Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)

страница 8 от 10

<< < 5 6 7 8 9 10 >
Публикувано на 16-01-2014 15:54 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
Shtukov
Потребител

ceeeci би ли ми казала,ягодите които се берат дали са ниско,високо или има и от двата типа?Има ли и какви са другите плодове които се берат?Трябва ли да си купувам от България ботуши за работа,или мога да намеря по-добри в Арброут и няма нужда да мъкна такива от тук?Изобщо каквото можеш да ми кажеш за инвентара който да носим със себе си от България?Благодаря ти предварително!

Публикувано на 17-01-2014 13:27 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
rali08
Потребител

skresh писа:
rali08 писа:
ceeeci писа:
rali08 писа:
Kitkat писа:
[quote]ceeeci писа:
Здравейте, на мен тази година ще ми е пета в тази ферма и относно работата всяка година е различна, но определено намалява.Като отидем ще видим какво ще е положението.
Като условия за живот е добре, топлата вода и печката за готвене са на газ която трябва да си купите, тока също се плаща. Но не е кои знае колко скъпо. Караваните са хубави.
Ако има нещо което искате да знаете по подробно питайте, предполагам ще мога да помогна!
Хубав ден на всички и успех!

Благодаря за тази информация.
Как стоят нещата със заплащането.. каквото и да си говорим все пак за това отиваме,ходили сте там доста пъти и имате някакво средно мнение.
На мен и човека с който отиваме ще ни е първа бригада и искаме колкото се може повече информация да имаме,въпреки че най-добре се разбира когато си там.
Да и аз също искам да знам.Вярно всичко зависи от сезона,но какво означава намалява работата.Има ли вече смисъл да се ходи вече на такива бригади.

Ами заплащането...както казах е много отностелно, исками се да ви дам някаква точна информация по този въпрос, но немога. Ще ви кажа че съм вземала и 150 паунда, и 550 паунда за седмица.
На въпроса дали си заслужава да се ходи ще отговоря, че по мое мнение си заслужава... щом ще ходя за пети път и до сега съм била доволна от работата и парите. Но пак зависи какво очаквате да спестите. Ако искате много голяма сума може би за вас няма да си заслужава.
Със сигурност има по-добри ферми, но има и доста по-зле.

Благодаря ти много за изчерпателната информация. Хубаво е човек да се информира по-подробно особено когато отива за първи път. Нямам кой знае какви големи очаквания относно парите, които ще изкарвам.Но предполагам ще са малко повече отколкото получавам тук в България.Права си, че има и добри и лоши ферми. Предполагам, че щом си там от толкова време значи фермата е добра и коректна. Искам да попитам има ли там интернет и как стои въпроса със мобилните оператори там в Шотландия [/

Който иска пари да си направи трансфер като види,че работата свършва...мобилните оператори саа така да кажем биващи ако си имате стационарен телефон у вас 1-2 пенса на минутка , от мобилен на мобилен между 20-30 пенса е цената общо взето покрай всички оператори,ако звъните на същият оператор на който сте и вие говорите безплатно, а интернета си е кофти, както и да го погледнеш си е 15 паунда (флашка със сим-карта) и е боза ама нямаа как.Иначее си има (school) в самата ферма място кадето има безплатен нет, е как да е един път го има,друг не

Много ти благодаря всяка информация е полезна не само на мен, но предполагам и на други хора, които им предстоят да заминат. Искам да попитам дали има наоколо магазини за пазаруване които ще ни са необходими както хранителни така и други стоки. Защото разбрах,че трябва да си вземем със нас като тигани,тенджерки и др. Има ли възможност такива неща да се купят от там и съответно дали са на достъпни цени.
Публикувано на 25-01-2014 21:09 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
didolina
Потребител

А някой може ли да ми каже как стои въпроса със наема на караваната, тока , водата
Публикувано на 26-01-2014 09:55 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
Elektra
Модератор

didolina писа:
А някой може ли да ми каже как стои въпроса със наема на караваната, тока , водата

Мога да ти кажа по принцип, за конкретната ферма ще ти каже някой, който е бил.
Водата е безплатна! Наемите на караваните по принцип варират около 30-33 паунда и се приспадат от пей слиповете седмично. Токът в някои ферми се плаща, в други не - най-често със закупуване на ваучери. Иначе основно би трябвало да се ползва газ, която да е за готвене, къпане с топла вода и тн. Купува се на бутилки.

Публикувано на 12-02-2014 14:11 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
radi08
Потребител

Искам да попитам има ли на някои на който му се отменили датите за заминаване относно Шотландия .На мен ми отмениха датата за заминаване след 5.5.14г. защото имало много валежи и предстояли лоши метеорологични условия.
Публикувано на 16-02-2014 17:16 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
didolina
Потребител

да,и на мен ми отмениха датата. Бяха ми казали за 28,04, а преди няколко дена ми се обадиха и ми казаха ,че ще се заминава след 5,05,2014
Публикувано на 16-02-2014 18:44 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
radi08
Потребител

Разговарях с една приятелка,която е от 7г. в Англия и работи в такава ферма за плодове.Тя ми сподели,че било нормално да се отменят понякога дати.Поради много валежи.Това означавало,че сезонът ще започне по-късно.
Публикувано на 18-02-2014 23:13 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
didolina
Потребител

ами, дано това закъснение ни води към по-добър сезо н
Публикувано на 19-02-2014 01:07 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
skresh
Потребител
shugavvv https://facebook.com/Georgi Georgiev

явно,че не си правите труда да четете по назад... отивате в мега-яката ферма :Д споко дръжте се :Д
Публикувано на 20-02-2014 20:51 | RE: LOCHART M PORTER (Arbroath, Scotland)
radi08
Потребител

skresh писа:
явно,че не си правите труда да четете по назад... отивате в мега-яката ферма :Д споко дръжте се :Д

Четох много добре форумът за фермата и останах с добри впечатления за нея.Остана само да ни дадат нова дата за заминаване да не останем само с чакането.

страница 8 от 10

<< < 5 6 7 8 9 10 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23842 | Форумни мнения 29807 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 71 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: itgeorgiev
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 borko75 beberoni1 ag_s plamen365 DS cepeur dobrinka_92 helper_jesus gesha1912 AnaBacheva damuty91 mihailova80 deni_kost tsveti023 Ivo D_silva papazov_ivailo emo-ivanov Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2022 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти