Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: Wey Street , Kent

страница 8 от 11

<< < 5 6 7 8 9 10 11 >
Публикувано на 26-01-2011 10:57 | RE: Wey Street , Kent
marina_famous
Потребител

Дават,но е доста кратко описано и нещата които питам ги няма...

Публикувано на 28-01-2011 00:59 | RE: Wey Street , Kent
Unlimited
Потребител

marina_famous писа:
Ако може някой да ми каже какви са ягодите- високи,ниски и дали са далеко от караван сити. Също и на колко долу горе разстояние е близкия град.Колко долу горе човека работят във фермата ? Плаща ли се тока или е с карти ? Благодаря предварително

Ами ягодите... има и от двата вида, има някои полета които са до самите каравани, има и други които са малко по-далеч... ще видиш за какво става въпрос. Най-близкия град е Faversham ама не е много близо... някъде около 6 км мисля, че бяха и не е много интересен град... въобще покрай самата ферма е голяма скука... има в близост някакви мини селца ама нищо интересно. До колкото знам през летния сезон във фермата работят около 100 човека, аз като бях там, бяхме 40-50... беше октомври месец. За тока се удържат всяка седмица по 5 паунда на каравана... с карти е, но като ти свърши картата казваш на Саймънчо и после той ти слага друга карта.

mborisov писа:
И може ли да си носим лаптопи там и дали има смисъл !? По колко часа горе долу се работи на ден?

Няма проблем за лаптопите... носи си щом имаш. Във фермата има една каравана... уж компютърна зала, има 2 счупени компа ама вършат работата, има и Wireless. Относно работата... сутрин като се почне от 8:00 и до към 15:30 - 16:00 вече сме свършили... само събота се бачка до обяд.

Англия! Kакво е Англия? Кофти време, чай and Мери фак'ин Попинс :)
Редактирано от Unlimited на 28-01-2011 01:19
Публикувано на 28-01-2011 18:10 | RE: Wey Street , Kent
mborisov
Потребител

Казваш има Wireless ама free или не !!? А относно ягодите високи и ниски предполагам има и разлика в цената като я береш и на часовки ли е или на щайга !?
Публикувано на 28-01-2011 21:49 | RE: Wey Street , Kent
Unlimited
Потребител

Wireless-a е free много ясно... иначе какъв е смисъла, но самата каравана с компютрите е отдалечена малко от другите и ако си в някоя каравана дето е по далеч, няма да хванеш нищо естествено. Повечето които имаха лаптопи отиваха с тях в караваната и така ползваха нет... абе малко умряла работа.
Относно ягодите... ами има разлика в цената ама е минимална и се плаща на щайга... и още нещо да вмъкна, че сега като отидете и почнете да берете ягоди, да речем 1-2 седмици няма да ви дават зор... смисъл колкото наберете толкова... ама след това като свикнете ще трябва да се правят по 5 щайги на час, ако някой не успее го връщат директно да си ходи в караваната, но има пък и друго... като свикнете да берете бързо, не трябва да сте много бързи, защото и за това пак ще ви върнат да си ходите, трябва да движите на едно с другите... имало е случаи в които Дейвид отива при някой който е бърз берач и почва да се дразни с него и уж му търси грешки, че не си върши работата както трябва с цел да го прати обратно в караваната, защото иначе ще вземе много кинти... абе нямам думи, но няма страшно, ще свикнете...

Редактирано от Unlimited на 29-01-2011 21:21
Публикувано на 28-01-2011 23:31 | RE: Wey Street , Kent
dodger8604
Потребител

добре тогава колко се плаща на щайга
Публикувано на 29-01-2011 21:09 | RE: Wey Street , Kent
Unlimited
Потребител

Зависи от кой сорт ягоди се бере... последно варираха между 1.90 и 3.25 паунда на щайга.

Публикувано на 31-01-2011 19:54 | RE: Wey Street , Kent
marina_famous
Потребител

Мерси за инфото,с всичко се свиква само да си заслужава
Публикувано на 02-02-2011 14:24 | RE: Wey Street , Kent
papapa
Потребител

здравейте.всичко е много относително с плащането зависи колко ягоди има и така се определя цената.изкарват се пари но си зависи от самия човек трябва да си даваш малко зор.относно лаптоп носи си ако неможеш без интернет продават в теско,но има и рутер в една каравана също е добър нета,но е лудница.кентърбъри е града където почети всяка седмица ходи някой на пазар(дрехи и т.н),два пъти в седмицата ни карат на пазар в теско което е огромно има всичко.абе не е лоша фермата,дейвид вика много но пък понякога е много добър.не е лош човек.симончо също не е лош,но трябва да изпалнява все пак е мениджър иначе идва на партита в tv room.ако има нещо питайте на лични.успех ще се видим там
Публикувано на 15-02-2011 21:56 | RE: Wey Street , Kent
lisko
Потребител

не можеш да убедиш някои българи да не се карат
Редактирано от Fairy на 15-02-2011 21:59
Публикувано на 07-12-2011 17:48 | RE: Wey Street , Kent
Unlimited
Потребител

kleantes1 писа:
датата на заминаване ми е 16.01.2012

Малко рано ми се струва, но най-вероятно тунели ще се правят ако отидеш... щот последно като бях аз, тези които оставаха накрая с това се занимаваха. Вземи си по-дебели дрехи, че в тези каравани просто няма такъв студ... имал съм случай да си лягам с два анцунга...

страница 8 от 11

<< < 5 6 7 8 9 10 11 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23848 | Форумни мнения 29812 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 51 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: ivanivanov85
Бригадири в момента или преди малко във форума:
Ivo miro75 puhinio venelinabg bLqsuchko cepeur Pettya Min4ev83 sissi_vt mitko55 pacho plamen365 mihailova80 ivanivanov85 sepuko Mitre Geri1 megastas quiksilver batko87 K_79 Mart1nVas1lev jordasha kengurce chiko0484

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2023 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти