БРЪКНА В ЗДРАВЕТО ИСТИНА Е ЧЕ удобствата в Boxford(Suffolk)Farms. са кът sad вода няма факт в караваните общ тв рум да БЕЗ ПЕЧКА в караваната (не готварска а за топлене ) НЕ СЪМ ЧУЛ ДА НЯМА В КАРАВАНИТЕ ОСВЕН АКО НЕ СТЕ СИ ВЗЕЛИ ОТ КАМП МЕНИДЖЪРА!!!hmm!
това че си бил-а?с поляк си е лично твои проблем !аз и с българи да съм пак са лекета макар че се разбираме .
НЕ ОДОБРЯВАМ ТАКИВА КОИТО ПИШАТ /МНОГО Е ЗЛЕ МНОГО Е ТРУДНА РАБОТАТА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ НЕ САМО ЗА ТАЗИ ФЕРМА А КАТО ЦЯЛО КОМЕНТАРИ ОТ ФОРУМА/
ИМАМ ВЪПРОС ;

КАТО ВИ Е ЗОР ЩО ХОДИТЕ И ТЪРСИТЕ УСЛОВИЯ ПО КАРАВАНИТЕ А НЕ СИ СТОИТЕ В БГ У ВАС ДО ПЕЧКАТА ?НА ТОПЛО И ДА РАБОТИТЕ ЗА ПО 260 ЛВ ЗАПЛАТА?КОЛКО Е КРАСИВА БЪЛГАРИЯ
АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ФЕРМА КАТО ТАЗИ В БОКСФОРД В КОЯТО БЯХ ОТКОЛКОТО В БГ БЕЗ ПАРИИИИ И С УСЛОВИЯ У ДОМА laughlaughlaughlaughlaugh
КОЙТО СИ РАБОТИ И ИСКА ДА СИ СПЕСТИ ПАРИ ЩЕ УСПЕЕЕ А ТАКИВА ДЕТО ТЪРСЯТ УСЛОВИЯ моля ВИ ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ ВИЕ ОТИВАТЕ ЗА СЕДМИЦА ИЛИ ДВЕ А ИМА ХОРА КОИТО МОГАТ ДА СИ ИЗКАРВАТ ДОГОВОРИТЕ ДОРИ И В ТАКИВА УСЛОВИЯ АМА НЯМАТ ШАНС ЗАРАДИ ТАКИВА КАТО ВАС КОИТО ОТИВАТ НА РАЗХОДКА ПО ФЕРМИТЕ ? г.з ПЪТ ДА ВИ ВИДИ
п.с /Иво извини ме за коментара не е по темата но се прекалява с някои неща/

Emsi, само мога да кажа, че заради такива като теб българите в Европа ще си останат цигани. Човек, който не си търси правата, не уважава себе си и не заслужава милост.

А относно фермата след разговор с HOPS UK отношението стана съвсем различно. Простичката истина е, че където и да отидеш трябва да се бориш здраво и да защитаваш личния си интерес. Който е отишъл на разходка негова си работа. Успех на всички бригадири!
Публикувано на 16-12-2012 22:37 | RE: Най-гадните ферми
german
Потребител

ли4но за мен Keymer brook farm
Публикувано на 27-12-2012 12:27 | RE: Най-гадните ферми
aMoPe
Потребител

J G Lang & Son ... няма пари и отношение... вижте темата за тази ферма, достатъчно съм написала

You must be the change you wish to see in the world!

страница 14 от 16

<< < 11 12 13 14 15 16 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23857 | Форумни мнения 29816 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 136 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Balabanov777
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Balabanov777 Boys01 starsdesk Pepe315 YordankaAlek... GeorgiDimitr... Ivo puhinio stoqn_921 mitko55 megastas mir8611 radosslavv sisoko81 sarfaa quiksilver gogonbr miro75 _pepito_ statope precakan sv85uk garvana8308 sitalk2004 emma76

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2024 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти