>
>
>

страница 5 от 16

<< < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Публикувано на 19-10-2009 20:36 | RE: Най-гадните ферми
daradevil
Потребител

OASTHOUSE FARM / W& D RICCINI също може да се нареди в този списък , тъй като фермата е малка и вайзерът е поляк , тази година болшинството бяхме българи и полякът не се перчеше но в пиковия сезон на брането на ябълки шефа на фермата си вика поляци и българите остават прецакани като пълнят големите бинове а поляците малките за същите пари . Шефът е абсолютен мафиот както ти се смее така те цака , пей холидей не плаща , а го удържа от надницата за деня , овъртайм също , от 3 месеца 1 месец се почива пари не се изкарват не повече от 180 - 200 на седмица постоянно мени и сваля разценките , условията за живот са мизерни общо взето не ходете пари нямя защото от 12 седмици работиш 7 седмици сами може да сметнете какво ще заработите , а ние тази година бяхме от късметлиите

Публикувано на 06-11-2009 23:28 | RE: Най-гадните ферми
viji86
Потребител

MOCKBEGGAR FARM (J & W PARKES)--поредната скапана ферма в Англия.Не знам от къде да започна-каравани-без вода,съответно общи тоалетни и бани!Работа - 2-5 часа дневно,съответно-няма овър таим! Колкото повече береш,толкова по-ниска е цената на касетката(малини,МИЗЕРНИ ПОЛЕТА С МАЛИНИ)-падала е до 1,20,варира до 1,60,но не повече.Фермата е малка-60 човека,НО НЯМА РАБОТА ЗА ТОЛКОВА angry!!!много хора направиха трансфер,но още след първата седмица се прибраха за България!не знам шефа как ги подбираше тези ферми!за 4 месеца престои там ,имаме 2,5 месеца работни дни... .АЗ ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ ДА ОПИША ВСИЧКО...angryМОЛЯ ВИ,НЕ ХОДЕТЕ В MOCKBEGGAR FARM(J & W PARKES).ДАНО ДА НЯМА ДРУГИ ПРЕЦАКАНИ!!
Публикувано на 08-11-2009 00:39 | RE: Най-гадните ферми
mili
Потребител

WITHERS FARM, Ledbury
Според мен тази ферма за ягоди (има и малко боровинки и ябълки) също може би има място в този списък. Говори се, че преди 5-6 години е била много по-добра, но сега положението не е никак розово там.
1) Условията на живот са лоши.
Караваните са като бункери (да, тази година направиха някакъв ремонт на някои от тях, но те са си направо за сменяне), повечето са за по 8 човека в две стаи, които делят макс 20 квадрата. Има и стаи за по 4 човека, но и там положението не е много по-различно.10 квадрата, за обзавеждане не може и да се говори, ако за това се броят някакви вехти маси, столове и тук там по някое шкафче...Има 3-4 по-свястни каравани, но те са за драйвери, вайзери и т.н. "вътрешни хора".
Кухнята е обща разбира се - не работеха половината котлони и фурни, ставаше доста "забавно" вечер като около 200 човека искат да си готвят по нещо. Мивките нон стоп запушени, по един съвсем малък хладилник на 4 човека, плащаш си за пералня, а дрехите ти често остават неизпрани.
Баните и тоалетните (общи) също са много зле имат нужда от цялостен ремонт, и въобще не стигат за 300 човека. На два пъти се запушваше канализацията и ставаше страшноооо.
На края на август отвориха една каравана-баня с по-съвременно обзавеждане душ кабинки и т.н.clap, но вече бяха останали не повече от 150 човека, а когато бяхме към 350 чакахме да се изкъпем често със студена вода
На сайта на фермата пише, че има tv room и игрище за волейбол и футболlaugh Да има! Но tv rooma всъщност се състои от някакъв скапан телевизор, които хваща 2 канала, 2 изпочупени маси за джаги, 2 изтърбушени дивана и една тенис маса. Игрището си е една поляна, има някакви изпокъсани мрежи за футбол...Интернет зала няма, уж щяха да отварят в една каравана 4 компа, ама още не могат да стигнат до там (а за тази зала се говорило от години!), може би догодина вече ще има такава
2)Заплащането е ниско.
Работи се единствено на норма, каса, метър, ред и т.н. Постоянно и без никакви логични обяснения намалят цените. Обикновено не знаехме цената по която ще работим, в най-добрия случай ни я казваха на някой от брейковете. Твърде често се случваше в последствие на края на деня да намалят цената, рядко са я повишавали с 5-10p на каса Случвало се и да работим free, щото не била свършена работата качествено (или по скоро на някой не му се плаща).
3)Работи се в тимове, което е прецакващо. Харвест мениджърът- българин не позволяваше на хората, които работят по-бързо и добре да се събират в тим, винаги трябваше да им слага в тимовете по някой, който или не може или въобще не му се работи.
4) Има голяма дискриминация.
Поляци, латвиици, словаци са предпочитани винаги, ако не влизат в мин заплащане, или им доплащат или ги пращат в пакхауса или за няколко дни на часовка в други ферми.
Приближените на мениджъра и на вайзерите примерно не беряха ягоди, а боровинки, където плащаха по-добре, а и работата е в пъти по-лека, или някои постоянно бяха на часовки.
Ако някой си позволи да се оплаква или да протестира става лошо, примерно вайзерът започва да взима каси, връща те на проверки, да мериш касите до грам и т.н. само и само да не може човек да изкара пари. Dedaction, rejection - любими думички в тази ферма.
Отношението към българите като цяло е доста зле, обиди, заплахи, нищо, че мениджърът е българин. И да си болен и да ти стане лошо на полето в повечето случаи не те пускат, трябва да се свърши работата първо, пък ти ако искаш мри...За трансфер не може и да става дума ("Има работа какъв трансфер искате"wink, на който не му изнася аут.
Правиха им една изненадваща проверка от ХОПС, но веднага изпратиха инструктирани хора, които да говорят само в интерес на фермата и за заплащането и за условията на труд и живот. Е мина номерът,clap размина му се на Mr Leeds (фермера), на който повече му пука за кучето му, отколкото за хората, които работят за него.
4) Наемат прекалено много хора.
В пика на ягодите, който беше доста кратък тази година към 3 седмици във фермата имаше повече от 300 човека, а работата беше за не повече от 200. Е работихме по 3 часа ок. Имахме и day off-ове, работихме на ротационни принципи и какви ли не глупости. После изгониха повечето словаци и поляци, защото не си покриваха нормата , а някои сами избягаха...Останахме 200 човека и почнахме да работим по 10-12 часа за по 40-50 паунда максимум супер!clap

Има какви ли не забрани: гости в кампа дори и само за няколко часа без преспиване- забранено, кола да паркираш в района на фермата- забранено ... Е ок, ама все пак това не би трябвало да е казарма нали така. Забраните разбира се прилагат с различна сила и санкциите, глобите са различни според това кои са нарушителите.
За полетата какво да кажа...Толкова кал и дупки, случвало се е някой да пропадне в някоя насред тунела и без малко да си счупи крайник хах. Тоалетни (винаги ужасно мръсни) или нямаше на всяко поле или ти минава брейка докато отидеш и изчакаш реда си ужас
Не вадят карти, парите се дават на ръка (ако искаш може да си криеш под матрака хах)
Положителното е, че организират август месец 3-4 екскурзии. Някакъв strawberry fest със символични награди и скромна почерпка и толкова.Работа намират, може само да те разкарат до полетата за 2-3 часа и да се На прибереш с макс 15 паунда, но все пак....
а всички, които отиват там
П.С. Корекциите, които направих, са специално за VaiOwink
Редактирано от mili на 25-01-2010 11:17
Публикувано на 09-11-2009 16:23 | RE: MANOR FARM - UJAS!!!
danny_85
Потребител

mariani писа:
manor farm-.hints - nai otvratitelnata ferma za iagodi.biah tam tazi godina no izdarjah samo 2 meseca.usloviata sa ujasni.rabotata e mnogo tejka,zapochva se v 4.30 chasa sutrinta,kan11.30 chasa ima pochivka za 45 min i posle se raboti do 2 -3 chasa sledobiad.ramona e nai gadnata vaizerka,pravi razlika mejdu balgari i rumanci.schefa e palen bokluk.napravil e normata nevazmojna .nai barzite berachi edva uspiavat da izrabotiat po 5 paunda na chas.srednite berachi vzemat po 3 paunda na chas.mnogo rabota za malko pari.ne hodete tam. v nachaloto biahme kam 120 choveka, a mesec po kasno ostanahme70 Saiman narochno vzema mnogo hora,zaschtoto znae che polovinata schte si tragnat barzo .ne davat transfer za druga ferma.s edna duma ujas.otdarjat pari za gaz,za vaucheri za tok-5 paunda,za transport za pazaruvane- 3,80 paunda,za peralnia - 3 paundai za internet- 2 paunda za chas.ne hodete tam!!!

Напълно съм съгласна фермата е отвратителна!!! Аз също бях в тази ферма тази година всичко,което по-горе е написано е истина.Бях там 7 седмици и си направихме трансфер,което в действителност е много трудно да не кажа почти невъзможно,но с помоща на шефката ни от миналата година се измъкнахме...razz Аз съм ходила на бригади 4 години вече и такова чудо не съм виждала.Просто не може да се опише с думи.Хора не ходете там!!! ЗАПОМНЕТЕ ТОВА ИМЕ MANOR FARM (J R CLARKE AND PARTNERS) И ГЛЕДАЙТЕ КРАКЪТ ВИ ДА НЕ СТЪПВА ТАМ!!!!
Публикувано на 11-11-2009 21:12 | RE: Най-гадните ферми
lilitto_87
Потребител

edward vinson
Публикувано на 20-11-2009 16:31 | RE: Най-гадните ферми
mrasniqhary
Потребител

umolqvam vsi4ki -ne hodete v keymer brook farm.otvratitelno be6e.darjat se s teb vse edno si v aushvitz.
Публикувано на 25-11-2009 23:26 | RE: Най-гадните ферми
Trixy
Потребител

mayatheleo писа:
Hugh Lowe Farms-The most fucking place in UK.Трябваше ми само един ден ,за да се убедя,че това не е ферма ами и аз незнам-някакво забравено от Бог място.Мизерни каравани,в които съжителствате с мазни румънци,вайзери естествено от руски произход и какво ли още не.А да ,в "хубавите каравани" няма тоалетни,но за целта са предоставени 2бр.химически на майна си райна и вечер и сутрин е жестокоооооооо.Еми извинявам се, работила в достатъчно ферми,с какво ли не съм се справяла и виждала,ама такава мизерия-сефте!И всички там навели главици и викат -ами така е и се примиряват.Така че пих една студена водица и се прибрах в БГ,за сегаlaugh.Но предупреждавам,ако някой види в Work Permit-a си Hugh Lowe Farm,да си помисли дали желае да хване някаква инфекция,да пукне от студ и да се отнасят с него зле.Това е за сега,успех на всички!

elisido писа:
vleznah az i poneje ni premestiha v HUGH LOWE FARMS i ostanahme tam 3 dni ot koito edin raboten se obedihme i nie 4e naistina e nai 6ibanoto mqsto na svete mizeriqta e unikalna i hora ako iskate da jiveete i rabotite s jivotni tam e mqstoto za 10 4asa uspqhme da izkarame na HUBAVITE IN POLETA 30-40 paunda 4estito na pe4eliv6ite sega se pribirame v BG i povqrvaite mi sled tozi prestoi tam sme mnoooooooooooogo 6tastlivi ,bqhme v kampa Barone Palase i za kamp monitor be6e edin ogromen 4ovek nari4an ot nas Big Mama taka 4e ako nqkoi ot tam 4ete tova neka go pozdravi ot 10-te 6ibani 4oveka koito rabotiha edin den i si tragnaha ,tova mqsto ne pojelavam i na nai golemiq si vrag ,TA TAKA ako naistina 6te hodite tam pro4etete parvo tova ,nqma net nqma topla voda nqma furni nqma ni6to NO te imat bbq ako tova vi blazni otidete .................

сега ще изкажа и своето мнение за hugh lowe farms, което се разминава с горецитираните две мнения, които според мен са малко преувеличени.
прекарах във фермата почти 5 месеца и не мисля, че заслужава да е в списъка на най-гадните ферми.
естествено фермата не е и номер 1, също си има своите недостатъци, но не е и чак толкова гадна, колкото я описват.
изобщо всичко си е много индивидуално и много зависи с какви нагласи и очаквания е тръгнал човек.
условията на живот не са супер, но са що-годе напълно нормални, баните и тоалетните са общи, повечето каравани са за 4 човека.

кофтито в най-големия лагер Barons Place, (където бях и аз) където през повечето време живеехме около 150-180 души, е че по-крайните каравани са малко отдалечени от баните и тоалетните (15-20 метра), но не бих определила това разстояние като "майна си райна" а твърдението, че имало само две химически тоалетни е пълна глупост. в действителност имаше две такива тоалетни, които бяха сложени за улеснение на хората от по крайните каравани, а и в улеснение на хората, които работеха на полето, което се намираше под самия лагер. а като цяло във всяко от мъжкото и женското помещение с баните и тоалетните имаше по около 12 wc-ta и толкова душ кабини. топла вода си е имало винаги, и не съм чула никой да се оплаква, че няма топла вода. даже на моменти беше прекалено гореща, но добре, че бяха редки моменти това laugh
караваните естествено не са лукс, има по две двуетажни легла, хладилник, маса, столове и малък радиатор. аз съм била там от май месец до октомври и чак към края на септември пускахме радиаора и съвсем прилично си топлеше, та не виждам как човек може да пукне от студ...
инфекции и болести за 5 месеца не съм хванала никакви, та и това е малко преувеличено в едно от по-горните изказвания.
имаше две кухненски помещения, фурни няма и на на мен ми беше кофти това, но какво да се прави.... поне имаше микровълнови

също не мога да се съглася, че вайзерите били от руски произход и отношението било лошо hmm!
mayatheleo, можеш ли да ми кажеш имената на вайзерите, при които си била и в какво се е изразявало лошото им отношение?
за вайзери и буукъри имаше предимно румънци и българи и една полякиня, която беше най-готината вайзерка от всички и изобщо мога да кажа, че отношението на 90% от вайзерите е било много добро към работниците независимо от националността съответно на вайзера и работника.

относно интернета - наистина беше кофти, тъй като беше доста претоварен, във всяка каравана имаше поне по 1 лаптоп. трудно се отваряха сайтове или след много чакане, или вечер по-късно, но за сметка на това скайп си вървеше почти винаги безпроблемно. а от септември месец, след като се поопразни лагера интернета стана и по-бърз laugh и сайтове се отваряха вече, че и клипове в ютюб можеха да се гледат но аз нямам големи оплаквания относно нета, тъй като скайпа ми беше достатъчен в някаква степен

доколкото разбирам от поста на elisido нейната група е била преразпределена там в началото на октомври, което си беше края на сезона за ягодите и работа имаше предимно на малините. и затова и не е имало много работа ако са били на ягоди.
но е абсурд да твърди, че им е платено 30-40 паунда за 10 часа. относно заплащането фермата беше много коректна и когато не е имало толкова много работа винаги ни се е доплащало като на часовка, включително и оувъртайм.
на мен последния ми работен ден беше 2.10 и за тази дата както и 1.10 при положение, че нямаше много ягоди имам заработка около 55-60 паунда на ден за около 8-9 часа бране, така че...

и мога да кажа, че работа наистина си има във фермата, от май до септември се изкарват най-добри пари на бране на ягоди и на малини.
фермата си е коректна с плащането и не съм чула за изглъгани със заплащането хора, както и за липсващи каси и т.н.

та това е общо взето, ако някой има въпроси, нека пише, ще се постарая да отговоря максимално обективно.
Публикувано на 04-12-2009 18:26 | RE: Най-гадните ферми
mrasniqhary
Потребител

Искам да се извиня за краткото ми и неясно послание относно KEYMER BROOK FARM.Та да допродалжа:по отношение на настаняването нямам големи забележки тъй като знаех от преди за мизерията в някои каравани/по 6 човека в каравана за 4/.Супервайзера е 1 смешен български тарикат на който не му пука дали си садираш задника от работа,нужно му е да види как те смазва психически/оправданието му за подобен на4ин на действие е КАПИТАЛИЗЪМclapКакто и да е.Не можах да си обясня защо се викат допълнително хора за работа,при полойение че имаше втрещяващо много хора.И тва както и да е.По късно се налагаше да се гонят хора от фермата заради пренасищането.Обяснението бе долнопробно-не им се работело/по-касно се оказа че тези същите са работели страшно бързо и от тях в последствие имало нужда.Режеха от почасовката.Горко на тези които работят с румънци-крадат,лъжат.Румънските тим лидери те крадат като за последно.Имаше и заплахи.Ако понечиш да се оплачеш за тва не ти обръщат внимание.Имаше втрещяващ случей на кражба в camp-a,бе румънец естествено-мнооооого бързо се покриха нещата а той и до ден днешен си работи там/4.12.2009/Имаше болен човек на когото му бе ОТКАЗАНА КАТЕГОРИЧНО лекарска помощ.Пича просто бе настинал,а те щяха да го отделят в каравана със съмнение за свински грип:ЖЕСТОКО НАЛИ?
Публикувано на 09-12-2009 19:37 | RE: Най-гадните ферми
buzov83
Потребител

vijte naslu6ah se na gluposti i mi pisna zatova dyrja da vi kaja 4e tazi godina bjah v edw i moga da vi kaja 4e vzimah po 400 paunda na sedmica usloviata naistina bjaha gadni no nikoi ne e oti6yl na po4ivka vseki koito misli 4e ne sym prav moje da se vklju4i az bjah v sandbanks kazvam se vencislav i za da si izkarval po 200 paunda zna4i si bil baven tova e pri nas srednite bera4i vzimaha po 250 280 paunda taka 4e vsi4ko e do 4oveka i pri nas ima6e hora koito gi goneha no tezi koito ne se otkazaha oceljaha tova e gadno e no moje i po zle:p*kvobe*

Публикувано на 02-01-2010 13:33 | RE: Най-гадните ферми
elisido
Потребител

Trixy писа:
та това е общо взето, ако някой има въпроси, нека пише, ще се постарая да отговоря максимално обективно.

da otgovorq i az na Trixy :
nikoi ne e kazal 4e sa bili nekorektni s pla6taneto no ako ne vqrva6 kolko sam izkarala s nai golqmo udovolstvie bih ti izpratila Pay list asi ot tam moita grupi4ka hi4 n ebe6e ot marzelivite v na6ata ferm asm esi izkarvali spokoino po 70-80 na den za 8 chasa .
za tezi 4asove prez koito sm erabotili v hugh cenata be6e smenena okolo 4 -5 pati clap mom4eto koeto markira6e kasetkite be6e bg-4e i vra6ta6e vsqka edn aot na6ite kasetki za doplavane zabeleje toi dori nqma6e kantar popitah kak taka razbira koq e palna i koq ne otgovora mu be6e :"emiiii....."
otnosno malinite za 4-5 godini brigadi dosega nebqhme brali az sam edna ot kasmetliikite koito ne be6e tam i slava bogu no 4ast ot nas bqha za celiq den sa napalnili kam 8-10 kasetki napravo e bilo prepalneno s malinki ,pak i im e bilo za 1 pat ta i te sa bili na iz4ezvane
sled kato si tragnahme ot tam gadnata sekretarka polqkinq obe6ta 4e 6te napravi vsi4ko vazmojno za da ne se varnem v uk nikoga pove4e da ni badat otkazvani brigadi i tai natatak .....da uspq no za kratko
naistina ni bqha otkazani pokani no sled edno objalvane koeto se pravi za 10 min vsi4ko be6e ok.az bqh ot malkoto koito go napravih na dr ne im se zanimava6e ili ne uspqha da napravqt ni6to. sega pak se vra6tam(v moqta si ferma v koqto sam ot 4 god.) i s nai golqmo udovolstvie 6te otida da stisna ra4i4kata ma prekrasnata polqkinq
Редактирано от Ivo на 09-10-2010 14:03

страница 5 от 16

<< < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23587 | Форумни мнения 29645 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 62 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: sofialex
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 sofialex mihailova80 Hienata1993 Kseni94 DS bozevia Anelia Dimit... ivanka81 tra... miama Gnl23 Emil K mitko55 Fero kostadin90 Jorkaef tanito Rall emo-ivanov sisoko81 mir8611 Ludiqtoshko Stefka ilieva laskabras stefsssy_lrf

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2019 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти