Форум >
>
Ферми в UK - Англия, Шотландия... >
Тема: K S COLES (Chelston House Farm)

страница 2 от 4

< 1 2 3 4 >
Публикувано на 27-01-2011 18:31 | RE: K S COLES - help!
pop_choc
Потребител

Фермата е добро попадение, дори била една от най-добрите в Англия поне така бях чула при престоя си там. Това за шефовете, че са леко откачени си е истина, но се преживява. Като цяло лятото ще е пълно с емоции и преживавания, така че напред =)

Публикувано на 20-02-2011 19:47 | RE: K S COLES - help!
fresh_m
Потребител

Здравейте! Ето още малко инфо. Фермата не е лоша, ако ви се работи и имате здрав гръб може да си изкарате горе долу добри парички - парички които първо, че в България на дали ще изкарате и второ, дори и някак си да ги изкарате няма да ги спестите. Работата е тежка наистина. Ставаме към 5, 5 и нешто и почваме да се редим за тоалетна, заштото 5 - 6 чевека са си доста хапваме и отиваме към автобусите. В 6 тръгваме за полето. Има близки полета, има и по-далечни, средно ок 15 - 20 мин да речем ни е пътя. След това слизаме и вземаме касетки(щайги) които са откарани предварително там. По 3 на човек ( по-алчните и повече ) . Нареждаме се на около метър един от друг. Ииии почва работата. От начало е гадно, защото има роса по граха и е студено иии... ,но това не е всеки път. Касетките се пълнят в зависимост от граха. Ако е хубав и по-едър, за ок 30 мин касетка.Ако е мно хубав може и за до 20мин, но може и за 1час(даже и пооовече). Ако имаш по малко касетки от 12,13 кофти - ще ти се карат , но 15 средно се правят(ако не те мързи де). Почивката - всеки си я прави когато си иска. Т.е. като ти се преяде сядаш и ядеш, няма определен час за всички. Работи се до към 5, но може доста по-рано и по-късно. Зависи от граха, времето и... мн други фактори. След като се приберем вземаме душ, правиме нешто за хапване (включително и за утрешния ден) иии.....лягаме и умираме или преди това обикаляме по караваните Така протича един нормален работен ден. Друго - баните са общи(един голям железен контейнер за мъжете и един за жените). Вътре има 10 (ако не се лъжа) разделения(кабини). Топла вода има винаги(с някои изключения, когати машината се е повреждала ). Караваните са прилични - има по -големи и по - малки. Но 5 човека или 6 има в каравана(също с някои изклщчения). Вътре има микровълнова, газова печка с фурна, хладилник, ТОАЛЕТНА. Нощите са доста студени! Почти всички си купуват печки(духалки) ,НО те са забранени(по принцип ). Много малко са вечерите през които сме спали на изключена печка. Хладилника е малък и не побира много неща, затова се налага по-често ходене до магазина. Той е на 15 мин пеш през полето. Всичко се мъкне на ръце, което си е гадно. Друго... ахам...има и гейм руум в който има тенис маса и билярд(в много лошо състояние). Миналата година едни момчета си взеха и тежести за вдигане. Ами това е. Надявам се да съм бил полезен. Ако искате да питате нещо друго даваите.
Публикувано на 26-02-2011 14:18 | RE: K S COLES - help!
kameliaaa
Потребител

А има ли интернет или wi fi?
Публикувано на 01-03-2011 23:39 | RE: K S COLES - help!
panchev_pz
Потребител

Как седи вапроса с караваните по колко 4овека живеят в тях
Публикувано на 02-03-2011 11:23 | RE: K S COLES - help!
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

ПАНЧЕВ,
прочете ли какво е написал fresh_m?
Или викаш...що да чета, дай да си питам аз.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 20-03-2011 20:20 | RE: K S COLES
saf
Потребител

za K S Coles такаеноакоси здрависиработен т.е.да си бачкал подобна работа едобре
бях там 2007и 2008 за иманяма 4-ри меца изкарахме смоите хора по 6-7хил.паунда заработка но дазнаете че смебачкали яко иначе отношението към хората емн зле цялден ти викат на главатаи трябва да сеправишналуд а ако неимхаресва как работиш ще те махнат или накарат ти сам да си тръгнеш
намен тея ядове ми доидоха повече и сеотказах да се връшамтаминаче бачкашли пари се правят но сами си преценете далисте затам
акоимашпроблем с : кръста коленете или седразнишче те псуват постоянно не ходи изобщо
амаакоси назор за пари и сирешилда се счупишот бачкане отиваи това емястото /това бешемояслучаи да севърна /новече
мерси
Публикувано на 24-04-2012 01:35 | RE: K S COLES
gaf4e
Потребител

Здравейте,
искам да попитам за граха как се бере (клекнал, наведен, на колене, седнал), дайте малко инфо!!! Кажете ако има нещо по-специфично което трябва да си вземем от БГ!!!
Мерси и поздрави!
Публикувано на 24-04-2012 10:24 | RE: K S COLES
Ivo
Админ
Instagram Brigadiri https://www.facebook.com/brigadiri

За брането на грах съм писал в тази тема.
http://brigadiri.com/forum/viewthread.php?forum_id=26&thread_id=1788
не знам дали в тази ферма е така, но не вярвам да има разлика.

https://brigadiri.bg - ако искаш да заминеш на бригада.
Следвай ни в Instagram
Публикувано на 28-02-2013 23:54 | RE: K S COLES
dok78
Потребител

Здравейте виждам добри отзиви за тази ферма и мен ме разпределиха сега за нея за 15.05 , само едно не ми хареса от споделеното защо да сме за 3 или 4 месеца при условие че съм писал за 6 месеца а и никаде в офертата ми не пише за колко време ме пращат . Има ли някои за тази дата
Публикувано на 18-03-2013 11:24 | RE: K S COLES
MER
Потребител

Здравейте! Аз и моя приятел, също сме разпределени за тази ферма. Трябва да сме там на 10.06. ще се радвам да обменим информация с други, които са били там или им предстои заминаване.

страница 2 от 4

< 1 2 3 4 >

Прехвърли се към форум:

Регистрирани в сайта: 23839 | Форумни мнения 29802 | Качени: 3023 снимки
Посетители онлайн в сайта: 56 | Логнати бригадири: 0 | Най-нов бригадир: Iskra Rusanova
Бригадири в момента или преди малко във форума:
miro75 gesha1912 emo-ivanov mihailova80 Iskra Rusanova ioioana jasminstanev Kras74 Hasanski Zt batko87 mitko55 Mechoo DS Cecoboro Dok kobra80 Stan923 Korteza12 Zelenotooo stitches95 Lili Tulashka sitalk2004 borko75 nik77

Brigadiri.com е форум за студентски бригади и работа в чужбина, както и всякаква полезна информация за сезонна работа в чужбина. Снимки, мнения и коментари споделени от хилядите потребители на Brigadiri.com.
Creative Commons License 2008 - 2021 © Brigadiri.com | Регистрация| Търси в сайта | Условия за ползване | Декларация за поверителност | За контакти